collapse

Reklama


Autor Wątek: Stomatologia - Akcja Korekta  (Przeczytany 2365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Stomatologia - Akcja Korekta
« dnia: Lutego 12, 2020, 16:58:45 pm »
https://nil.org.pl/wnioski-o-wzrost-wyceny-w-kontraktach-stm

"Lekarze dentyści posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia znaleźli się w sytuacji, w której realizacja umowy z Funduszem, z uwagi na nieustanny wzrost kosztów udzielania świadczeń zdrowotnych staje się nieopłacalna. Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie na lekarzy dentystów nakładane są nowe, skutkujące znacznym obciążeniem finansowym obowiązki, a wartość kontraktu z NFZ jest od wielu lat utrzymywana na stałym, niezmiennym poziomie.

Fundusz w celu odparcia wielokrotnie zgłaszanych przez samorząd lekarski argumentów...

dotyczących konieczności zwiększenia wartości kontraktów z NFZ, podnosi, że na postępowania konkursowe w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne, zgłaszają się chętni lekarze dentyści. W ocenie Komisji zainteresowanie konkursami wśród lekarzy dentystów nie świadczy o atrakcyjności zaproponowanych przez Fundusz warunków kontraktu. W szczególności mając na uwadze:

->brak konieczności poparcia ogłaszanej przez Oddziały  Wojewódzkie NFZ ceny oczekiwanej jakimkolwiek wyliczeniem,
->dominującą pozycję komisji konkursowej wobec oferenta
wynegocjowanie  przez prowadzących placówki stomatologicznej zadowalających warunków finansowych jest wręcz niemożliwe."

Ja bym proponował wycenę 3 zł za punkt, przy zakazie zmniejszenia wyceny punktów na daną usługę.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Stomatologia - Akcja Korekta
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 12, 2020, 20:23:43 pm »
Janusze biznesu. Obniżali maksymalnie cenę za punkt i będą teraz pisać pisma. W międzyczasie wykazują do rozliczenia wizyty pacjentów, których nie było i w godzinach pracy zgłoszonych do NFZ przyjmują prywatnie. Mają nadzieję, że NFZ zwiększy wycenę a NFZ nic im nie zwiększy. Zresztą, były podwyżki w postaci przeliczników. Żenada.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Stomatologia - Akcja Korekta
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 12, 2020, 21:18:20 pm »
Nie obniżali, po prostu nikt się nie stawiał. Niech walną jak w Kanadzie wszystko państwowe, zakaz prywatyzacji poza stomatologami. Kolonoskopia czas oczekiwania 4 lata, u stomatologa leczenie kanałowe 9 tyś. zł za zęba :D.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Stomatologia - Akcja Korekta
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 12, 2020, 21:19:49 pm »
Obniżali, obniżali. Najbardziej ci którzy krzyczeli żeby solidarnie nie obniżać.
W Polsce większość stomatologii jest prywatna, ja zwykle zostawiam u dentysty 1,5 tyś. I pewnie jestem przyjmowany w godzinach pracy na NFZ.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Stomatologia - Akcja Korekta
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 12, 2020, 21:22:55 pm »
Obniżali, obniżali. Najbardziej ci którzy krzyczeli żeby solidarnie nie obniżać.
W Polsce większość stomatologii jest prywatna, ja zwykle zostawiam u dentysty 1,5 tyś. I pewnie jestem przyjmowany w godzinach pracy na NFZ.
te 1,5 tyś. to w ciągu roku? Jeśli ktoś ma jedną praktykę to pewnie można wyciągnąć limit, wziąć kasę i wpisać jednocześnie prywatnie. Gorzej dla tych co mają 2 praktyki w różnych lokacjach i mają podwójne inwestycje. Z tym solidarnie to się zgodzę choć nie należy wsadzać wszystkich do jednego wora.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2020, 21:29:08 pm wysłana przez Nyahaha »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Stomatologia - Akcja Korekta
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 12, 2020, 21:24:10 pm »
Za jakieś 3 wizyty dotyczące kanałówki z dużą ilością kanałów, w tym RTG.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Stomatologia - Akcja Korekta
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 12, 2020, 21:32:44 pm »
Za jakieś 3 wizyty dotyczące kanałówki z dużą ilością kanałów, w tym RTG.
sporo szczerze powiem

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Stomatologia - Akcja Korekta
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 12, 2020, 22:40:49 pm »
.... ja zwykle zostawiam u dentysty 1,5 tyś. I pewnie jestem przyjmowany w godzinach pracy na NFZ.

@karolweksler kto to wie czy nawet nie na NFZ sprawdź w IKP jeśli masz  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]