collapse

Reklama


Autor Wątek: e-skierowanie  (Przeczytany 40904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justyna_wroblewska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 15, 2020, 11:57:36 am »
POZ - Czy rejestracja ma jakiś szybki podgląd do kodu dostępowego wystawionego przez lekarza skierowania?

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 19, 2020, 09:33:47 am »
Przy nazwie wystawcy w kilku liniach poprawę wydruku nazwy uzyskamy za pomocą biblioteki KSPLFR.dll wersja 24.2.2.130 Ja ją uzyskałem z Kamsoftu

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 23, 2020, 20:53:00 pm »
Dziś lekarz stażysta nie wystawił e-skierowania z powodu braku specjalizacji. Coś chyba ktoś przesadził ?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 24, 2020, 10:50:04 am »
Dziś lekarz stażysta nie wystawił e-skierowania z powodu braku specjalizacji. Coś chyba ktoś przesadził ?
Na karcie pracownika, zakładka KS-SIKCH trzeba wybrać specjalizację ze słownika, może być zwykły lekarz bez specjalizacji.

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 27, 2020, 11:39:38 am »
mam taki stop
Cytuj
ORA-20001:  Pracownik o ID integracyjnym 108 jest juz powiazany z jednostka o ID 0
ktoś wie o co chodzi?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 27, 2020, 11:44:36 am »
Spróbuj przeklikać pracownika w kartotekach. Usuń miejsce zatrudnienia i wybierz je ponownie. Powinno pomóc..

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 27, 2020, 11:47:58 am »
mam taki stop
Cytuj
ORA-20001:  Pracownik o ID integracyjnym 108 jest juz powiazany z jednostka o ID 0
ktoś wie o co chodzi?
Proszę o kontakt z serwisem.  Tego problemu na formum raczej nikt nie rozwiąże. I oczywiście proszę dokładnie zaznaczyć jakie systemy wchodzą w skład systemu zintegrowanego.

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 27, 2020, 14:22:11 pm »
Mam pytanie odnośnie e-skierowania do szpitala:
Kiedy stworzyłem sobie usługę o takiej właśnie nazwie i podpiąłem pod typ usługi - skierowanie do szpitala - to na wydruku tego skierowania mam:
Skierowanie na badanie lub leczenie i pod spodem oddział z numerem resortowym VII, a nie powinien być nagłówek skierowanie do szpitala? Przeglądam sobie grafikę w googlach i tam takie właśnie nagłówki widziałem. W e-skierowaniu do poradni specjalistycznej jest dobry nagłówek, tylko z tym szpitalem jest problem... program KS-SOMED wersja 2020.02.0.01, ktoś coś wie? :)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 27, 2020, 14:50:17 pm »
Mam pytanie odnośnie e-skierowania do szpitala:
[...]
Mam tak samo jak Ty ;)
W Medisie też jest "skierowania na badanie lub leczenie".

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 27, 2020, 20:30:08 pm »
Mam pytanie odnośnie e-skierowania do szpitala:
[...]
Mam tak samo jak Ty ;)
W Medisie też jest "skierowania na badanie lub leczenie".
Problem w tym, że w HL7CDA zdefiniowane są trzy rodzaje skierowania (jak na tę chwilę). Cytuję z pamięci: skierowanie na badanie lub leczenie, skierowanie na konsultacje i skierowanie na opiekę. Nasze biblioteki są ogólne, dla wszystkich systemów stąd właśnie posługują się wartościami w HL7CDA zdefiniowanymi (tak wiem, w Internecie można znaleźć przykłady z różnym tytułami, ale nadal faktycznie jest to jeden z tych trzech rodzajów skierowania). A czegoś takiego jak skierowanie do szpitala po prostu nie ma. Pracujemy nad pewną modyfikacją (SOMED) odchodząca nieco od "standardu dla wszystkich systemów". Więcej na ten temat proszę szukać w przyszłych biuletynach, forum nie jest raczej miejscem na szczegółowe omawianie przyszłościowych rozwiązań.

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 28, 2020, 07:10:54 am »
Rozumiem, w takim razie zapytam o taki komunikat przy eSkierowaniu. U każdego jest ten komunikat, czy coś u mnie nie tak?


Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 28, 2020, 07:35:56 am »
Rozumiem, w takim razie zapytam o taki komunikat przy eSkierowaniu. U każdego jest ten komunikat, czy coś u mnie nie tak?
Ano. To samo.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 28, 2020, 10:46:19 am »
mam i ja :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 28, 2020, 10:49:21 am »
Sama reguła to:
Cytat: REG.WER.671 Zgodnosć miejsca udzielania świadczenia z CWUd
"Adres miejsca udzielania świadczeń zapisany w dokumencie skierowania albo dokumencie anulującym skierowania odpowiada adresowi miejsca udzielania świadczeń zapisanemu w CWUd. W CWUd usługodawca jest odszukiwany na podstawie identyfikatora biznesowego, a z listy miejsc udzielania świadczeń wybierane jest to wskazane w dokumencie. Wybrane miejsce może mieć więcej niż jeden adres. Reguła jest spełniona jeżeli choć jeden zwrócony adres jest zgodny z zapisanym w dokumencie.
Zakres danych do porównania z adresów : miejscowość, nazwa ulicy, numer budynku."
U mnie adres wystawcy się zgadza, sprawdzałem. Realizator nie ma adresu, bo to byłoby bez sensu.

CWUd to dane z RPWDL.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2020, 10:54:39 am wysłana przez Profesor Wilczur »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-skierowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 28, 2020, 12:12:49 pm »
Już jakiś czas lekarze u nas (POZ) wystawiają e-skierowania w KS-SOMED i mam już pierwsze uwagi:


   1. Możliwość wysyłania smsów z kodem do e-skierowania do pacjenta
   2. Umieszczenie kodu do e-skierowania na "belce" skierowania zamiast w pojawiającym się dymku
   3. Możliwość sprawdzenia kodu do e-skierowania przez pracownika rejestracji z poziomu terminarza
   4. Usunięcie komunikatu ostrzeżenia w dymku do e-skierowania dotyczącego miejsca wystawienia e-skierowania
   5. Poprawa komunikatów w przypadku problemów z wysyłką e-skierowania leżących po stronie P1 na wzór tego jak to wygląda w przypadku e-recept
   6. Umożliwienie takiej konfiguracji aby w POZ skierowania na usg i rtg do placówek zewnętrznych, z którymi POZ ma podpisane umowy, nie były z automatu traktowane jako e-skierowania bo wtedy występują problemy z drukiem (nie drukuje się takie niewysłane skierowanie po naciśnięciu przycisku tylko trzeba je przeciągnąć na przycisk)
   7. Co w przypadku awarii P1? Jak wtedy ma działać wystawianie skierowania? Czy analogicznie jak w przypadku e-recepty będzie można wystawić zwykłe skierowanie bez konieczności późniejszej wysyłki czy może tak jak w przypadku eZLA będzie wymagana późniejsza elektronizacja?
   8. Skoro jest jednakowy wzorzec e-skierowania to możnaby zrezygnować z dotychczas stosowanych wzorców, ale wtedy lekarz powinien mieć możliwość wypełnienia wszystkiego na karcie zlecenia. Wiem jednak z doświadczenia, że będą chcieli mieć możliwość tworzenia swoich słowników (powód wystawienia skierowania). Jeżeli udałoby się to wdrożyć to czy w przypadki awarii P1 będzie możliwe wydrukowanie zwykłego skierowania?


Jakie są Wasze przemyślenia w kwestii e-skierowań wystawianych z poziomu KS-SOMED?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]