collapse

Reklama


Autor Wątek: AOS- Porada za pośdrenictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności  (Przeczytany 7165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Witam,
U mnie na SZOI pojawił się poniższy komunikat:


"W związku  z zaistniałą sytuacją związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, wskazujemy na możliwość  wykonywania i rozliczania porad specjalistycznych, realizowanych w ramach umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna, z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności.

Powyższa zasada ma zastosowanie w odniesieniu do  świadczeń realizowanych w zakresach wymienionych w załączniku nr 1a i 1c do obowiązującego zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna (zwane dalej zarządzeniem AOS), realizowanych na rzecz pacjentów kontynuujących opiekę w danej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem opieki i stanem klinicznym pacjenta.

Przy sprawozdawaniu w raporcie statystycznym opisanych wyżej porad, świadczeniodawca obowiązany jest sprawozdać dane zgodnie z przepisami zarządzenia AOS, z zastrzeżeniem, że wśród kodów istotnych procedur medycznych, wskazać należy: 89.0099 - Porada lekarska za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności."

Macie u siebie w PPSie ten kod ICD9: 89.0099 - Porada lekarska za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności? Bo ja niemam takiego..

Online karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Tego kodu nie ma nawet NFZ u siebie.
https://slowniki.nfz.gov.pl/
Pewnie będzie zaraz nowa wersja słownika ICD9, w której pojawi się ten kod. Zaczekaj kilka dni.

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
a nie można z 89.92 e-Konsultacja  ?

Offline jones

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Pomógł? 5
Jest już nowy słownik z nową poradą- 89.0099 Porada lekarska za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności:

https://slowniki.nfz.gov.pl/ICD9/SlownikPrimary/4056

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
To może zaraz Kamsoft wypuści aktualizację.

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Jak ktoś chce wgrać ten ICD-9 trzeba wykonać:

Załącznik proszę zapisać na dysku.
Skrypty należy wczytać w module SERWIS -> wykonanie polecenia SQL -> wykonaj.


Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
A nie wystarczy wczytać nowy słownik icd-9 ze strony?

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Nie wiem to jest odpowiedź na moje zapytanie od Kamsoft.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Ok, a czy JGP jest takie samo? tzn takie same stawki obowiazują? i czy w harmonogramie tez trzeba ich imieszczac?
Trudno pacjenta zdiagnozować przez telefon lub wykonać jakieś badania, ale stałemu pacjentowi to oczywiście można pomoc telefonicznie lub tez wystawić receptę.

Offline pawelt

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Jak ktoś chce wgrać ten ICD-9 trzeba wykonać:

Załącznik proszę zapisać na dysku.
Skrypty należy wczytać w module SERWIS -> wykonanie polecenia SQL -> wykonaj.

a jakie hasło do rozpakowania?

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Zaktualizuj KS-PPS i bedzie już ten kod icd-9.
Wizyta za 34 pkt. jak W11.

Offline pawelt

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Zaktualizuj KS-PPS i bedzie już ten kod icd-9.
Wizyta za 34 pkt. jak W11.

Dziękuję! Wszystko jest okej. :)

Offline PawelPe

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Witam wszystkich (to mój pierwszy wpis na Forum)!

W nawiązaniu do komunikatu mam kilka pytań:

1. Czy macie jakąś definicję "Ustalonego planu opieki"? Nie znalazłem tego ani w Rozporządzeniu, ani w Zarządzeniu...

2. Co z diagnostyką onkologiczna w ramach szybkiej ścieżki? Czy można ją zamknąć "teleinformatycznie"? Technicznie nie widzę przeciwwskazań, tylko to "objęcie planem opieki"...

3. Co z koincydencjami? Pacjent leży u innego świadczeniodawcy, a ja udzielam mu porady przez telefon...

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Witam,
Mam pytanie. Jak dzwoni pacjent, który nie posiada karty w gabinecie i zależy mu na teleporadzie - podaje swoje dane łącznie z PESELem. W takim przypadku zakładacie dla takiego pacjenta normalnie historię choroby, czy wpisujecie takie wizyty np. w zeszycie i w wizycie, że to była teleporada, lub teleporada jednorazowa itp.?

Online karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Dokumentację trzeba prowadzić normalnie. Jak prowadzisz papierową to prowadzisz na papierze. Jak prowadzisz elektornicznie (nie myl z prowadzeniem rozliczeń) to w komputerze. Ktoś kiedyś może przyjść na kontrolę i poprosić o dokumentację tego i tego pacjenta, bo wypisano receptę i pacjent ją wykupił i wziął całe opakowanie za jednym razem.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 133
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]