collapse

Reklama


Autor Wątek: AOS wypłaty ryczałtowe  (Przeczytany 1299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
AOS wypłaty ryczałtowe
« dnia: Kwietnia 14, 2020, 11:25:50 am »
Powiem szczerze że mam sprzeczne informacje i proszę o weryfikację kolegów.

Możemy wystawiać faktury które nie są za wykonane usługi ale stanowią średnią z z jakiegoś tam miesiąca z przeszłości. To jest dla mnie jasne.
Natomiast
1. Czy taka faktura jest ZALICZKOWA i trzeba będzie ją odpracować w kolejnych miesiącach?
2. Co jeśli do końca roku nie będzie takiej szansy?
3. Czy taka faktura jest darowizną od naszego pana z NFZ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: AOS wypłaty ryczałtowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2020, 11:32:38 am »
Żadna tam średnia. Możesz wystawić rachunek maksymalnie do wysokości limitu w umowie.
Natomiast co do pytań to tego nie wie nikt, zgodnie z komunikatami kwestia rozliczenia zostanie ustalona w terminie późniejszym.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: AOS wypłaty ryczałtowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 14, 2020, 15:08:19 pm »
Super prawo w tym kraju mamy

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: AOS wypłaty ryczałtowe
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 07, 2020, 13:33:49 pm »
Obecnie sa rożne interpretacje tego a jak jest faktycznie trudno przewidzieć.
Podobno można rachunki wystawiać albo z reki albo poprzez szablony jeśli były usługi.
Prawdopodobnie jeśli w następnym m-cu po wystawieniu faktury z reki wystawiasz rachunek z szablonu to jesli nie masz pokrycia w wysłanych świadczeniach nie wystawisz rachunku bo nie będzie pokrycia i wywali Ci bład.
Jak jest faktycznie nie wiem bo ja na razie wystawiam z szablonu, pozatym i tak jak wystawiasz z ręki trzeba im to kiedyś zwrócić w jakieś formie, albo poprzez nadwykonania albo poprzez zwrot kasy, nie jest tak ze mozna z tym czekac do konca roku.
Jak jest w rzeczywistosci to nie wiem bo co innego pisza a co innego sie mowia w rozmowie telefonicznej

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: AOS wypłaty ryczałtowe
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 07, 2020, 15:06:05 pm »
Mają dzisiaj w Warm-Mazur przeprowadzić aktualizację SZOI tak aby przyjmowało rachunki tylko albo z ręki jak jest zgoda, albo tylko z szablonu.
U mnie zrobił się bałagan bo miałem zgodę ale zrobiłem że mało brakowało to zrobiłem żądanie a resztę z ręki ile brakowało. Na głównym rachunku wyskoczyło, że musi być korekta, a NFZ nie wie bo co dalej bo żadna korekta się nie tworzy. Kazali wywalić te z ręki, nic to nie dało. Rachunku z szablonu nie mogą usunąć i szablonu nie mogą. Zostawili to do jutra :-)
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]