collapse

Reklama


Autor Wątek: e-skierowanie  (Przeczytany 40940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #90 dnia: Września 29, 2020, 22:22:58 pm »
może u Ciebie chodzi o coś innego niż przedrostek "ul" u mnie to było "ul. " czyli z kropką i spacją. Zobacz czy u Ciebie nie ma podobnie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #91 dnia: Września 29, 2020, 22:26:30 pm »
A najlepiej zrób po prostu kopiuj-wklej z księgi u wojewody.

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #92 dnia: Października 01, 2020, 12:43:11 pm »
Pytanie z innej beczki. Na Szoi  jako POZ dostaliśmy następującą informację:
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 95/2020/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia              1 lipca 2020 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udostępniono możliwość uzyskania wyższej stawki kapitacyjnej przez świadczeniodawców realizujących i sprawozdających kompleksowo porady wraz z oznaczeniem skierowań.
Wobec powyższego dla uzyskania wyższej stawki wyszczególnionej w załączniku nr 1 zgodnie z liczbą porządkową 1.1j ? 1.1z należy  uzupełnić przekazaną sprawozdawczość statystyczną o oznaczenie wydanych skierowań.
Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że w ramach sprawozdawanych świadczeń, w czasie udzielania, których wystawione zostały skierowania  należy wskazywać formę wystawionego skierowania (e-skierowanie, skierowanie papierowe). 
   

Jak poprawnie raportować rodzaj wystawionego skierowania w POZ?
Jeżeli mam najnowszą wersję systemu to umieszcza on automatycznie informację o tym czy było to eskierowanie czy papierowe w rejestrze świadczeń POZ?
Czy jednak powinienem dodać usługę eskierowania i skierowania papierowego w module rozliczeń? (Opcje/rejestr świadczeń/generowanie zleceń)
Jeżeli tak to skąd wziąć te usługi - w bum nie mam




Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #93 dnia: Października 02, 2020, 00:18:04 am »
1. Robisz wizytę w module Gabinet ( nie wiem czy z pominięciem się da - może, do sprawdzenia)
2. Wprowadzasz usługę z umowy POZ - np. poradę w miejscu udzielania
3. Dodajesz usługę skierowania. I teraz:
3.1. eSkierowanie:
- musi się oznaczyć jako eSkierowanie (ręcznie czy automatycznie - nieważne)
- musisz wybrać poradnię/oddział z pola słownikowego na karcie skierowania przy domyślnym zaznaczeniu skierowania na zewnątrz
----powinno być ok
3.2. skierowanie papierowe:
- musisz wybrać poradnię/oddział z pola słownikowego na karcie skierowania przy domyślnym zaznaczeniu skierowania na zewnątrz
----reszta standardowo i powinno być ok

Ogólnie czy się podpina w rejestrze świadczeń jakiś rodzaj skierowania/recepty można sprawdzić w rejestrze świadczeń w podglądzie świadczenia na jednej z zakładek.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #94 dnia: Października 06, 2020, 09:14:32 am »
Może się kiedyś komuś przyda. Maiłem ostrzeżenia przy e-skierowaniach:
Cytuj
"Ostrzeżenie, błędy wysłania eSkierowania:
REG.WER.671-Miejsce udzielania świadczeń podane na dokumencie jest niezgodne z CWUd. w miejscu /ClinicalDocument/author/assignedAuthor/representedOrganization/addr/descendant::*"

Po kontakcie z CEZ (dawne CSIOZ) okazało się że w RPWDL w polu ulica mamy wpisane "ul. NAZWA ULICY" po dopisaniu w KS-SOMED w polu ulica przedrostka "ul. " ostrzeżenia zniknęły :)

Czy poza informacją o ostrzeżeniu, ma to jakieś przełożenie na generowanie / odbiór danego skierowania? Czy można to brzydko mówiąc "olać" :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #95 dnia: Października 06, 2020, 16:44:53 pm »
Nie wiem jak będzie. Teraz pewnie nie ma to żadnego wpływu na generowanie/odbieranie e-skierowań, boję się że mogą za jakiś czas zmienić to ostrzeżenie na błąd uniemożliwiający wysłanie e-skierowania. W przypadku e-recept co jakiś czas przecież włączają dodatkowe walidacje.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #96 dnia: Października 08, 2020, 09:56:33 am »
NFZ dokonał powtórnej weryfikacji raportu statystycznego POZ za 09/2020. W tej weryfikacji pojawiły się ostrzeżenia o :
ŻADEN ZE SPRAWOZDANYCH OID WYSTAWIONEGO ESKIEROWANIA 2.16.840.1.113883.3.4424.2.7.17998.4.1-1.00000000000000113039 NIE ZOSTAŁ ZAREJESTROWANY W P1 Z POPRAWNYM NUMEREM KSIĘGI REJESTROWEJ
Czy ktoś wie o co chodzi ?. Oczywiście numer księgi rejestrowej na karcie podmiotu w SOMED jest zgodny z tymże numerem w  RPWDL.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #97 dnia: Października 08, 2020, 12:31:12 pm »
Niestety miałem to samo, nawet w NFZ sprawdzali numer księgi rejestrowej i wszystko było OK, jak zgłosiłem do CSIOZ to odpisali że poprawione. Zapowiada się większy bałagan jak przy rozliczaniu e-recept

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #98 dnia: Października 08, 2020, 14:13:26 pm »
może nie koniecznie dotyczy to e-skierowań, ale problemów z CSIOZ. W jednej komórce POZ nie miałem widocznej zakładki umożliwiającej wystawianie testów na covid-19. Po zgłoszeniu mailowym do CSIOZ dodali tą zakładkę.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 05, 2020, 12:33:18 pm »
Witam,
czy ktoś z Państwa może zweryfikować, czy u siebie na wydruku e-skierowania widnieje nr umowy z NFZ?
Dzisiaj mi pacjent wrócił z takim e-skierowaniem i faktycznie nie ma tego na wydruku.
Podczas wysyłki do P1, gdy jest prezentowane e-skierowanie to jest ten nr umowy, ale podczas już wydruku go nie ma.
Z uwagi na to, że nie każda placówka jeszcze obsługuje e-skierowania to i tak trzeba je drukować, więc ten nr umowy jest niezbędny.
Pracuję na KS-SOMED wersja 2020.03.0.05.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #100 dnia: Listopada 05, 2020, 20:48:12 pm »
Nie sprawdzałem czy jest czy nie jest (pewnie nie ma i fajnie jakby był defaultowo), ale możesz temat obejść przez formularz do usługi i tam wsadzić numer umowy. Wydrukuje Ci się w części, gdzie idą inne opisy i wydruk będzie poprawny.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 06, 2020, 07:15:24 am »
Póki tego nie wrzucą to chyba jedyne rozwiązanie. Najgorsze jest to, że w tych formularzach do e-skierowań nie można wrzucać stałych ani używać styli.
Nie widać ich na wydruku. Rozumiem, że jest to forma zabezpieczająca... ale i tak upierdliwe  :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2020, 07:53:59 am wysłana przez Bocor »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 06, 2020, 08:46:06 am »
Ja pisałem o zwykłym formularzu, gdzie możesz używać styli i stałych - w programie będzie ładnie widać. Ale racja, na wydruku do eskierowania style polecą, ale wartości zostaną. Jest to ok.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 06, 2020, 09:27:54 am »
Na wydruku eskierowania jest nr umowy z NFZ -  ostatnia linijka w sekcji wystawca

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 06, 2020, 10:16:59 am »
Na wydruku eskierowania jest nr umowy z NFZ -  ostatnia linijka w sekcji wystawca

Przy wysyłce dokumentu do P1 też to widzę, a przy wydruku już tego nie ma... a przynajmniej u mnie.
Nie widzę też, żebym miał ten druk ucięty, więc tak jakby brakowało w tym formularzu fragmentu kodu, odpowiadającego za jego widoczność na wydruku.
Zgłoszenie już wysłałem do kamsoftu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]