collapse

Reklama


Autor Wątek: APKOLCE automatyczna wysyłka  (Przeczytany 1696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
APKOLCE automatyczna wysyłka
« dnia: Stycznia 27, 2020, 15:17:38 pm »
Dla użytkownika KS-PPS jest ustawiony profil eWUŚ wraz z hasłem

Użytkownik wykorzystując te dane może zalogowac się przez przeglądarkę do AP-KOLCE.
Jednak wprowadzając pacjenta do poradni w KSPPSie do kolejki oczekujących nie następuje aktualizacja w AP-KOLCE.

1. Skąd KSPPS wie dla których poradni ma wysyłać dane do AP-KOLCE ?
2. Jeśli w ciemno wysyła dane do AP-KOLCE jak sprawdzić historię wysyłki?
3. Jakie są najczęstsze przyczyny nie działania wysyłki?
Dzięki

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2020, 23:52:15 pm »
Gdzie wprowadzasz tego pacjenta - rozliczenia czy terminarz? Jak to pierwsze, to nic na kolce nie pójdzie (dużo na forum pisane, instrukcja do PPSa też o tym ma rozdział).
1. wybrana odpowiednio procedura na zakładce harmonogram we wpisie do terminarza.
2. nie wiem czy w PPSie się da, ale na kolcach ewentualnie można zobaczyć (wiem, nie jest to na zadane pytanie rozwiązanie).
3. brak konfiguracji w programie. Jak odpowiednio skonfigurowany, to jak jest błąd kolców (nie działają), to program zablokuje możliwość rejestracji.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2020, 09:20:35 am »
Uszczegóławiając.
0. Dane wprowadza rejestracja w Terminarzu. Tak jak sie to dzieje normalnie.
1. Nie rozumiem co znaczy: "wybrana odpowiednio procedura na zakładce harmonogram we wpisie do terminarza". Gdyz w zakładce harmonogram dla opcji Terminarz mam wyłącznie czasy pracy lekarzy. Nie ma tam żadnej procedury.
2. Sprawdzamy w AP-KOLCACh i tam nie widać żadnego rezutatu. My chcemy sprawdzić w KSPPSie czy wysyłał i ewentualnie jakie miał problemy
3. U nas się do AP-KOLCÓw nie dopisują. Mamy w opcjach ustawioną blokadę. A pacjenci się rejestrują

Chciałem zadać pytanie ad 1 inaczej. Co oznacza "odpowiednia procedura", w kontekście kiedy KSPPS wie iż ma wysyłać do AP-KOLCE?

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 28, 2020, 14:00:28 pm »
Problem przy pomocy firmy Kamsoft rozwiązano.

Przy rejestracji pacjenta w "Terminarzu" należy wybrać zakładkę "Harmonogram" i ją wypełnić. Nie chodzi o harmonogram w ustawieniach Terminarza ale zakładkę przy wprowadzaniu danych.
Rodzaj wizyty "Oczekujący w kolejce" itd.

Offline miszel30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2020, 12:06:53 pm »
Po uzupełnieniu tego harmonogramu jak przesłąć dane do APKOLCE? Czy to się robi "wpisem do harmonogramu" u góry. Jeżeli tak to jak skonfigurować system by działał. Przepraszam może za głupie pytanie ale jestem zielona:)

pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 10, 2020, 12:46:02 pm »
Po uzupełnieniu tego harmonogramu jak przesłąć dane do APKOLCE? Czy to się robi "wpisem do harmonogramu" u góry. Jeżeli tak to jak skonfigurować system by działał. Przepraszam może za głupie pytanie ale jestem zielona:)

Z tego co ja miałem informacje to harmonogramy synchronizują się automagicznie po wejściu do modułu Terminarz przez użytkownika z uprawnieniami do AP-KOLCE.

Pozdrawiam

Offline miszel30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 10, 2020, 13:39:40 pm »
a jak uzyskać uprawnienia? co trzeba usupełnić w KSPPS zeby takie uprawnienia mieć?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2020, 13:59:43 pm »
a jak uzyskać uprawnienia? co trzeba usupełnić w KSPPS zeby takie uprawnienia mieć?

Pierwsze co musisz mieć to uprawnienia funkcjonalne i do odpowiednich kolejek w AP-KOLCE. Działa do na kontach portalowych (ewuś).
Na stronie AP-KOLCE administrator przychodni zakłada daną kolejkę/harmonogram w AP-KOLCE i dodaje uprawnienia jw użytkownikom.
W PPSie jak masz skonfigurowanego jakiegoś użytkownika do eWUŚ to w module Admin dodaje u się w konfiguracji eWUŚ uprawnienie AP-KOLCE.
Jeszcze trzeba w Admin->Opcje poszukać pozycji odpowiedzialnej za włączenie synchronizacji pomiędzy PPSem a Kolcami.

Pozdrawiam

Offline miszel30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 10, 2020, 15:30:12 pm »
Wszystko od początku mam.
tylko to nie wiem dokładnie
W PPSie jak masz skonfigurowanego jakiegoś użytkownika do eWUŚ to w module Admin dodaje u się w konfiguracji eWUŚ uprawnienie AP-KOLCE. (czy to chodzi o to okienko dałam w załączniku -trzeba zaznaczyć może logować się do APKolce)
Jeszcze trzeba w Admin->Opcje poszukać pozycji odpowiedzialnej za włączenie synchronizacji pomiędzy PPSem a Kolcami. (tu nie wiem czego szukać)

Offline miszel30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: APKOLCE automatyczna wysyłka
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 12, 2020, 13:39:33 pm »
Wszystko od początku mam.
tylko to nie wiem dokładnie
W PPSie jak masz skonfigurowanego jakiegoś użytkownika do eWUŚ to w module Admin dodaje u się w konfiguracji eWUŚ uprawnienie AP-KOLCE. (czy to chodzi o to okienko dałam w załączniku -trzeba zaznaczyć może logować się do APKolce)
Jeszcze trzeba w Admin->Opcje poszukać pozycji odpowiedzialnej za włączenie synchronizacji pomiędzy PPSem a Kolcami. (tu nie wiem czego szukać)



Dziękuje bardzo. Wszystko działa.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]