collapse

Reklama


Autor Wątek: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1  (Przeczytany 9443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« dnia: Lutego 14, 2020, 23:17:09 pm »
Zamieszczam informację na prośbę Kamsoftu:

W związku z mijającym w dniu 15.02.2020 terminem ważności certyfikatu WSS Systemu P1, którym podpisywane są odpowiedzi Systemu Informacji Medycznej dotyczące e-Recept i DRR - CSIOZ opublikował nowy certyfikat ważny do 19.01.2022. Jednocześnie, 23 stycznia 2020 roku CSIOZ opublikował rekomendowaną procedurę weryfikacji zaufania do nowego certyfikatu, o czym można przeczytać w komunikacie https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/aktualizacja-certyfikatu-p1-na-srodowisku-produkcyjnym.

Po 15 lutego użytkownicy korzystający z niezaktualizowanego oprogramowania produkcji KAMSOFT, nie będą mogli połączyć się do systemu SIM, a tym samym wystawić lub zrealizować e-recepty, utworzyć dokumentu DRR lub wystawić e-skierowania. Przyczyną jest wymiana certyfikatu WSS w systemie P1, który odpowiada za bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dlatego, aby bez przeszkód realizować świadczenia związane z e-zdrowiem, konieczne jest korzystanie w placówce z najaktualniejszej wersji oprogramowania.

Wszystkie aktualne wersje systemów aptecznych i gabinetowych KAMSOFT są przygotowane do zmiany i bez problemu łączą się z systemem SIM. Warunkiem jest posiadanie ich najaktualniejszej wersji.

Aktualne wersje oprogramowania KAMSOFT:

System KS-AOW w wersji 2020.1.4.6  lub nowszej
KS-SOMED wymagana wersja to 2020.00.0.01 lub nowsza.
KS-PPS - 2020.00.1.1 lub nowsza.
KS-MEDIS jest 2020.00.1.0
Do zmiany w systemie P1 dostosowane są również systemy chmurowe Mediporta oraz Serum.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunami serwisowymi. Zachęcamy także do oglądania najnowszych wiadomości poświęconych temu wątkowi w nowym serwisie informacyjnym OSOZ News dostępnym pod adresem https://news.osoz.pl/. ?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2020, 10:08:55 am »
Dobrze dodać jeszcze to:
CSIOZ opublikował komunikat odnośnie e-Recept. Od 1 marca każdy lek refundowany będzie musiał mieć wskazany kod EAN. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Moduł BLOZ-1 można zamówić jako rozszerzenie do licencji na oprogramowanie KAMSOFT.
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2020, 10:56:29 am »
@Edward_B: Termin został przesunięty.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 15, 2020, 10:57:42 am »
Link na głównej stronie forum nie może brzmieć: "PILNE: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1". Jeżeli komuś nie działa e-recepta to tutaj nie zajrzy. To powinno się nazywać: "Nie działa Ci e-recepta? Zajrzyj tutaj. PILNE: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1"

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2020, 17:18:16 pm »
Uwaga jest nowa aktualizacja od Kamsoft-u "Rozwiązuje ona problem z komunikacją z systemem P1 w zakresie eRecept i eSkierowań."

Offline Waverane

  • Kamsoft
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 3
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 17, 2020, 07:21:21 am »
Dla użytkowników eRecepty i eSkierowania została w dniu wczorajszym udostępniona modyfikacja dostosowująca systemy PPS, SOMED i MEDIS do współpracy z systemem P1. Systemy umożliwiające poprawną współpracę z P1 to PPS w wersji 2020.00.1.6, SOMED 2020.00.0.05 oraz MEDIS 2020.00.1.2.

Offline ded

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 1
    • Uslugi informatyczne Ciechanów
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 06, 2020, 11:45:48 am »
Mam następujący problem. Gdy próbuję wystawić e-receptę mam komunikat "Wysyłanie recept zakończone niepowodzeniem! Błąd wewnętrzny podczas weryfikacji podpisu (Niezidentyfikowany błąd biblioteki)". Jestem tutaj informatykiem z doskoku i nie wiem czy wszystko dobrze rozumiem. Do tej pory nie mieliśmy potrzeby wystawiać erecept. Aktualny błąd jest związany z tym, że certyfikaty, które wgrałem (dostałem od księgowej, wgrałem zgodnie z instrukcją) straciły ważność. Z tego co kojarzę, to były to certyfikaty dla nas, jako Fundacji. To co pobrałem z powyższej strony to jakiś "uniwersalny" certyfikat. Na infolinii PPS dowiedziałem się, że mam z tych 4 pobranych plików zrobić dwa. Nie udzielą więcej informacji, bo to już nie ich system. Mam to zrobić za pomocą generatora CSIOZ. Ci na infolinii to już zupełnie się nie orientują, ani skąd mam ten program pobrać ani jak certyfikat wygenerować. Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc z tym tematem? Nie widzę żadnych konkretów na stronie www, infolinie jak zwykle bezużyteczne.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 06, 2020, 12:01:59 pm »

Offline ded

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 1
    • Uslugi informatyczne Ciechanów
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 06, 2020, 12:28:11 pm »
Te certyfikaty generowałem już jakiś czas temu. Dostałem od księgowej, tak jak pisałem. Mam to zrobić jeszcze raz? Gdzie w takim razie miejsce na certyfikat pobrany stąd https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/aktualizacja-certyfikatu-p1-na-srodowisku-produkcyjnym ? Nie kumam tego zupełnie. Nowego wniosku chyba nie mogę składać, bo przecież już złożyłem.  Z resztą jak próbuję, dostaję komunikat "Złożyłeś już wniosek dla tej księgi został on rozpatrzony pozytywnie. Czy nadal chcesz złożyć wniosek dla tej księgi?"

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 06, 2020, 12:45:31 pm »
Gdzie w takim razie miejsce na certyfikat pobrany stąd https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/aktualizacja-certyfikatu-p1-na-srodowisku-produkcyjnym ?
To jest komunikat i certyfikat dla twórców oprogramowania gabinetowego. Jeżeli masz zaktualizowany program, to więcej nic nie trzeba z tym robić.

Offline ded

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 1
    • Uslugi informatyczne Ciechanów
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 06, 2020, 12:54:28 pm »
PPS mam najnowszy, mimo to dalej jest problem. Spróbuję jeszcze raz wygenerować certyfikaty na RPWDL i następnie importować je do PPS. Może to pomoże. W kamsofcie oczywiście nie pomagają z zewnętrznymi systemami...

Edyta: Tak zrobiłem i teraz jest problem "Certyfikat do weryfikacji podpisu jest nieważny albo niezaufany. REG.203 (Brak certyfikatu CA w lokalnym magazynie). " Może to trzeba odczekać, albo coś? Hasła na pewno dobre.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2020, 13:19:42 pm wysłana przez ded »

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Wymiana certyfikatu WSS w systemie P1
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 06, 2020, 14:05:17 pm »
W którym momencie ten komunikat, przy wczytywaniu tych 2 certyfikatów czy przy podpisywaniu recepty? Jak przy podpisywaniu to spróbowałbym jeszcze raz wgrać certyfikat do podpisu ten z ZUSu lub podpis kwalifikowany. Jak przy samym wczytaniu tych 2 certyfikatów to szczerze nie wiem i tutaj bym naciskał kamsoft by zmusić ich serwis do pomocy.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]