collapse

Reklama


Autor Wątek: Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej- ważność  (Przeczytany 2125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iwona111

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej- ważność
« dnia: Lutego 25, 2020, 09:48:44 am »
Witam, gdzie mogę znaleźć informację ile ważne jest skierowanie do poradni rehabilitacyjnej? Wiem, że skierowanie jest ważne tak długo dopóki jest leczone schorzenie, które było podstawą do jego wystawienia, ale właśnie czy jest jakieś rozporządzenie w którym znajdę tę informację. 

Offline MichaS

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej- ważność
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2020, 09:59:09 am »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej - Załącznik Nr1
"2) świadczeniobiorca jest obowiązany zarejestrować skierowanie, o którym mowa w pkt 1, w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia;"

Offline Iwona111

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej- ważność
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2020, 11:04:56 am »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej - Załącznik Nr1
"2) świadczeniobiorca jest obowiązany zarejestrować skierowanie, o którym mowa w pkt 1, w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia;"
No tak , ale tutaj jest czas w którym trzeba zarejestrować skierowanie, a mi chodzi o ważność skierowania, które już zostało zarejestrowane i odbyła się na to skierowanie porada. Chodziło mi o to, gdzie mogę znaleźć informację przez jaki czas mogą odbywać się kolejne porady na to samo skierowanie, jeśli leczymy to samo schorzenie... Przepraszam, może wyjaśniłam niedokładnie

Offline Marecki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 1
Odp: Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej- ważność
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 25, 2020, 11:51:32 am »
Witam, gdzie mogę znaleźć informację ile ważne jest skierowanie do poradni rehabilitacyjnej? Wiem, że skierowanie jest ważne tak długo dopóki jest leczone schorzenie, które było podstawą do jego wystawienia, ale właśnie czy jest jakieś rozporządzenie w którym znajdę tę informację.

Tak jak napisałaś, skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej jest ważne tak długo dopóki jest leczone schorzenie, które było podstawą do jego wystawienia - aktualnie nie ma już nigdzie ograniczeń co do czasu jego ważności w rodzaju Rehabilitacja Lecznicza (owszem, kiedyś było takie ograniczenie czasowe zapisane w zarządzeniu REH wydanym przez Prezesa NFZ - nr 80/2013/DSOZ, par. 10, ust. 4).

Termin 30 dni, o którym pisze MichaS, dotyczy skierowania na cykl zabiegów.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej- ważność
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2022, 11:00:49 am »
Podepnę się pod ten wątek.

Jak w erze e-skierowań (do poradni) wpisywać rozliczenia kolejnych wizyt tego samego pacjenta? (dotyczy tak samo poradni REH jak i innych w AOS)
Przykład: W połowie roku rejestruje się pacjent do poradni z e-skierowaniem z POZ do harmonogramu jako kolejka oczekujących, np we wrześniu zostaje przyjęty z tym e-skierowaniem i trybem przyjęcia planowe ze skierowaniem (4). Co w przypadku gdy po kilku miesiącach przychodzi na kontrolę/dalsze leczenie tej samej choroby. W harmonogramie jest jako kontynuacja, ale czy na wizycie dodajemy mu ponownie to samo e-skierowanie (zużyte już!) i tryb przyjęcia planowy ze skierowaniem (4) czy też przyjęcie w celu wykonania świadczenia zgodnie z planem (13) czy też jeszcze jakoś inaczej?

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej- ważność
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 18, 2022, 22:35:53 pm »
Tak, tak dokładnie robisz. W Somedzie ostatnio był temat, żeby przy kolejnym użyciu nie było wysyłane zadanie realizacji skierowania do P1, co potwierdza tę ścieżkę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 74
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]