collapse

Reklama


Autor Wątek: Czy pozostałych to też irytuje...  (Przeczytany 2084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ciesla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 1
Czy pozostałych to też irytuje...
« dnia: Lutego 20, 2020, 11:12:00 am »
Nie wiem kto ten program projektuje, wiem jedno że wszelkie uwagi nie są brane pod uwagę, ktoś ma swoją wizję i brnie w to ślepo obrażając się jak coś nie jest po jego myśli.
Leki recepturowe - mamy teraz do przerobienia leki recepturowe - czy znowu wszystko musi być tak pogmatwane w kilku zakładkach - nie da się zrobić jednego prostego okna bez tych ulubionych "zakładek" - przecież nie wyślemy już innego leku wpisanego ręcznie do bazy jak tylko recepturowy
E-skierowanie - czy nie można po prostu udostępnić słownik typu komórek organizacyjnych zamiast teraz trzeba wpisywać ręcznie wszystkie poradnie wskazując i tak ze słownika VIII część kodu resortowego a w ogóle to powinno się wyświetlać okno - nazwa poradni, rozpoznanie, uwagi i tylko tyle
Zlecenie na zaopatrzenie - na połowie karty mamy znowu rzeczy które nie są nam przy wystawianiu potrzebne - jak lekarz ma ustawioną małą rozdzielczość (bo jest już starszą osobą i musi mieć duże litery) to pola się mu ukrywają, musi przesuwać suwakiem, nie może się w tym odnaleźć
E-zla - nie można było tej karty unowocześnić przy okazji ezla... dodać dwa przyciski a już by było łatwiej - przy zakładzie pracy przycisk "pobierz" oraz na końcu karty przycisk "wyślij" obok przycisku ok. Tu też nie można sprawdzić kiedy miał pacjent ostatnie zwolnienie nie napisane w naszej bazie...


Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 20, 2020, 11:16:13 am »
Zgadzam się z Tobą w 100% - Kamsoft ma swoją wizję i sugestie użytkowników ich mało co obchodzą.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 20, 2020, 11:19:57 am »
Od razu, że nie biorą pod uwagę. Skąd wiecie, kto jakie uwagi przesyła.
To że wam coś nie pasuje to nie znaczy, że połowie Polski nie jest to potrzebne i tak ma to wyglądać :D

Offline ciesla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 1
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 20, 2020, 11:32:23 am »
Ale ostatnio gościu pisał na forum że konsultował nową kartę POZ z lekarzem... ( nie wiem jednym lekarzem?) który i tak po zrobieniu tej karty korzystał ze starej wersji bo się przyzwyczaił...

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2020, 14:59:56 pm »
"irytuje" to mało powiedziane
system ma poważne braki technologiczne i nie da się go poprawić

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 24, 2020, 15:19:32 pm »
A jakie to są "poważne braki technologiczne"?

Offline Pan_Kracy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 25, 2020, 20:29:32 pm »
Takie, np. że dostępna powinna już dawno być wersja webowa, a nie program z lat 90-tych

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 25, 2020, 20:47:39 pm »
gdzieś tutaj na forum MK wyjaśniał dlaczego jest tak a nie inaczej. Chcesz mieć wersje webową to Kamsoft też ma rozwiązania tego typu.
szkoda powtarzać tą samą dyskusję kolejny raz.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 26, 2020, 07:41:05 am »
Takie, np. że dostępna powinna już dawno być wersja webowa, a nie program z lat 90-tych
To po co kupowałeś program nie webowy ? Jak kupisz samochód diesla, to będziesz pisał do producenta że ma działać jak  hybryda ?
Ja nie widzę, żadnych braków technologicznych, jedynie złe rozwiązania Kamsoft-u 


Offline ciesla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 1
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 26, 2020, 10:27:45 am »
Ale jak ktoś kupił program 20 lat temu to ciężko wymienić na inny ;) ja nie mówię że inne są idealne oraz że ten program jest kompletnie zły tylko że pewne modyfikacje ułatwiły by prace lekarzom którym to dochodzi coraz to więcej obowiązków. Dawniej to chyba producent się martwił żeby ktoś nie podpatrzył jego rozwiązań a teraz to mam wrażenie że powinien sam zobaczyć jak to jest w innych programach. Nie jestem specjalistą od projektowana aplikacji ale główna zasady to prostota oraz intuicyjność. Nie spotkałem się z lekarzem który by powiedział że program jest prosty i intuicyjny...

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Czy pozostałych to też irytuje...
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 26, 2020, 12:02:45 pm »
Podstawową wadą jak i zaletą programu jest to że jest bardzo rozbudowany, co za tym idzie żeby dobrze i intuicyjnie działał musi być dobrze skonfigurowany. Tą samą czynność w Somed można wykonać 3 albo 13 kliknięciami.
- słownik komórek można zaimportować z poziomu serwis
co do jakości wyświetlania danych to w jednej przychodni narzekali że w nowej wersji mało widać i lekarz rozwiązał to w ten sposób że przekręcił monitory ( panoramiczne ) o 90 stopni i teraz wszystko widać na ekranie ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 29, 2020, 23:34:04 pm wysłana przez Sławek »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]