collapse

Reklama


Autor Wątek: pierwszy wolny termin  (Przeczytany 3718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bożenna

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
pierwszy wolny termin
« dnia: Sierpnia 16, 2019, 10:34:57 am »
Wysyłam raport kolejek do 10.00 godziny danego dnia za dzień poprzedni. Harmonogram całodobowy 24h i wszystkie dni tygodnia. Dzisiaj raport jest z błędem: Dla kategorii medycznej "przypadek stabilny" kolejki wyznaczony został pierwszy wolny termin na dzień, w którym według harmonogramu nie są udzielane świadczenia. Taki sam komunikat dla "przypadek pilny. Wczoraj był 15.08, święto, ale my pracujemy każdego dnia. Czy coś się zmieniło i w dni wolne od pracy nie wysyłała się teraz kolejek? Czy błąd jest po stronie SZOI? Czy ktoś miał taki błąd i co z tym zrobił?
Bożenna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 16, 2019, 17:25:03 pm »
Miał i niekoniecznie zrobił cokolwiek. Zweryfikuj czy rzeczywiście masz harmonogram poradni obejmuje dni, które wskazałaś jako PWT dla danej kategorii. Jak tak, to coś nie teges po stronie NFZ jest i ewentualnie zadzwoń do nich, że takie coś masz. Może być też przypadek, że podałaś terminy wykraczające poza datę obowiązywania umowy - mieli kiedyś takie coś oznaczone jako błąd czy ostrzeżenie, ale później to zmienili, bo było to bez sensu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 16, 2019, 19:10:45 pm »
Ja to miałem wczoraj w pewnym szpitalu (prawdziwym szpitalu, takim który pracuje 24/7/365) i kiedyś rozmawiałem o tym z NFZ i niestety jedyna opcja to wysłać jeszcze raz pierwszy wolny termin i unikać dnia 15-08 w terminie stabilnym i pilnym. Zrób to jak najszybciej. Ewentualnie jeśli chcesz poszukać dziury w całym (a potem pewnie i tak okaże się, że trzeba zrobić to co podałem) to napisz pismo do NFZ z prośbą  o pozytywne zweryfikowanie pierwszych wolnych terminów, ponieważ pracujesz cały rok - również 15-08 i taki był naprawdę pierwszy wolny termin.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #3 dnia: Września 07, 2020, 10:45:28 am »
Witam, Czy ktoś już wysyłał pierwszy wolny termin bo u mnie jest na SZOI komunikat błąd importu, że okres od wcześniej podanego jest dłuższy niż 90 dni. Skoro to błąd importu to pewnie nie wchodzi do SZOI :-(
Edward z Kętrzyna

Offline rkrzysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #4 dnia: Września 07, 2020, 10:54:08 am »
Cześć, ja wysyłałem w sobotę i poszło bez problemu.

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #5 dnia: Września 07, 2020, 11:02:03 am »
Witam, Czy ktoś już wysyłał pierwszy wolny termin bo u mnie jest na SZOI komunikat błąd importu, że okres od wcześniej podanego jest dłuższy niż 90 dni. Skoro to błąd importu to pewnie nie wchodzi do SZOI :-(

Ten błąd importu ma status ostrzeżenie. Kolejki importują się normalnie. Po prostu nie zmienili w systemie tego parametru, stąd taki komunikat.
Mazowiecki OW

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #6 dnia: Września 07, 2020, 11:56:29 am »
U mnie było to samo, zrobiłam aktualizację PPS-a i poszło ok.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2020, 13:11:01 pm »
Zrobiłem aktualizację PPS i nadal:
Określony dla kolejki pierwszy wolny termin jest o co najmniej 90 dni późniejszy od pierwszego wolnego terminu przekazanego poprzednim komunikatem. Sprawdź prawidłowość określenia pierwszego wolnego terminu.
Pewnie to na SZOI ktoś coś zapomniał |:-(
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #8 dnia: Września 07, 2020, 13:48:25 pm »
Napisali nieprawdę?

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: pierwszy wolny termin
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2020, 14:10:08 pm »
Zrobiłem aktualizację PPS i nadal:
Określony dla kolejki pierwszy wolny termin jest o co najmniej 90 dni późniejszy od pierwszego wolnego terminu przekazanego poprzednim komunikatem. Sprawdź prawidłowość określenia pierwszego wolnego terminu.
Pewnie to na SZOI ktoś coś zapomniał |:-(
Ten komunikat nie ma nic wspólnego z PPS. On zawsze się pojawia, gdy w raporcie PWT wpiszesz datę późniejszą o 90 lub więcej dni w stosunku do poprzedniego wysłanego. Sprawdź poprzedni raport, jaki poszedł na SZOI (data PWT) i dzisiejszy. Pewnie różnica większa niż 90.
Poza tym to nie błąd, tylko informacja (albo ostrzeżenie - nie pamiętam dokładnie).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 108
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]