Problemy z aplikacjami > KS-SOMED

KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa

(1/5) > >>

Michał:
Hej,

po tym jak udało się wdrożyć Telewizytę, lekarz zapytał się czy jest możliwość (w uzasadnionych przypadkach) zlecenia badań laboratoryjnych, które pacjent mógłby zrealizować w jednym z punktów pobrań laboratoria medycznego, z którym współpracujemy.
Punkt pobrań w naszej przychodni jest zamknięty, ale są inne jeszcze otwarte.
Do tej pory pacjent dostawał wydruk zlecenia i mógł z nim pójść do dowolnego punktu pobrań laboratorium (w tym do tego, który działał w naszej przychodni). Czy ktoś z Was myślał nad tym (a może już to wdrożył) aby przesłać pacjentowi numer zlecenia na badania (to chyba osoz generuje numer?) smsem a on z tym numerem udaje się do punktu pobrań i ma pobieraną krew.
W skrócie chodzi o to aby nie było konieczności wizyty pacjenta w przychodni tylko po to żeby odebrać papierowe skierowanie na badania krwi.

PS. Laboratorium też już się zastanawia czy i jak będzie to możliwe od strony technicznej i praktycznej.

Bocor:
Jeszcze długo przed obecną sytuacją epidemiologiczną - poruszałem ten temat z panami od KS-SOLAB. Założenie moje jest takie,
żeby zredukować jak największą ilość drukowanego papieru w firmie. I zapytałem, czy jest możliwość ominięcia tego wydruku, żeby laboratorium
widziało to zlecenie. Tym bardziej, że mamy swoje laboratorium, które większość rzeczy wykonuje. Z tego co zrozumiałem z tej dyskusji to rozbiło się
o kody kreskowe, że przy wydruku takiego skierowania... pani w laboratorium musi zeskanować ten kod, jeśli wpiszę ręcznie badanie to ono nie wróci w takiej samej
postaci do programu, czyli nie zostanie podpięte pod wygenerowaną usługę. Może coś pomyliłem. ale tak to zrozumiałem - odpowiedź i tak była : że tych papierów nie da się zlikwidować. Temat na pewno poruszałem pod koniec zeszłego roku. Czy coś się zmieniło w tej kwestii - nie wiem, ale również jestem tym rozwiązaniem zainteresowany.

karolweksler:
Słyszałem o takich integracjach poprzez HL7. Zarówno w zakresie zlecania jak i odbioru. Na pewno Diagnostyka oferuje coś takiego.

09061303:
@Michał
Nie wynika z tekstu - masz wdrożone zlecanie labo przez OSOZ? Bo może to byłoby rozwiązaniem. Tam może nie potrzeba sczytywać kodu i po PESELu labo by ogarnęło temat.
Integracja przez OSOZ jest dla mniejszych jednostek finansowo korzystniejsza.

Michał:
Mam tylko integracje przez OSOZ (1 laboratorium chyba na 10tys badań czy jakoś tak).
a co to jest zlecanie labo przez OSOZ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej