Pozostałe tematy > O wszystkim

Stomatologia - Akcja Korekta

(1/2) > >>

Nyahaha:
https://nil.org.pl/wnioski-o-wzrost-wyceny-w-kontraktach-stm

"Lekarze dentyści posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia znaleźli się w sytuacji, w której realizacja umowy z Funduszem, z uwagi na nieustanny wzrost kosztów udzielania świadczeń zdrowotnych staje się nieopłacalna. Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie na lekarzy dentystów nakładane są nowe, skutkujące znacznym obciążeniem finansowym obowiązki, a wartość kontraktu z NFZ jest od wielu lat utrzymywana na stałym, niezmiennym poziomie.

Fundusz w celu odparcia wielokrotnie zgłaszanych przez samorząd lekarski argumentów...

dotyczących konieczności zwiększenia wartości kontraktów z NFZ, podnosi, że na postępowania konkursowe w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne, zgłaszają się chętni lekarze dentyści. W ocenie Komisji zainteresowanie konkursami wśród lekarzy dentystów nie świadczy o atrakcyjności zaproponowanych przez Fundusz warunków kontraktu. W szczególności mając na uwadze:

->brak konieczności poparcia ogłaszanej przez Oddziały  Wojewódzkie NFZ ceny oczekiwanej jakimkolwiek wyliczeniem,
->dominującą pozycję komisji konkursowej wobec oferenta
wynegocjowanie  przez prowadzących placówki stomatologicznej zadowalających warunków finansowych jest wręcz niemożliwe."

Ja bym proponował wycenę 3 zł za punkt, przy zakazie zmniejszenia wyceny punktów na daną usługę.

karolweksler:
Janusze biznesu. Obniżali maksymalnie cenę za punkt i będą teraz pisać pisma. W międzyczasie wykazują do rozliczenia wizyty pacjentów, których nie było i w godzinach pracy zgłoszonych do NFZ przyjmują prywatnie. Mają nadzieję, że NFZ zwiększy wycenę a NFZ nic im nie zwiększy. Zresztą, były podwyżki w postaci przeliczników. Żenada.

Nyahaha:
Nie obniżali, po prostu nikt się nie stawiał. Niech walną jak w Kanadzie wszystko państwowe, zakaz prywatyzacji poza stomatologami. Kolonoskopia czas oczekiwania 4 lata, u stomatologa leczenie kanałowe 9 tyś. zł za zęba :D.

karolweksler:
Obniżali, obniżali. Najbardziej ci którzy krzyczeli żeby solidarnie nie obniżać.
W Polsce większość stomatologii jest prywatna, ja zwykle zostawiam u dentysty 1,5 tyś. I pewnie jestem przyjmowany w godzinach pracy na NFZ.

Nyahaha:

--- Cytat: karolweksler w Lutego 12, 2020, 21:19:49 pm ---Obniżali, obniżali. Najbardziej ci którzy krzyczeli żeby solidarnie nie obniżać.
W Polsce większość stomatologii jest prywatna, ja zwykle zostawiam u dentysty 1,5 tyś. I pewnie jestem przyjmowany w godzinach pracy na NFZ.

--- Koniec cytatu ---
te 1,5 tyś. to w ciągu roku? Jeśli ktoś ma jedną praktykę to pewnie można wyciągnąć limit, wziąć kasę i wpisać jednocześnie prywatnie. Gorzej dla tych co mają 2 praktyki w różnych lokacjach i mają podwójne inwestycje. Z tym solidarnie to się zgodzę choć nie należy wsadzać wszystkich do jednego wora.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej