collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta  (Przeczytany 4198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
W KS-SOMED pojawiają się teraz reklamy dodatkowych usług: rejestracja online, zamawianie recept online i telewizyta z możliwością testowania ich przez 3 miesiące za darmo.
Jestem ciekaw czy ktoś z Was z tego korzysta (poproszę o opinie)? Co musi zrobić pacjent aby z tych dobrodziejstw skorzystać?
W dobie dzisiejszej sytuacji związanej z koronawirusem myślę, że mogą to być przydatne narzędzia, ale wydaje mi się że musi to być bardzo proste zarówno dla pacjenta jak i dla świadczeniodawcy i nie wiem jak to rozwiązał Kamsoft.

Najbardziej zależy mi na zamawianiu recept online bo teraz pacjentom ciężko jest się dodzwonić (na szczęście udało się szybko uruchomić dodatkowy numer telefonu tylko w tym celu i trochę to pomogło, ale myślę, że docelowo powinno to pójść w stronę zamawiania przez internet.

PS. Jak u Was wygląda sytuacja w związku z koronawirusem? Szczerze mówiąc jestem zaskoczony jak sprawnie i bez większych problemów udało się wdrożyć teleporady (pacjent dzwoni, rejestracja przeprowadza ankietę i w razie potrzeby rejestruje wizytę do lekarza, a lekarz później oddzwania do pacjentów).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 16, 2020, 13:33:47 pm »
Witam

Zamówiłem w Kamsofcie teleporady czekam aż włączą funkcjonalność,natomiast pacjent musi mieć zainstalowaną aplikację Visimed, do pobrania na smartfony. Od jakiegoś czasu mam uruchomione zamawianie recept i chwalą sobie to rozwiązanie. Pacjent podczas rezerwacji może wybrać jakie chce leki, w terminarzu pojawia się rezerwacja i lekarz może ją na wizycie potwierdzić. Najlepiej ustawić opcję żeby pacjent mógł wybierać tylko już z leków które kiedyś były mu zaordynowane.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2020, 15:45:23 pm wysłana przez Sławek »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2020, 18:07:26 pm »
Nie wiem czy robiłeś rejestrację online przez OSOZ - jak tak, to masz "bazę" ogarniętą, bo pacjentowi trzeba spiąć jego kartotekę z numerem OSOZ. Można działać przez pacjenta anonimowego, ale bardziej uporządkowane jest jak mamy go już spiętego z numerem osoz. Pacjent niekoniecznie musi mieć Visimeda - może działać przez lekarzebezkolejki.pl (wcześniej przez osoz.pl) - tutaj raczej się nie zmieniło nic. Tak czy inaczej pacjent musi mieć konto założone i dostarczyć numerek do przychodni albo przychodnia generuje mu numerek spod karty pacjenta i pacjent zakładając konto sobie go tam wpisuje.
Dalej - telewizyty nie robiłem, nie widziałem. Recepty zdalnej nie robiłem, ale podoba mi się jak to działa (idea też). Rejestrację robiłem, działa.
Jak zrobisz np. rejestrację, to dopięcie recepty zdalnej to już bardziej kosmetyka. Pierwszy raz ze spięciem OSOZu wymaga trochę zabawy, ale da się. Jak coś to na infolinii osoz pomagają.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2020, 19:32:51 pm »
Mam sporo uruchomionych rejestracji i wszystkie bez karty,  dzięki temu może się zarejestrować każdy pacjent czy przez stronę czy Visimed. Nie musi mieć żadnego numerka, nie musi mieć założonego konta i mam wyłączone rejestrowanie dla anonimowych pacjentów. Pacjent musi podać imię nazwisko, numer Pesel i telefon. Po wpisaniu poprzez rejestrację OSOZ jeżeli masz ustawioną bez potwierdzania to pojawia się w terminarzu. Dodatkowo można wkleić link do rejestracji OSOZ na swoją stronę, jak chcesz mogę na priva podać Ci adres strony i zobaczysz jak to działa. W jednej przychodni lekarz chwalił się że ponad 30% pacjentów zapisuje się przez internet i to w POZ.
Niestety rejestracja OSOZ ma jedną poważną wadę, kiedyś można było wpisać różne dane a i tak system powiązał po numerze PESEL  w bazie, teraz wystarczy że pacjent pomyli jedną literkę a system tworzy kolejnego pacjenta i trzeba scalać ( podobno ze względu na RODO )
Polecam stronę https://lekarzebezkolejki.pl tam można zobaczyć jak to działa od strony pacjenta
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2020, 19:57:16 pm wysłana przez Sławek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2020, 08:54:57 am »
dzięki wszystkim za cenne opinie i wskazówki. Tak jak napisałem w pierwszym poście, najbardziej zależy mi na zamawianiu recept online. Rejestracje online mam od kilku lat wykupioną i wstępnie skonfigurowaną, ale ze względu na "czynnik ludzki" ;) nie ma o tym rozpowszechnionej informacji i nie używamy (nie wiem czy w dobie koronawirusa, kiedy powinniśmy telefonicznie przeprowadzić ankietę z pacjentem, dobrym pomysłem jest korzystanie z tej opcji).
Zastanawia mnie jak bardzo skomplikowane jest uruchomienie w tej sytuacji dodatkowo tych recept. Martwi mnie zapis z instrukcji:
Cytuj
Aktualizacja  bazy  systemu  KS-SOMED  o  profil ?OSOZRZA?
Jestem w tym zakresie laikiem. Ze zwykłymi aktualizacjami KS-SOMED sobie radzę bo to w głównej mierze klikanie "dalej", ale tutaj może być problem. Przy aktualizacjach z tego co pamiętam pojawia się profil "rejestracja online" albo coś w tym stylu.
Na stronie osoz wyświetla się przychodnia i dwóch lekarzy, do których można się zarejestrować.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2020, 12:38:38 pm »
Jeśli chodzi o telemedycynę, to obawiam się, że musimy jeszcze sporo poczekać. Od wczoraj walczę i idzie raczej słabo. Wsparcie ze strony KS słabe, gdyż konsultanci sami nie do końca wiedzą jak to ma działać (rozmowy tel. wczoraj i dzisiaj od rana).

Rozwiązania z receptami i umawianiem wizyt polecam, bo bardzo dobrze się sprawdziły.

EDIT: Poinformowano mnie właśnie ze wsparcia SOMED, że będzie poprawka do OSOZ, bo nie przechodził znacznik że to telewizyta. Walczę z VISIMEDem
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2020, 13:20:38 pm wysłana przez SliFek »

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2020, 12:43:14 pm »
dzięki wszystkim za cenne opinie i wskazówki. Tak jak napisałem w pierwszym poście, najbardziej zależy mi na zamawianiu recept online. Rejestracje online mam od kilku lat wykupioną i wstępnie skonfigurowaną, ale ze względu na "czynnik ludzki" ;) nie ma o tym rozpowszechnionej informacji i nie używamy (nie wiem czy w dobie koronawirusa, kiedy powinniśmy telefonicznie przeprowadzić ankietę z pacjentem, dobrym pomysłem jest korzystanie z tej opcji).
Zastanawia mnie jak bardzo skomplikowane jest uruchomienie w tej sytuacji dodatkowo tych recept. Martwi mnie zapis z instrukcji:
Cytuj
Aktualizacja  bazy  systemu  KS-SOMED  o  profil ?OSOZRZA?
Jestem w tym zakresie laikiem. Ze zwykłymi aktualizacjami KS-SOMED sobie radzę bo to w głównej mierze klikanie "dalej", ale tutaj może być problem. Przy aktualizacjach z tego co pamiętam pojawia się profil "rejestracja online" albo coś w tym stylu.
Na stronie osoz wyświetla się przychodnia i dwóch lekarzy, do których można się zarejestrować.

Uruchomienie opcji zamawiania recept nie jest bardzo skomplikowane. Robisz grafiki, w których zaznaczach dodatkowy typ godzin pracy dla lekarzy, np rezerwacje na receptę. W zakładce modułu Rejestracja (opcje, opcje, Rejestracja internetowa) w dodatkowych ustawieniach dodajesz Wizyty receptowe i średni czas wizyty w minutach. Dostępność na 100%.
W portalu świadczeniodawcy osoz zaznaczasz na lekarzach że można zamawiać recepty i w sumie to tyle, z tego co pamiętam.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 17, 2020, 12:51:40 pm »
A realizacja tych recept od strony lekarza? Otwiera wizytę w gabinecie i wpisuje lek?

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 17, 2020, 13:22:05 pm »
A realizacja tych recept od strony lekarza? Otwiera wizytę w gabinecie i wpisuje lek?

Generalnie widzi zamówienia w tym miejscu gdzie recepty się wprowadza. Klika prawym i może akceptować, albo odrzucać. Wrzucam instrukcję dla lekarzy.

Offline Waverane

  • Kamsoft
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 3
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 17, 2020, 14:07:26 pm »
Niestety rejestracja OSOZ ma jedną poważną wadę, kiedyś można było wpisać różne dane a i tak system powiązał po numerze PESEL  w bazie, teraz wystarczy że pacjent pomyli jedną literkę a system tworzy kolejnego pacjenta i trzeba scalać ( podobno ze względu na RODO )

Musicie Państwo zrozumieć, że numer PESEL nie jest bezpiecznym identyfikatorem, a już tym bardziej nie potwierdza, że osoba nim się posługująca to na pewno ta osoba. Można go pozyskać na 100 różnych sposobów. Czy na prawdę chcielibyście Państwo wystąpić w TV jako placówka, w której można za pomocą samego numeru PESEL wydobyć informacje medyczne o pacjencie? Już sama informacja o tym, że pacjent się u Państwa leczy jest daną wrażliwą.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 17, 2020, 16:15:39 pm »
Niestety rejestracja OSOZ ma jedną poważną wadę, kiedyś można było wpisać różne dane a i tak system powiązał po numerze PESEL  w bazie, teraz wystarczy że pacjent pomyli jedną literkę a system tworzy kolejnego pacjenta i trzeba scalać ( podobno ze względu na RODO )

Musicie Państwo zrozumieć, że numer PESEL nie jest bezpiecznym identyfikatorem, a już tym bardziej nie potwierdza, że osoba nim się posługująca to na pewno ta osoba. Można go pozyskać na 100 różnych sposobów. Czy na prawdę chcielibyście Państwo wystąpić w TV jako placówka, w której można za pomocą samego numeru PESEL wydobyć informacje medyczne o pacjencie? Już sama informacja o tym, że pacjent się u Państwa leczy jest daną wrażliwą.

Nie za bardzo rozumiem, czym się różni rejestracja z literówka, od bez literówki. ?
Taka sama będzie informacja że pacjent się leczy.
Nie znam OSOZ, tam podczas rejestracji dostaje listę rezerwacji ? Czy też informacje że już byłem ?
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2020, 16:17:11 pm wysłana przez andy83 »

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 17, 2020, 17:20:47 pm »
Niestety rejestracja OSOZ ma jedną poważną wadę, kiedyś można było wpisać różne dane a i tak system powiązał po numerze PESEL  w bazie, teraz wystarczy że pacjent pomyli jedną literkę a system tworzy kolejnego pacjenta i trzeba scalać ( podobno ze względu na RODO )

Musicie Państwo zrozumieć, że numer PESEL nie jest bezpiecznym identyfikatorem, a już tym bardziej nie potwierdza, że osoba nim się posługująca to na pewno ta osoba. Można go pozyskać na 100 różnych sposobów. Czy na prawdę chcielibyście Państwo wystąpić w TV jako placówka, w której można za pomocą samego numeru PESEL wydobyć informacje medyczne o pacjencie? Już sama informacja o tym, że pacjent się u Państwa leczy jest daną wrażliwą.

Trochę to słabe tłumaczenie, przecież jak ktoś ma mój Pesel to pewnie zna imię, nazwisko i nie popełni błędu przy wpisywaniu danych podczas rejestracji . Natomiast jeżeli ktoś chce się zarejestrować, pomyli się np. zamiast Sławomir wpisze Sławek to system stworzy nowy rekord. Pacjent przychodzi na wizytę, lekarz jak go nie zna to nawet nie ma dostępu do jego danych medycznych bo tak naprawdę obsługuję inną osobę a wystarczy że pacjent ma na karcie zaznaczone że jest uczulony na dane leki. Dalej nie muszę pisać co może się wydarzyć. Zresztą miałem taki przypadek że były dwie dokumentacje dotyczące tego samego pacjenta, jest funkcja scalaj pod warunkiem że się w porę zauważy taki problem.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 17, 2020, 19:21:52 pm »
@Waverane
Jaka kombinacja w takim razie idzie jako zestaw identyfikujący pacjenta w tym przypadku? Jeśli PESEL+imię+nazwisko, to tutaj się przychylę do tego co napisał @Sławek - jest to może minimalnie bezpieczniejsze od samego PESELu chyba, że idzie tam coś jeszcze.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline SliFek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 2
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 17, 2020, 21:41:46 pm »
Cofam "sporo poczekać" przy telemedycynie.
Poprawili OSOZ i dzisiaj udało mi się wywołać połączenie pacjent-lekarz za pomocą tej funkcjonalności. Wygląda obiecująco, do ustalenia szczegóły związane z wymaganiami komputera lekarza. O ile wyposażenie stanowisk w słuchawki z mikrofonem to nie jest problem o tyle kamerka i przykazywanie obrazu od lekarza może być już problematyczne. Zobaczymy co odpowiedzą na pytania w tej kwestii.

Ciągle zmagam się z zapisami rozmów i przekazywaniem załączników za pomocą Telewizyty, ale na ten moment już sam fakt zestawienia połączenia na żywo wydaje się być bardzo dobry.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SMOED - rejestracja i zamawianie recept online oraz telewizyta
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 17, 2020, 21:49:05 pm »
@Waverane
Jaka kombinacja w takim razie idzie jako zestaw identyfikujący pacjenta w tym przypadku? Jeśli PESEL+imię+nazwisko, to tutaj się przychylę do tego co napisał @Sławek - jest to może minimalnie bezpieczniejsze od samego PESELu chyba, że idzie tam coś jeszcze.
Akurat na tym nie znam się aż tak dobrze, ale z tego co pamiętam, to...żadna kombinacja nie identyfikuje pacjenta. Przynajmniej taką wersję pamiętam. Każda rejestracja pacjenta, bez podania kartu OSOZ, to nowy pacjent w SOMED. Dopiero rejestracja z unikalnym numerem karty pozwala nam na rejestrowanie konkretnej osoby z bazy SOMED. Czyli, Jan Kowalski o peselu A jest już w bazie SOMED, bo jest pacjentem tej jednostki. Jednakże rejestrując się na Jana Kowalskiego nawet z peselem A dodamy nowego pacjenta do bazy. I gdy tenże pacjent pojawi się w przychodni może nastąpić scalenie tych dwóch rekordów. Fajnie, gdyby wówczas wydano mu kartę OSOZ z konkretnym numerem dajmy na to Y. Kolejny raz ten pacjent rejestruje się z numerem Y i system już wie o kogo chodzi i rejestruje faktycznie Jana Kowalskiego z peselem A. Tym sposobem nawet jeśli ja znam jako tako publiczne dane pacjenta Jana Kowaskiego, spisałem jego PESEL przy jakiejś okazji, to i tak, nawet nie dowiem się, że jest on pacjentem danej przychodni. Bo po prostu założony zostanie nowy pacjent. Musiałbym dodatkowo znać numer jego karty OSOZ. Taka kombinacja dane osobowe + karta OSOZ, uważam jest mocno bezpieczna. Nigdzie, poza przychodnia, te dane nie występują razem.
Tak jak na wstępie napisałem, rejestracja OSOZ nie jest moją domena i być może są konfiguracje działające inaczej, ale o ile pamiętam, takie, jak powyżej opisałem, były założenia tego rozwiązania, aby maksymalnie zabezpieczyć wrażliwe i poufne informacje.
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2020, 21:51:05 pm wysłana przez MK »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]