collapse

Reklama


Autor Wątek: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)  (Przeczytany 3613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« dnia: Marca 04, 2020, 16:23:32 pm »
 
Wykaz modyfikacji w tej wersji aplikacji

1. 
 Kateg.: ZPO
Opis: W celu ułatwienia przygotowania rozliczenia realizacji zleceń zaopatrzenia rejestrowanych w centralnym systemie AP-ZZ (Zlecenia zaopatrzenia) dla realizatorów umów ZPO, umożliwiono import raportu realizacji eZWM dostępnego w Portalu SZOI/Portalu Świadczeniodawcy. Szczegółowe informacje dotyczące pobrania raportu z realizacji eZWM opisano w komunikacie NFZ. Funkcjonalność importu dostępna jest w module ZPO na zasadach importu danych z wewnętrznego formatu ZPO.csv realizacji zleceń z zaopatrzenia. 
 
2. 
 Kateg.: Wizyta
Opis: Aktualizacja wydruku e-Skierowania, umożliwiono przekazanie pełnych danych jednostki wystawiającej przy wyłączonej opcji DANE_MWU_FROM_KNK
 
3. 
 Kateg.: Wizyta 
Opis: Aktualizacja e-Recepty, dodano możliwość identyfikacji Pacjenta uprawnionego do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji numerem identyfikacyjnym w przypadku braku numeru PESEL.
 
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2020, 16:26:59 pm wysłana przez kalilech »

Offline JarekSMP

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2020, 12:39:11 pm »
Opis: W celu ułatwienia przygotowania rozliczenia realizacji zleceń zaopatrzenia rejestrowanych w centralnym systemie AP-ZZ (Zlecenia zaopatrzenia) dla realizatorów umów ZPO, umożliwiono import raportu realizacji eZWM dostępnego w Portalu SZOI/Portalu Świadczeniodawcy...

Czy to działa?
Jakie trzeba posiadać licencje do KS-PPS?
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2020, 12:46:28 pm wysłana przez Paweł »

Offline tomekapco

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 09, 2020, 09:47:13 am »
Działa umiarkowanie.
Potrzebna jest licencja na import, mnie skasowali na ponad 600zł, teraz w aktualizacji licencji widzę cene 499 NETTO.

Import nie działa dobrze - nie zaciąga danych o pacjencie którego nie ma w bazie.
Tzn. po imporcie mamy realizację i zlecenie z podpiętym samym numerem PESEL. Na liście nie ma pacjenta o tym numerze PESEL, w kartę pacjenta trzeba wchodzić przez zlecenie i wypełniać ręcznie. Wygląda mi to na źródło potencjalnych problemów ze spójnością bazy. I dodatkową bezsensowną robote, bo dane mógłby ściągać choćby z eWUŚ.

Co więcej, najwyraźniej jest drobny poślizg w formacie danych pomniedzy eksportem a importem. W danych wyeksportowanych z SZOI w cenie wydanego wyrobu po liczbie tysięcy w ramach separatora wstawiana jest spacja (np. 1 250). Import się na tym wywala - z błędem "Nie podano ceny środka pomocnicego". Czyli krótko mówiąc na ten moment importuje, ale tylko realizacje zopatrzenia na kwoty poniżej 1000 zł :/

Kolejny drobny problem - ale raczej z eksportem z SZOI - to podwójna realizacja. W raporcie za luty mam dwie realizacje tego samego zlecenia na ten sam środek, ale z dwoma numerami realizacji. Jak poprawie ceny wyrobów to zobaczę jak KS-PPS sobie z tym poradzi.

Dodał bym coś złosliwego na koniec, ale nawet mi się nie chce...

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 09, 2020, 10:02:28 am »
Czyli nie jest tak jak w treści komunikatu, że opcja importu dostępna jest w module ZPO? Trzeba dokupić coś "dodatkowego"?

Offline tomekapco

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 09, 2020, 10:16:15 am »
Najwyraźniej, ale sprawdź.
Może coś się zmieniło.

Ja po poprzedniej aktualizacji miałem przycisk "importuj", ale po naciśnięciu wyświetlał się komunikat, że nie mam licencji na import.

Kupiłem, zainstalowałem, a teraz siedzę i ciężkimi słowami rzucam, bo dosyć drogo wyszło jak za udział we wczesnej becie :/

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 09, 2020, 10:26:24 am »
Import nie działa dobrze - nie zaciąga danych o pacjencie którego nie ma w bazie.

W raporcie wygenerowanym na SZOI nie ma danych pacjenta. Tylko PESEL.

Czyli krótko mówiąc na ten moment importuje, ale tylko realizacje zopatrzenia na kwoty poniżej 1000 zł :/

Czyli trzeba sobie samemu w pliku poprawić...

Kolejny drobny problem - ale raczej z eksportem z SZOI - to podwójna realizacja. W raporcie za luty mam dwie realizacje tego samego zlecenia na ten sam środek, ale z dwoma numerami realizacji. Jak poprawie ceny wyrobów to zobaczę jak KS-PPS sobie z tym poradzi.

Pisałem już o tym wcześniej. Zastanawiam się czy to nie jest tak, że są wycofywane realizacje i robione na nowo (z jakiegokolwiek powodu)? U mnie po 30 takich zleceń usuwam z pliku zanim uzyskam prawdziwą listę zrealizowanych zleceń.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 09, 2020, 10:28:23 am »
A więc opcja niby jest, a jednak jej nie ma. Skąd ja to znam...

Wychodzi na to, że kolejny miesiąc trzeba klepać ręcznie. Eh...

Offline tomekapco

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 09, 2020, 12:49:57 pm »
Import nie działa dobrze - nie zaciąga danych o pacjencie którego nie ma w bazie.

W raporcie wygenerowanym na SZOI nie ma danych pacjenta. Tylko PESEL.

Tak, ale resztę mógłby sobie dociągnąć z eZWM albo eWUŚ albo cokolwiek. Na moje oko nawet nie tworzy rekordu pacjenta, tylko zlecenie sobie wisi z wpisanym numerem PESEL. I spójność bazy leci psu pod ogon.
Inna kwestia, że eksport bez tych danych jest bezsensowny - na liście w eZWM dane pacjenta są, w eksporcie nie ma :/

Czyli krótko mówiąc na ten moment importuje, ale tylko realizacje zopatrzenia na kwoty poniżej 1000 zł :/

Czyli trzeba sobie samemu w pliku poprawić...

Tak, i nawet działa, tylko właściwie zapłaciłem za moduł po to, żeby nie musieć takich rzeczy robić z palca :/

Kolejny drobny problem - ale raczej z eksportem z SZOI - to podwójna realizacja. W raporcie za luty mam dwie realizacje tego samego zlecenia na ten sam środek, ale z dwoma numerami realizacji. Jak poprawie ceny wyrobów to zobaczę jak KS-PPS sobie z tym poradzi.

Pisałem już o tym wcześniej. Zastanawiam się czy to nie jest tak, że są wycofywane realizacje i robione na nowo (z jakiegokolwiek powodu)? U mnie po 30 takich zleceń usuwam z pliku zanim uzyskam prawdziwą listę zrealizowanych zleceń.

Ciekawostka. Ja miałem mało zleceń w lutym, więc łatwo było dojść kto jak i kiedy. Pracownik twierdzi, że absolutnie i z cała pewnością niczego nie wycofywał i nie wprowadzał ponownie. Robił realizację ciurkiem przy jednym posiedzeniu.

Realizator ZPO radzi sobie z oboma problemami - dane pacjenta dociąga z eZWM (co prawda trzeba kliknąć ręcznie, ale zawsze), a wielokrotne realizacje nadpisuje. Tak tylko wspominam. Bez cienia złośliwości ;)


Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 10, 2020, 19:04:27 pm »
Dzisiaj po raz pierwszy bawiłem się tym importem i w zasadzie mogę potwierdzić to co pisał tomekapco. Jest dużo błędów:

1. Zlecenia wczytują się do PPS podwójnie. Na ok. 300 pozycji, połowa była zdublowana. Niestety nie mam pojęcia dlaczego - nie widziałem żadnej zależności pomiędzy tymi duplikatami.

2. Jeżeli pacjenta nie ma w bazie danych, to nie wczytuje imienia i nazwiska, a jedynie sam PESEL.

3. Jeżeli kwota na zleceniu jest powyżej 1000 zł, to wyskakuje błąd importu.

4. Przy karcie zaopatrzenia nie importuje nr prawa wykonywania zawodu lekarza.

5. Przy karcie zaopatrzenia nie importuje REGON placówki wystawiającej zlecenie.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2020, 19:57:19 pm wysłana przez macieqq »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 10, 2020, 20:45:19 pm »
Tylko, że 3 pierwsze błędy to nie są błędy programu a raportu wygenerowanego na SZOI.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 11, 2020, 08:37:13 am »
Może i masz rację, ale szczerze mówiąc, to jako konsumenta średnio mnie to interesuje po której stronie jest problem. To już leży w ich gestii, aby jedno z drugim dograć.

Swoją drogą, to z tego co się orientuję (oczywiście mogę się mylić), to SZOI jest rozwijany przez Kamsoft...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 11, 2020, 09:37:21 am »
SZOI, PŚ jest pisany przez Kamsoft, ale wymogi określa MZ, csioz, czy tam ktoś jeszcze inny. Pisacze robią co im zlecą płącący i raczej nie dyskutują, że może fajnie byłoby dodać coś do systemu chyba, że uniemożliwia to wykonanie jakiejś funkcjonalności.
Inna sprawą jest, że wolałbym pracować w PPSie web servicem - wtedy mam wszystko jak trzeba.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 11, 2020, 09:59:05 am »
Inna sprawą jest, że wolałbym pracować w PPSie web servicem - wtedy mam wszystko jak trzeba.
No właśnie. Tak to zapowiadali, a od pół roku brak wiadomości. Ileż to można czekać?

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Wersja: 2020.00.4.0 (2020-03-04)
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 12, 2020, 20:33:54 pm »
Dostałem zwrotkę do raportu zrobionego przez ten moduł importu. Jest błąd - "data urodzenia nieokreślona; cały raport".

Sprawdzałem pozycja po pozycji i przy każdym zleceniu jest PESEL i data urodzenia. O co tu chodzi? Przy błędzie jest oczywiście wzmianka, że dotyczy on całego raportu i teraz sobie szukaj jak nawet nie wiadomo czego...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]