collapse

Reklama


Autor Wątek: Hasło do aktualizatora baz  (Przeczytany 1547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Hasło do aktualizatora baz
« dnia: Marca 27, 2020, 17:59:14 pm »
Czy zna ktoś może hasło do aktualizatora baz, dzięki któremu można włączyć profil OSOZRZA, wymagany do uruchomienia telerecept? Pytam tutaj, bo na MRK od 2 dni nie mogę się doczekać odpowiedzi.
Z góry dziękuję.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 27, 2020, 18:59:27 pm »
profile ...

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 27, 2020, 21:06:20 pm »
Działa! serdecznie dziękuję!

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 02, 2020, 15:21:30 pm »
Swoją drogą muszą mieć niezły młyn teraz skoro po tygodniu automatycznie zamknęli takie banalne zgłoszenie bez odpowiedzi...

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 02, 2020, 15:59:10 pm »
Swoją drogą... tak, wtrącę się. Naprawdę warto czasem zacząć od sięgnięcia po instrukcję a nie od razu MRK. Instrukcja o nazwie Instalacja i Aktualizacja. Jest rozdział Aktualizacja bazy danych. Strona 14:

W przypadku, gdy opcja Aktualizacja z profilami (wymaga znajomości hasła) zostanie włączona, po użyciu przycisku Dalej zostanie wyświetlone okno, w którym należy podać hasło. Hasłem tym jest słowo PROFILE.

Często się zastanawiam, po co my te instrukcje tworzymy...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 02, 2020, 22:44:24 pm »
Panie MK muszę się wtrącić bo ostatnio dużo "grzebię" w somedzie i powiem, że szukanie informacji to droga przez mękę.
Instrukcja obsługi:
- najpierw muszę wiedzieć, którego modułu moja sprawa dotyczy a to nie jest takie proste bo jak niejednokrotnie na forum inni pisali, opcje są porozrzucane po całym systemie. (Ostatnio często aby dokonać zmian działania modułu Gabinet muszę wchodzić w opcje modułu Zlecenia!) Potem wybrać odpowiedni moduł i otworzy mi się plik pdf z instrukcją do danego modułu. Wg mnie chyba najlepiej w tym wypadku udać się bezpośrednio do C:\KS\KS-PLW\INFO\INSTRUKCJA i tam ręcznie otwierać pliki. Nie mniej jednak plików jest od groma.
- kilka razy zdarzyło mi się że instrukcja była nieaktualna i zawierała opis tego jak moduł wyglądał kilka lat temu a od tego czasu mocno się zmienił, np. moduł Administrator
- czasami instrukcja i sam program wprowadza użytkownika w błąd. Ostatnio dużo czasu straciłem próbując doładować konto sms (na potrzeby wysyłania kodów do e-recept dla pacjentów). W programie niby wszystko wygląda na proste i intuicyjne, ale cały czas pojawiają się błędy i nie mogę doładować (po kolei wyłączam zabezpieczenia - bo może coś za mocno poblokowałem), sprawdzam w instrukcji no i nie działa. Wysyłam zgłoszenie na MRK (zgłosiłem w sobotę wieczorem, dzisiaj jest czwartek wieczór i nikt nic nie odpisał!). W poniedziałek złożyłem zamówienie doładowania przez jeden z waszych oddziałów. Doładowanie pojawiło się dzisiaj (czwartek) po południu! Całe szczęście, że napisałem, do kogoś od Was kto pomógł mi kiedyś wcześniej. Zleciłem u niego nowe doładowanie i pojawiło się w ciągu 15 minut! W między czasie dowiedziałem się od serwisantów kamsoftu (i nie tylko), że opcja doładowywania konta sms nigdy nie działała.
Ile czasu na to straciłem i ile krwi mi to napsuło a wg instrukcji powinno działać.

BIULETYNY
Nigdy nie wiem czy ma szukać w starych biuletynach czy w 2018-2016 czy w 2019-2020 czy w ostatnie zmiany?
Czy instrukcja jest aktualizowana o nowe funkcjonalności i inne zmiany, o których mowa w biuletynach?

Może jest jakiś sposób na proste ogarnięcie tego gdzie i jak szukać, ale ja go nie znam i bardzo bym chciał żeby ktoś się ze mną nim podzielił.

PS. Panie MK proszę nie odbierać tego jako zarzutu wobec Pana osoby bo często mając wątpliwości piszę na forum po cichu licząc, że akurat będzie miał Pan czas i chęci żeby poratować w potrzebie.

PS2. Ostatnie funkcje, które udało mi się wdrożyć (rejestracja on-line, telewizyta, zamawianie recept on-line, automatyczne wysyłanie kodów do e-recept sms) bardzo się wszystkim spodobały :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 02, 2020, 23:29:29 pm »
No ja zacząłem od instrukcji i teraz mi głupio bo akurat tego ustępu nie zauważyłem. Na usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że instrukcja jest trochę dziwnie napisana - na samym początku jest podane to hasło, a potem kilka razy tekst "Wymaga podania hasła!", co w połączeniu z ostrzeżeniem o konieczności konsultacji z firmą Kamsoft każdej próby włączenia nowych profili utwierdziło mnie w przekonaniu, że to takie typowe dla Someda "zabezpieczenie" - takie kolejne "tajne" hasło, nie ujęte w instrukcji, jakich jest kilka zaszytych w programie.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 03, 2020, 06:58:00 am »
Z tym hasłem to jest tak. Kiedyś to nie było. Bo to nie jest nic tajnego. Ale użytkownicy i i lokali. A ta opcja, a to inna, ciekawe co będę miał, jak będzie to czy tamto.czesc profili jest spoko, ale część robi jakie cuda na bazie, że uruchomienie ich bez zastanowienia i przypomnienia to po prostu położenie przychodni na klika dni aż SQL programiści bo nawet nie serwis, ponaprawiaja to co trzeba. Dlatego to hasło, które ma kopnąć i dać pretekst do przemyślenia, czy aby wiem co robię. Dlatego tez przy każdym profilu informacja by kontakt z serwisem był czy aby na pewno ten profil potrzebny. A że jak wspomniałem nie jest to hasło tajne jest w instrukcji i jest to hasło banalne i kontekstowe i nie wywodzi się z bajek naszego dzieciństwa :-).
Panie Michale, racja instukcja jest jaka jest, bo trudno stworzyc i utrzymac dobra instrukcje dla tak zlozonego systemu. Ale w tym konkretnym przypadku. No gdzie sxkac pomocy? Skoro jest instrukcja o nazwie aktualizacja i rozdzial, w sumie krótki, kazdy da rade przeczytać, o nazwie aktualizacja bazy danych :-).
A piszę o instrukci, bo czesto, w cisgu godziny, dwoch, mozna odpowiedz znalezc. Mrk bedzie trwac znacznie dluzej.



Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Hasło do aktualizatora baz
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 30, 2020, 15:59:53 pm »
Swoją drogą... tak, wtrącę się. Naprawdę warto czasem zacząć od sięgnięcia po instrukcję a nie od razu MRK. Instrukcja o nazwie Instalacja i Aktualizacja. Jest rozdział Aktualizacja bazy danych. Strona 14:

W przypadku, gdy opcja Aktualizacja z profilami (wymaga znajomości hasła) zostanie włączona, po użyciu przycisku Dalej zostanie wyświetlone okno, w którym należy podać hasło. Hasłem tym jest słowo PROFILE.

Często się zastanawiam, po co my te instrukcje tworzymy...
........I ja też się zastanawiam jak często instrukcje są aktualizowane.
Lekarze w związku z obecną epidemią poprosili o możliwość wysyłania do sanepidu informacji o podejrzeniu zachorowania na chorobę zakaźną. Proszę znaleźć w instrukcji do modułu Gabinet jak taki e-mail z formularzem wysłać. Nie wie tego do końca nawet pomoc techniczna do SOMED Szczątkowe informacje można znaleźć w biuletynie (2019.00.0.08 - inne- pkt.4) ale chwała temu który to znajdzie.
Bardzo chciałbym aby wszystkie zmiany publikowane w biuletynach były wprowadzane do instrukcji poszczególnych modułów. Wolę zacząć szukać informacji w jednej instrukcji niż w 10 czy 100 biuletynach albo dzwonić do pomocy technicznej lub pytać na MRK.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2020, 16:05:22 pm wysłana przez kajtek »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]