collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta  (Przeczytany 4216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 17, 2020, 22:18:59 pm »
To co napisał @MK byłoby trochę po mojemu, jak to robiłem i wcześniej opisałem. Założeniem było nie mieć dubli czy pacjentów NN.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 18, 2020, 08:29:36 am »
No właśnie, jak już pisałem, nie jest to moja główna działalność ta rejestracja osowa i to co napisałem było kiedyś podstawowym założeniem. Jakiś czas temu zmiana została dokonana i teraz, dodatkowo, możliwe jest odszukanie pacjenta nie tylko po karcie OSOZ, ale też po kombinacji PESEL+imię nazwisko. Ale żadnych drobnych literówek, poza podobno ignorowaniem ogonków, musi być dokładnie ta jak w kartotece SOMED

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 18, 2020, 08:58:56 am »
Nie korzystałem jeszcze z tego dobrodziejstwa, ale jak zwykle uważam, że nawet uwzględniając RODO program powinien pomagać pracownikom przychodni. Jeżeli np. pacjent się rejestruje (zakłada konto) w oszoz i za jego pomocą rejestruje wizytę do przychodni i nie chcąc dawać mu dostępu do danych naszego pacjenta (o takim samym peselu, imieniu i nazwisku) - bo może to nie on i w bazie KS-SOMED tworzony jest nowy pacjent z takimi samymi danymi, to można to zrobić tak, że wtedy na poziomie Rejestracji Przychodni albo wizyty lekarskiej, KS-SOMED powinien informować, że w bazie jest już pacjent o takim samym PESELU, imieniu i nazwisku i zapytać czy scalić takich pacjentów. W rejestracji czy gabinecie lekarskim można potwierdzić czy to faktycznie ten sam Jan Kowalski.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 18, 2020, 09:24:20 am »
Ja pamiętam jak działało to inaczej, jak weszło RODO to zostało to zmienione. Ilość pacjentów zapisujących się poprzez OSOZ będzie wzrastała i nowe rekordy  mogą zrobić niezły bałagan w bazie.

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 18, 2020, 10:19:36 am »
Ja pamiętam jak działało to inaczej, jak weszło RODO to zostało to zmienione. Ilość pacjentów zapisujących się poprzez OSOZ będzie wzrastała i nowe rekordy  mogą zrobić niezły bałagan w bazie.

Właśnie ze względu na ten bałagan, ja odpuściłem wpuszczanie anonimowych pod względem nr karty osoz pacjentów. Za dużo z tym zamieszania i pomyłek. Zostajemy przy konfiguracji, która pozwala zapisać się pacjentowi, jeśli zgadza się nr karty osoz.

Teraz notujemy ruch związany z próbą przypomnienia sobie haseł do osoza, ale dajemy możliwość pacjentowi dopisania nowych kart bez wizytowania w placówce i jedziemy dalej. Niby trochę ryzykowne, ale podczas rozmowy tel. można tę tożsamość w miarę zweryfikować.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 18, 2020, 11:04:21 am »
To nie są anonimowi pacjenci ta opcja jest wyłączona. Miałem włączoną rejestrację z kartą ale kontrahenci zrezygnowali z tego rozwiązania. Nawet mam jeszcze kilka kart ;)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 19, 2020, 11:15:00 am »
Hej, wczoraj uruchomiłem opcję zamawiania recept online (rejestracje online miałem już wcześniej skonfigurowaną, ale z niej nie korzystałem).
Dzisiaj testuję i opcja rezerwacji dla pacjentów tylko z kartą odpada bo i tak nikt nie skorzysta.
Teraz testuję opcję bez karty (imię, nazwisko, pesel) i zobaczymy co z tego wyniknie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 26, 2020, 13:44:55 pm »
Dzisiaj dzięki pomocy działu OSOZ udało się odbyć teleporadę przez Visimed :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 26, 2020, 14:38:19 pm »
hmm, gratuluję. Ja dopiero dzisiaj otrzymałem plik z licencją na telewizyty, więc testować będę pewnie wieczorem. Niemniej jednak biorąc pod uwagę, że Ty potrzebowałeś pomocy działu OSOZ to pewnie mi się nie uda tak szybko :)

Ja uruchomiłem zamawianie recept on-line po podaniu imienia, nazwiska, PESELa i maila. Jak narazie działa to bardzo sprawnie i nie widzę, żeby pacjenci się dublowali (aczkolwiek zamówień jest kilka na dzień). Lekarz zgłosił mi jeden problem.

Cytuj
W odróżnieniu od sytuacji kiedy podczas normalnej wizyty recepturowej (powtórki recept) wystawia receptę na leki, to jeżeli przy pierwszym leku zaznaczy, że wystawia recepty na 6 kolejnych miesięcy, to każdy kolejny lek ma domyślnie zaznaczone, że ma być wystawiony na 6 miesięcy.
Jeżeli natomiast wystawia recepty na leki podczas wizyty z zamówienia on-line (lekarzebezkolejki.pl) to pomimo, że przy pierwszym leku zaznaczy, że wystawia go na 6 miesięcy, to przy kolejnych lekach wystawianych podczas tej samej wizyty musi za każdym razem ręcznie zaznaczyć, że lek jest wystawiany na 6 miesięcy, a przy dużej ilości leków to strasznie opóźnia wystawianie i wymaga dodatkowego niepotrzebnego klikania.

Niestety nie da się nic z tym zrobić (podsumowanie odpowiedzi z MRK) :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 26, 2020, 19:28:09 pm »
Nie jest to takie trudne już w drugiej przychodni to działa, oczywiście jeżeli masz instrukcję, ale postaram się w skrócie napisać.
1. Instalujemy KSWSMINI i KSZSI3RDPARTYACCESSSERVICEINSTAL z katalogu Extras
2. Podczas instalacji KSWSMINI podajemy numer IP na którym komputerze ma działać usługa, login hasło do programu, KSWSMINI i instalujemy także na końcówkach ( podając IP gdzie działa usługa ) na których ma działać teleporady. Oczywiście na końcówkach musi być kamerka i mikrofon , lekarza też widać. Dodatkowo powinna być zainstalowana przeglądarka Chrome
3. W module OSOZ w kreatorze instalacji Rejestracji on-line wskazujemy osoby a także dodajemy odpowiedni typ godzin pracy ( możliwe teleporady lub tylkoporady )
4. W serwisie świadczeniodawcy w ustawieniach Rejestracji on-line włączamy telewizytę ( można wersję demo ), musimy uzupełnić dane świadczeniodawcy.
5. W zakładce terminarz zaznaczamy lekarzom możliwość korzystania z teleporad , bądź zamówień na leki
6. Na koniec zaznaczamy terminy i możemy rejestrować się poprzez Vsimed bądź lekarzebezkolejki
7. Po zarejestrowaniu pacjenta zczytujemy kod QR  ( z maila ) w aplikacji Visimed wizyta zostanie dodana i musimy jeszcze wejśc do poczekalni .
8. W module Gabinet w wizycie obok ikony pacjenta pojawi się ikona kamerki , klikamy i system zadzwoni da pacjenta, jeżeli odbierze to nastąpi połączenie.

To tak w wielki skrócie, mam nadzieję że komuś pomoże. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny i mogą wystąpić inne problemy ja już miałem działającą rejestrację on-line i zamówienia na leki.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2020, 20:10:58 pm wysłana przez Sławek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 30, 2020, 09:11:33 am »
Testowa telewizyta przeprowadzona i działa to wszystko bardzo fajnie i jakość też jest bardzo dobra.
Nie instalowałem jeszcze KSZSI3RDPARTYACCESSSERVICEINSTAL bo narazie przesyłania plików nie będę uruchamiał.
Sławek jesteś pewny, że KSWSPMINI instalujemy również na końcówkach? W instrukcji nic na ten temat nie ma. Ja KSWSPMINI instalowałem tylko na serwerze, a na laptopie, na którym lekarz pracuje, telewizyta zadziałała prawidłowo.
Miałem już wcześniej skonfigurowaną rejestrację on-line i zamawianie recept, więc uruchomienie samej telewizyty nie było problematyczne.
Wizytę rezerwowałem za pomocą przeglądarki internetowej (laptop). Na maila podanego podczas rejestracji, dostałem wiadomość z linkiem. Lekarz jak już jest gotowy do telewizyty i kliknie kamerkę (na otwartej w somedzie wizyty) to w przeglądarce pacjenta zaczyna "dzwonić". Po odebraniu mamy wideorozmowę znaną z różnego rodzaju komunikatorów.
Podoba mi się to że nie ma konieczności zakładania przez pacjenta kolejnego konta do przeprowadzenia telewizyty.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 30, 2020, 10:37:10 am »
Taką miałem informację od osoby która mi pomagała skonfigurować, ale jak działa bez na końcówkach to OK. :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 05, 2020, 21:36:58 pm »
Kto mi podpowie dlaczego pomimo tego, że mam jeszcze 3 wolne terminy na telewizytę u lekarza na jutro to na stronie pacjentom pokazuje, że najbliższy termin to pojutrze?

edit: chyba wiem, ale proszę o potwierdzenie. Limit procentowy rezerwacji on-line.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2020, 21:48:49 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 05, 2020, 23:09:18 pm »
W ustawieniach terminarza masz także opcję kiedy może się pacjent zapisywać tzn. że najwcześniej np. za trzy dni, sprawdź opcję rejestracja OSOZ w terminarzu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 06, 2020, 07:27:31 am »
Mam ustawioną możliwość rejestracji przez 24h. Zmieniłem limit procentowy rezerwacji on-line i problem zniknął.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]