collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa  (Przeczytany 3452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« dnia: Kwietnia 03, 2020, 11:07:10 am »
Hej,

po tym jak udało się wdrożyć Telewizytę, lekarz zapytał się czy jest możliwość (w uzasadnionych przypadkach) zlecenia badań laboratoryjnych, które pacjent mógłby zrealizować w jednym z punktów pobrań laboratoria medycznego, z którym współpracujemy.
Punkt pobrań w naszej przychodni jest zamknięty, ale są inne jeszcze otwarte.
Do tej pory pacjent dostawał wydruk zlecenia i mógł z nim pójść do dowolnego punktu pobrań laboratorium (w tym do tego, który działał w naszej przychodni). Czy ktoś z Was myślał nad tym (a może już to wdrożył) aby przesłać pacjentowi numer zlecenia na badania (to chyba osoz generuje numer?) smsem a on z tym numerem udaje się do punktu pobrań i ma pobieraną krew.
W skrócie chodzi o to aby nie było konieczności wizyty pacjenta w przychodni tylko po to żeby odebrać papierowe skierowanie na badania krwi.

PS. Laboratorium też już się zastanawia czy i jak będzie to możliwe od strony technicznej i praktycznej.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2020, 11:44:04 am »
Jeszcze długo przed obecną sytuacją epidemiologiczną - poruszałem ten temat z panami od KS-SOLAB. Założenie moje jest takie,
żeby zredukować jak największą ilość drukowanego papieru w firmie. I zapytałem, czy jest możliwość ominięcia tego wydruku, żeby laboratorium
widziało to zlecenie. Tym bardziej, że mamy swoje laboratorium, które większość rzeczy wykonuje. Z tego co zrozumiałem z tej dyskusji to rozbiło się
o kody kreskowe, że przy wydruku takiego skierowania... pani w laboratorium musi zeskanować ten kod, jeśli wpiszę ręcznie badanie to ono nie wróci w takiej samej
postaci do programu, czyli nie zostanie podpięte pod wygenerowaną usługę. Może coś pomyliłem. ale tak to zrozumiałem - odpowiedź i tak była : że tych papierów nie da się zlikwidować. Temat na pewno poruszałem pod koniec zeszłego roku. Czy coś się zmieniło w tej kwestii - nie wiem, ale również jestem tym rozwiązaniem zainteresowany.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2020, 11:56:03 am »
Słyszałem o takich integracjach poprzez HL7. Zarówno w zakresie zlecania jak i odbioru. Na pewno Diagnostyka oferuje coś takiego.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2020, 21:45:09 pm »
@Michał
Nie wynika z tekstu - masz wdrożone zlecanie labo przez OSOZ? Bo może to byłoby rozwiązaniem. Tam może nie potrzeba sczytywać kodu i po PESELu labo by ogarnęło temat.
Integracja przez OSOZ jest dla mniejszych jednostek finansowo korzystniejsza.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2020, 20:57:54 pm »
Mam tylko integracje przez OSOZ (1 laboratorium chyba na 10tys badań czy jakoś tak).
a co to jest zlecanie labo przez OSOZ?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2020, 22:33:06 pm »
Miałem na myśli integrację z laboratorium przez OSOZ, czyli ją masz.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 07, 2020, 13:47:32 pm »
Podepnę się z innym aspektem: czy jest możliwość, aby na wydruku skierowania do laboratorium poza OSOZowym kodem kreskowym widniał również kod cyfrowy? W tym momencie wysyłamy skany skierowań mailem, ale dostałem sygnał, że laboratoria mają problem bez kodu liczbowego.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 07, 2020, 16:50:37 pm »
Standartowo pod kodem kreskowym jest numer. Czy przypadkiem ktoś nie modyfikował wzorca wydruku ?
Jest jeszcze druga możliwość czy OSOZ działa poprawnie i są wysyłane zlecenia. Można łatwo sprawdzić w module zlecenia, wykonanie - przy wysłanych zleceniach jest biało czerwona ikona Polski a przy oczekujących dodatkowo niebieski znak zapytania.
Jeżeli nie ma żadnego znaku to nie są wysyłane.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2020, 18:14:17 pm wysłana przez Sławek »

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2020, 13:16:28 pm »
OSOZ działa, nawet to co załączyłem to skierowanie do którego już wróciły wyniki. Niektóre wzorce były modyfikowane, ale tylko ew. tytuł, np. "Skierowanie do pracownie USG" zamiast "na badania laboratoryjne". Ten podstawowy z którego zrobiłem zrzut nie był. Ktoś podpowie jak się dobrać do wzorca wydruku? Z "zarządzania wydrukami" mi się nie udało, skasowanie wzorca pracownikowi też nic nie dało. Chciałbym spróbować ustawić domyślny wzorzec. Czy muszę usunąć wzorzec wszystkim pracownikom, żeby program ustawił domyślny?

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 09, 2020, 07:47:24 am »
Do tego akurat wzorca wydruku nie można się dobrać :) Jest on pisany jeszcze w starym programie i każda jego modyfikacja wymaga
dodatkowego hasła. Jakakolwiek zmiana wymaga udziału kogoś z Kamsoftu. Jakiś czas temu u siebie wymienialiśmy numerację gabinetów w tym też
naszego laboratorium i nawet z taką pierdołą musiałem pisać do Kamsoftu o poprawę numeru pomieszczenia do którego ma się pacjent udać.
Na szczęście takie sprawy kosmetyczne szybko załatwiają, bo wiedzą że zwykły śmiertelnik nie ma dostępu do tego wzoru :)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 09, 2020, 08:49:44 am »
Jeżeli chodzi o ten wydruk z quickreporta, to jak najbardziej można się do niego dobrać (w biuletynach jest kilka razy o tym), ale jest to wybitnie upierdliwe.

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 09, 2020, 08:55:32 am »
No ja miałem inna informację od pracowników Kamsoftu, kojarzysz który to biuletyn albo w jakim roku szukać? Chyba, że mówimy o dwóch różnych formularzach :)

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 09, 2020, 10:29:41 am »
Modyfikacja wzorca to jedna sprawa, chociaż nie wiem, czy jest możliwe dodanie kodu liczbowego pod paskowym, natomiast przywrócenie domyślnego wzorca powinno być możliwe - nie bardzo rozumiem, czemu po skasowaniu wzorca w zarządzaniu wydrukami nie jest przywracany domyślny tak jak się to dzieje w innych miejscach w programie. Chyba że właśnie przywracany jest po cichu i problem z kodem liczbowym jest gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2020, 10:43:22 am wysłana przez togo »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 09, 2020, 11:15:20 am »
żeby zmienić wzorzec wydruku to z tego co pamiętam to jak wyskoczy okienko z opcjami wydruku to wciskamy F12 i wpisujemy hasło "mastermaster".
Potwierdzam, że modyfikowanie jest bardzo upierdliwe i gdzieś tutaj na forum już o tym było i sam miałem z tym problemy.

PS. Może jakiś inny element wzorca przesłania część z numerem znajdującym się pod kodem kreskowym?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED - zlecanie badań laboratoryjnych w dobie koronawirusa
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 09, 2020, 15:54:52 pm »
Myślę, że może być tak jak piszesz z tym przesłanianiem, że być może pole z nazwą usługi zachodzi na pole z kodem. Tylko problem w tym, że nie mogę się dobrać do wzorca - kiedyś wchodziło się przez F12 i dało się modyfikować przynajmniej kopię wzorca. Teraz po F12 nie ma przycisku "Wzorzec", można tylko zmieniać nazwę.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]