collapse

Reklama


Autor Wątek: Przekazanie ZPX za styczeń  (Przeczytany 12722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ann.ka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 8
  • Księstwo Mazowieckie
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 17, 2020, 11:43:36 am »
Cytuj
Ja mam inne pytanie. Wprowadzam ręcznie zlecenia do PPSa i po staremu z automatu wrzucało mi OW NFZ wystawiający, tzn. płatnika świadczeniobiorcy. Teraz rozumiem, że tez powinno tak być i jak mam realizację zlecenia z innego województwa, to powinienem tak, jak zawsze puścić raport do właściwego OW NFZ (pacjenta)? Chyba nie zauważyłem i z innych województw pacjenci wpadli mi do raportu z mazowieckiego (tam, gdzie mam umowę na ZPO).
Teraz po nowym numerze nie uzupełnia OW wystawiającego, trzeba z ręki. Tak samo przy dodaniu pacjenta, mając umowę w mazowieckim program z automatu w karcie pacjenta nadaje ubezpieczenie pacjenta U z płatnikiem 7 (mazowieckie), ja zawsze usuwam i wstawiam poprawnego płatnika, wtedy masz w potwierdzeniu uprawnienia do refundacji dla eZWM podstawę z prawidłowym płatnikiem.
No właśnie nie zauważyłem tego (z przyzwyczajenia) i skomplikowałem sobie sytuację. Pewnie będę musiał prosić NFZ z mazowieckiego o wycofanie raportu, czy po prostu olać to i wrócą te zlecenia dla innych OW na błędzie weryfikacji?
cilazapril dzięki za pomoc.

Wracając do mojego "problemu". Dziwna sytuacja, bo do mazowieckiego SZOI poszły w raporcie zlecenia z innych OW NFZ jako płatnik i... wszystkie pozycje zostały uznane i zatwierdzone. Czy coś się zmieniło odnośnie również sprawozdawczości, czyli, np. oddziały NFZ rozliczają się później między sobą? Nie wnikam... wystawiam noty  8)

Jak to jest w końcu z tymi oddziałami? Robiłeś do tego korektę? Rozmawiałam z babką z NFZtu mazowieckiego i kazała sprawozdawać we właściwym oddziale obcych pacjentów. A właśnie mi na SZOIach obcych odrzuciło raporty z błędem "Wystąpił błąd: Niezgodny OW NFZ płatnika dla eZlecenia o id", a w PPSie wprowadzone poprawnie, zgodnie z płatnikiem z eZWM.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 17, 2020, 13:38:02 pm »
Zazwyczaj rozliczam kilku 02,03,07,09,10,15,16 i każdemu przy uzupełnianiu kart zlecenia dodaję OW ze zleceni. Wszystkie obce mam zatwierdzone i rozliczone.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline ann.ka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 8
  • Księstwo Mazowieckie
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 17, 2020, 13:39:54 pm »
Hmmm, dzięki, też tak miałam, ale raporty z wczoraj odrzucone, ciekawe;)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 17, 2020, 19:31:57 pm »
A ja mam takie coś "Daną realizację zlecenia winien sfinansować inny OW NFZ niż OW bieżący." Po kontakcie z NFZ "bieżącym" info, że trzeba realizację wysłać do NFZtu ze zlecenia. Nie drążę, nie wiem - może zlecenie po nowemu, ale potwierdzane w NFZ i takie uwiązanie jest. Wydawało mi się, że teraz NFZ nie będzie ważny.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 18, 2020, 20:42:42 pm »
Hmmm, dzięki, też tak miałam, ale raporty z wczoraj odrzucone, ciekawe;)

Czy znalazłaś roziązanie tego problemu? Mam dokładnie ten sam błąd.

EDIT:

Co ciekawe - miałem po 1 zleceniu z dwóch różnych OW (innych niż ten, w którym mam umowę). Oba zlecenia wystawione elektronicznie i oba rozliczone w PPS w taki sam sposób. W jednym OW wszystko cacy i raport zatwierdzony, a w drugim wspomniany wyżej błąd. Brak słow...
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2020, 20:46:45 pm wysłana przez macieqq »

Offline ann.ka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 8
  • Księstwo Mazowieckie
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 30, 2020, 17:00:26 pm »
Przesłałam ponownie te zlecenia kolejnego dnia i już było ok.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 31, 2020, 21:06:45 pm »
Też miałem taką sytuację. Pisałem do OW NFZ i otrzymałem najpierw taką śmieszną wiadomość:
"W raporcie jest nfz:oddz-nfz="11"
A jest to parametr ?Kod komórki organizacyjnej płatnika np dla NFZ kody OW NFZ  (01 ? 16)?

Moja odpowiedź:
Zgodnie z komunikatem szczegółowym ZPOSP parametr ?Kod komórki organizacyjnej płatnika np. dla NFZ kody OW NFZ  (01 ? 16)? w objaśnieniach szczegółowych informuje, że jest to: Kod Oddziału Wojewódzkiego NFZ, z którym zawarta została umowa.
                                                                                                                                                                           
Umowy z Państwem nie posiadamy, więc nie wiem jak inaczej mam wykazać realizację zlecenia, która wykonana była w miejscu realizacji w .... (tam, gdzie umowę mamy zawartą z Pomorski OW NFZ).

Odpowiedź NFZ:
"18 marca wyszła aktualizacja Sikcha.
Niech świadczeniodawca spróbuje jeszcze raz przesłać raport, powinno się udać."

Reasumując: UDAŁO SIĘ

Offline ann.ka

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 8
  • Księstwo Mazowieckie
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 01, 2020, 10:27:25 am »
Hahaha;D no to dobrze, że naprawili (i nie przyzanli się że coś popsuli;)

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #68 dnia: Kwietnia 01, 2020, 10:38:15 am »
W sumie to bardziej Centrala NFZ popsuła niż Oddział, ale na szczęście naprawili (co złego to nie my).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]