collapse

Reklama


Autor Wątek: Konfiguracja początkowa  (Przeczytany 6556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DominikGab

  • Moderator
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 9
Konfiguracja początkowa
« dnia: Kwietnia 01, 2020, 09:24:38 am »
W tym wątku można znaleźć informacje o tym jak skonfigurować aplikację Gabinet drWidget przed rozpoczęciem codziennej pracy.

Offline MaciejO

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 3
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 01, 2020, 13:18:22 pm »
Jak założyć konto w aplikacji?
Zaczynając pracę w programie Gabinet dr Widget, musimy założyć konto. Zrobimy to przez witrynę: www.drw.pl
Po wejściu na stronę, ukazuję się na środku czerwony przycisk "Załóż konto ->".
Pierwszym krokiem po kliknięciu przycisku będzie uzupełnienie formularza kontaktowego czyli; imię, nazwisko, adres email i nr telefonu. Dodatkowo można zaznaczyć pole, w którym wyrażana jest chęć na spotkanie z przedstawicielem. Na spotkaniu pomoże on przy kolejnych krokach konfiguracji konta, jednak nie jest to obligatoryjne. Po wypełnieniu formularza należy kliknąć w  niebieski przycisk "WYŚLIJ ZGŁOSZENIE"
Następnie w ciągu 24h (dni robocze) dział wsparcia technicznego skontaktuje się i pomoże w dalszych krokach zakładaniu konta. Numer z jakiego nastąpi kontakt: 33 445 42 13.
 :)

Offline konrad.dsi

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 02, 2020, 14:36:15 pm »
Gdy uda nam się zalogować do naszej nowej placówki medycznej, przystępujemy do jej konfiguracji.

Rozpocząć powinniśmy od wejścia w USTAWIENIA PLACÓWKI, klikając na ?koło zębate? w prawym górnym rogu programu. Otworzy się okno, gdzie po lewej stronie mamy menu, pozwalające sprawnie dotrzeć do różnych opcji programu. W czasie pracy nad ustawieniami placówki, menu będzie cały czas widoczne, pozwalając na przechodzenie pomiędzy poszczególnymi opcjami. Dokonywanie zmian, uzupełnianie danych itp. odbywa się w PANELU ROBOCZYM, w zależności od potrzeb podzielonym na ZAKŁADKI.
Postaram się tutaj krótko opisać większość pozycji MENU oraz zaproponować podstawową konfigurację placówki, tak aby móc zacząć przyjmować pacjentów. Wszystkie wprowadzone dane, będziemy mogli poprawić w późniejszym terminie, gdy nabierzemy pewności jak wprowadzone zmiany wpłyną na funkcjonowanie i łatwość obsługi programu.

Podstawą jest uzupełnienie danych w menu STRUKTURA PLACÓWKI ? jest to miejsce, gdzie musimy uzupełnić wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszej placówki

Kolejna pozycja menu - ZARZĄDZAJ ? to miejsce podzielone na kilka zakładek, najważniejsze z nich to:
zakładka 1: SPECJALIZACJE LEKARSKIE ? w tym miejscu możemy wyłączyć specjalizacje, które są nam zbędne. Możemy również dodać brakującą specjalizacje, klikając na zielony kafelek w prawym górnym rogu.
zakładka 2: WYDRUKI ? w tej zakładce najważniejsze są USTAWIENIA STOPEK, czyli zakres informacji, które mają drukować się na podstawowych typach dokumentów, zgodnie z aktualnymi wymaganiami. Najbezpieczniej włączyć następujące pozycje: Nazwa placówki/oddziału, Adres, NIP, Telefon, REGON, Kod res. oddziału VIII/VII, Numer umowy z NFZ, I cz. kodu res., V cz. kodu res., dla wszystkich dostępnych opcji czyli Formularzy, Dokumentów i Karty Pacjenta oraz zwiększyć czcionkę do 12 [px]

Poprawna konfiguracja menu - TYPY WIZYT ? może znacznie usprawnić kontrolę nad rozliczeniami za świadczone usługi medyczne (zarówno prywatnymi, jak i na rzecz NFZ), jednak  nie jest to niezbędne przy pierwszym uruchomieniu placówki.

Konieczne jest uzupełnienie menu - PRACOWNICY ? tam możemy dodać dowolną ilość użytkowników, nie mamy żadnych ograniczeń wynikających z ilości stanowisk lub licencji. Przed dodaniem wszystkich kont, warto sprawdzić podstawowe funkcjonalności różnych typów kont. Często zdarza się, że część pielęgniarek pracujących w przychodni, pełni głównie funkcje rejestratorek medycznych, wtedy warto stworzyć im konta recepcji zamiast pielęgniarek

Menu - KSIĘGI ? nie wymaga od nas żadnej konfiguracji. Jest podzielone na Księgę Przyjęć, Księgę Zabiegową, księgę Szczepień oraz Zestawienie badań laboratoryjnych i umożliwia wygodne przeglądanie wykonanych w placówce świadczeń medycznych wraz z rozbudowaną opcją ich filtrowania.

Menu - USŁUGI PRYWATNE ? pozwala zarządzać świadczonymi przez placówkę usługami medycznymi wykonywanymi poza NFZ, obejmuje również obsługę zewnętrznych ubezpieczycieli (np. PZU, Allianz, Enelmed), wystawianie faktur i rozliczenia prowizji dla personelu.

Menu - SŁOWNIKI ? pozwala na edycję słowników (gotowych podpowiedzi) dostępnych w różnych miejscach podczas pracy z programem. Najważniejsze miejsce ich zastosowania to recepty (dawkowanie) oraz formularze (np. lista oddziałów szpitalnych czy poradni specjalistycznych). Domyślnie w programie wprowadzone są słowniki pozwalające spokojnie rozpocząć pracę.

Menu - RAPORTY I STATYSTYKI ? zawiera szereg gotowych raportów, ułatwiających zarządzanie placówką. Dostępny jest również kreator własnych raportów, pozwalający uzyskać komplet niezbędnych danych w dogodnej formie.

Menu ? FORMULARZE - zawiera listę domyślnych, niezbędnych w praktyce formularzy. Oczywiście program daje możliwość dowolnej zmiany większości formularzy, jak również dodawanie własnych.

Menu - NFZ ? dla wygody podzielone jest na dwie części:

NFZ Sprawozdawczość ? to menu do obsługi Umów z NFZ. W zakładce Umowy z NFZ możemy w prosty sposób wgrać aktualnie obsługiwane umowy z NFZ. Kolejne zakładki pozwalają na generowanie niezbędnych do realizacji umowy                                                                    raportów, sprawozdań i faktur.

NFZ Ustawienia ? pozwala na skonfigurowanie parametrów komunikacji z NFZ ( zakładki Ustawienia, EWUŚ, DiLO), wprowadzenie nr recept (zakładka Numery recept) i ustawienie parametrów sprawdzania wizyt NFZ w celu eliminacji błędów w rozliczeniach ( zakładka Sprawdzenia wizyt)

Menu - SZYNA P1 ? konfiguracja niezbędna w celu poprawnego działania e-recept i e-skierowań.
Niezbędne jest posiadanie danych konfiguracyjnych, generowanych przez CSIOZ, poprzez stronę rpwdl.csioz.gov.pl. Są to Indetyfikator P1, Certyfikat TLS, Certyfikat WSS.
Jeżeli posiadamy niezbędne dane, konfiguracja jest bardzo intuicyjna:

IDENTYFIKATOR P1 ? należy kliknąć niebieski klawisz Zmień Identyfikator P1, wyświetli się okno gdzie możemy wprowadzić ciąg 21 cyfr, wraz z oddzielającymi je kropkami. W celu uniknięcia pomyłki, zalecam skopiowanie ciągu znaków i potwierdzić klikając niebieski klawisz Wybierz.

Certyfikat TLS ? należy kliknąć zielony klawisz Prześlij nowy certyfikat, wyświetli się okno importu certyfikatu, klikamy szare pole Przeglądaj, otworzy się Eksplorator plików, musimy znaleźć i zaznaczyć plik z certyfikatem (certyfikat_p1_tls_p12.p12 ),  zatwierdzić przyciskiem Otwórz. W oknie Importu certyfikatu pojawi się nasz certyfikat, następnym krokiem jest wprowadzenie hasła, którym zabezpieczono certyfikat podczas jego generowania, w polu Hasło którym zabezpieczono certyfikat. Po uzupełnieniu hasła zatwierdzamy operację dodawania certyfikatu klikając zielony klawisz Wybierz. Jeżeli cały proces przeprowadziliśmy prawidłowo, przy Certyfikacie TLS pojawią się informację    dotyczące wgranego certyfikatu ( Nazwa, Wystawca, Ważny od, Ważny do).
   
Certyfikat WSS ? należy kliknąć zielony klawisz Prześlij nowy certyfikat, wyświetli się okno importu certyfikatu, klikamy szare pole Przeglądaj, otworzy się Eksplorator plików, musimy znaleźć i zaznaczyć plik z certyfikatem (certyfikat_p1_wss_p12.p12), zatwierdzić przyciskiem Otwórz. W oknie Importu certyfikatu pojawi się nasz certyfikat, następnym krokiem jest wprowadzenie hasła, którym zabezpieczono certyfikat podczas jego generowania, w polu Hasło którym zabezpieczono certyfikat. Po uzupełnieniu hasła zatwierdzamy operację dodawania certyfikatu klikając zielony klawisz Wybierz. Jeżeli cały proces przeprowadziliśmy prawidłowo, przy Certyfikacie WSS pojawią się informację    dotyczące wgranego certyfikatu ( Nazwa, Wystawca, Ważny od, Ważny do).

Po poprawnym wprowadzeniu danych z CSIOZ (Indetyfikator P1, Certyfikat TLS,    Certyfikat WSS), na górze okna pojawią się dwa niebieskie komunikaty:
   - Obecnie system e-Recepty jest aktywny.
   - Obecnie system e-Skierowania jest aktywny.
Jeżeli konfigurujemy oprogramowanie drWidget dla Praktyki lekarskiej, konfiguracja Szyny    P1 jest zakończona.
Do poprawnego wysyłania e-recept i e-skierowań, w przypadku podmiotów medycznych, konieczne jest poprawne uzupełnienie V cz. kodu resortowego i 14 znakowego kodu, we wszystkich Oddziałach (komórkach organizacyjnych ? Poradniach w przychodni), w menu STRUKTURA PLACÓWKI, zgodnie z danymi zawartymi w Księdze rejestrowej.   

Gdy zakończymy poprawną konfigurację SZYNY P1, powinniśmy jeszcze upewnić się, w edycji profilu każdego lekarza, czy mają poprawnie skonfigurowany indywidualny podpis elektroniczny.

Menu - USŁUGI GABINETU ZABIEGOWEGO ? pozwala definiować i zarządzać świadczonymi przez placówkę usługami zabiegowymi, zarówno w ramach NFZ jak i prywatnymi.

Menu REJESTRACJA ON-LINE ? Gabinet drWidget udostępnia swoim użytkownikom usługę rejestracji on-line, która może być realizowana na dwa sposoby:
   
WTYCZKA - e-rejestracja poprzez stronę www przychodni, gdzie należy umieść dostarczony fragment kodu i przycisk wywołujący e-rejestrację.

MyDr ? nowoczesny portal e-zdrowia dla pacjenta, oferujący poza rejestracją szereg dodatkowych funkcji, usprawniający pracę przychodni i kontakt z pacjentem (e-wizyty,   powtórki recept).

Offline nyna75ada

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 1
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 09, 2020, 12:42:02 pm »
DrWidget
BEZPŁATNY PROGRAM DO PROWADZENIA PLACÓWKI MEDYCZNEJ



Opis zakładki dane jednostki ? ustawienia ogólne, ustawienia blokad specjalnych



1. Logujemy się do programu drWidget jako administrator.
2. W górnym prawym rogu klikamy ''trybik?- ustawienia placówki
3. Po lewej stronie otwiera się panel Administracja.
4. Klikamy struktura Placówki i jesteśmy na zakładce dane jednostki
5. Znajdują się tutaj dane jednostki zaczytane podczas rejestracji Podmiotu w programie drWidget
6. Należy sprawdzić poprawność danych Placówki z tej pozycji można edytować i dokonać wszelkich zmian jeśli uważamy, że są one konieczne, należy uzupełnić 13 cyfrowy regon jeśli jest to Podmiot Leczniczy oraz nr księgi rejestrowej z RPWDL, dodać nr konta bankowego
7. Możemy tutaj również zamieścić logo Placówki poprzez kliknięcie pobierz plik i zaczytanie go z dysku.
8. Następnie przechodzimy do USTAWIEŃ OGÓLNYCH.
9. Sprawdzamy zgodność kodu NFZ, ustawiamy godziny pracy Placówki, czas trwania wizyty, rodzaj wizyty a więc czy jest ona prywatna czy NFZ, w tym miejscu możemy edytować i również dokonywać zmian....można wpisać własną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych
10. Następna zakładka ?ustawienia blokad specjalnych?...
11. Jeśli chcemy aby Placówka w ciągu dnia przyjmowała tylko jeden raz w ciągu dnia danego pacjenta należy odznaczyć opcję....dalsze zmiany dostosowujemy do potrzeb związanych z naszą działalnością.

Offline kamil.p1

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 2
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2020, 12:52:43 pm »
Przypominam, że warto oczywiście skorzystać z funkcji importu aktualnej bazy danych do Gabinetu drWidget.

Poniżej krótka instrukcja jak przejść przez proces importu bazy danych.

1. Od czego zacząć?
- Na samym początku warto skontaktować się z działem helpdesk firmy LekSeek Polska pod numerem +33 445 43 45, osoby pracujące na infolinii są w stanie przeprowadzić nas przez proces importu bazy pacjentów.
- Można również wejść na stronę drw.pl, wyszukując na mapie województwo które was interesuje pokaże się kontakt do przedstawiciela z danego rejonu, te osoby również będą w stanie pomóc - możliwość przyjazdu na miejsce, pomoc z exportem z aktualnego programu, pomoc z przesłaniem bazy w celu importu.

2. Nie jestem w stanie znaleźć mojej bazy danych w aktualnym programie, co dalej?
- Warto skontaktować się z informatykiem obsługującym placówkę, taka osoba na pewno będzie potrafiła pomóc ze znalezieniem bazy w formie pliku komputerowego z którego tworzony jest import do drW.
- Również dział helpdesk LekSeek Polska oraz przedstawiciele firmy są w stanie wyjaśnić i pomóc.

3. Jeżeli mam już bazę ze starego programu, co dalej?
- Zalecany jest kontakt z działem helpdesk firmy bądź przedstawicielem na dany region - osoby te prześlą bazę do osób zajmujących się importem.
- Warto też w miarę możliwości, wgrać bazę na odrębny serwer (np. szybkiplik.pl) z którego pracownicy firmy będą w stanie pobrać plik.

4. Jak długo trzeba czekać na wgranie bazy do programu drW?
- Czas jaki trzeba przeczekać na wgranie bazy oscyluje od około tygodnia do dwóch tygodni (czas zależy również od ilości baz które są "do wgrania"

5. Z jakich programów możemy zgrać bazę żeby korzystać z drW?
- Import możliwy jest z aktualnie wszystkich programów będących na rynku.



Potrzebne informacje:
Numer na helpdesk firmy Lekseek Polska +33 445 43 45
Strona : www.drw.pl

Offline MaciejO

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 3
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 22, 2020, 11:53:59 am »
Wgrywanie umowy NFZ

Jeśli posiadamy umowę z NFZ na świadczenia zdrowotne, należy wgrać ją w postaci pliku .UMX, który pobrać można z SZOI.
Po zalogowaniu na nasze konto do programu gabinet dr widget, w prawym górnym rogu ukaże się koło zębate "Ustawienia Placówki", następnie z paska po lewej stronie wybrać należy NFZ i kolejno Sprawozdawczość.
Pojawi się napis "wybierz plik"  odszukać należy plik umowy który pobraliśmy z SZOI. Po znalezieniu wybieramy go, kilkając dwukrotnie. Zaakceptować wszystko  musimy po przez  przycisk "Wczytaj  dokument ->"

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 22, 2020, 22:41:16 pm »
Przypominam, że warto oczywiście skorzystać z funkcji importu aktualnej bazy danych do Gabinetu drWidget.
Po tym stwierdzeniu zakładam, że importujecie pełną bazę danych - m.in. pacjenci, skierowania, historię rozliczeń (raporty, szablony, dokumenty finansowe, świadczenia wraz z możliwością ich  korygowania), hzichy pacjentów itd itp co się w bazie znajduje. Chyba jesteście pionierem w takim podejściu, ale bardzo się to chwali.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline DominikK

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 4
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 24, 2020, 10:58:47 am »
Witam.
Dziękujemy za miłe słowa. Importujemy jak najszerszy zakres z poprzednich aplikacji. Jest to wg nas podstawa, jeżeli placówka chce w sensowny sposób zmienić dostawcę oprogramowania :)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 24, 2020, 13:13:06 pm »
Szkoda, że nie piszecie o konkretach, bo "aktualna baza" czy też "jak najszerszy zakres" nic nie mówi. Brzmi to dla mnie marketingowo, bo może to być tylko słownik pacjentów (jak było w kolejnych linijkach postu napisane, może jako przykład), a może być to właśnie dosłownie wszystko (oczywiście bez danych swoistych dla danej aplikacji, np. konfiguracyjnych). Za darmo nie sądzę, że ktokolwiek przeniesie wszystko. Technicznie możliwe, ale dużo pracy kosztuje, a mechanizm raz wypracowany za pół roku na pewno będzie wymagał odświeżenia. Nie to, że się czepiam, ale rażą mnie zapisy uogólniane, które mogą później mijać się z rzeczywistością. Tutaj na forum wolałbym konkretnie zobaczyć co z danej aplikacji jest przenoszone, np. w przypadku bardziej rozpowszechnionych aplikacji.
Jeszcze mógłbym się przyczepić stwierdzenia, że "baza w formie pliku". Lata 90te może i tak o ile ktoś nie zaszyfrował. W tym momencie Postgres w przypadku mMediki czy też oracle (firebird - jest tu plik, ale trzeba się do niego dobrać) - nie ma mowy o pliku. Ten plik w moim odczuciu to byłby bardziej wyeksportowanym excelem.
Proszę nie zrozumieć mnie, że atakuję jakkolwiek rozwiązanie proponowane, czepiam się jedynie czegoś, co wg mnie subiektywnie pozwala na wprowadzenie drugiej strony w błąd.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline DominikK

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 4
Odp: Konfiguracja początkowa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 27, 2020, 08:22:35 am »
Witam.
Wyrażenie "jak najszerszy zakres" wziął się właśnie z tego o czym Pan pisze wyżej. Co aplikacja to przypadek. Importowaliśmy już bazy ze wszystkich popularnych aplikacji na rynku. Właściwie można stwierdzić, że nie ma tygodnia w którym nie jest robiony import, więc aktualizacja skryptów do konkretnych aplikacji jest także robiona na bieżąco (choć z tego co się orientowałem nie ma częstej potrzeby tejże ;)). Informacje zaś są ogólne ponieważ chcieliśmy tu opisać sam schemat - jak przenieść się do Gabinet drWidget. Sprawa wygląda w ten sposób, że staramy się zawsze w jak najmniejszym stopniu angażować użytkownika, więc zazwyczaj jeżeli trzeba "dobrać się" do pliku - na miejsce przyjeżdża nasz pracownik i to robi. O ile w przychodni nie ma osoby, która jest w stanie to zrobić sama. Jeżeli jest, to też nie ma problemu. Co do zestawienia konkretna apikacja vs. zakres importu przyznam się nie posiadam takiego, nigdy nie było potrzeby go robić. W 99% przypadków jesteśmy w stanie przenieść naprawdę bardzo dużo - poczynając od danych teleadresowych, wizyt, rozpoznań, recept, wystawionych druków, chorób przewlekłych itd. Więc rozróżnianie na poszczególne programy nie było nam w praktyce potrzebne.
Trzeba zaznaczyć, że proces importów mamy mocno zautomatyzowany (ze względów na ich duże ilości), mamy dedykowany do tego dział i zadaniem naszych pracowników, którzy wdrażają/pozyskują placówkę jest doprowadzenie do otrzymania bazy i ewentualnych haseł (jeżeli jest zaszyfrowana). Następnie programiści robią w ciągu około dwóch tygodni import na konto użytkownika. Kolejnym krokiem jest weryfikacja importu (czy zakres danych jest satysfakcjonujący i czy się zgadza ze stanem faktycznym). Kolejny etap to albo poprawki, albo dogranie różnicy między tym co wrzuciliśmy a czasem jaki minął od wrzucenia.
Jeżeli jest Pan zainteresowany konkretnym zakresem z jakiejś aplikacji mogę się zorientować i dać Panu znać. Proponuję też sprawdzenie teorii w praktyce :)
P.S.
Nie odebrałem tego postu jako atak, bardzo fajnie że Pan pyta :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]