Pozostałe tematy > O wszystkim

BDO - zużyte tonery do drukarek

(1/1)

Michał:
Hej,

do końca 2019 roku oddawałem zużyte tonery do drukarek (zamienniki) do punktu, w którym je kupowałem i dostawałem nawet odpowiedni protokół na wypadek kontroli.
Niestety w związku z wejściem od początku 2020 roku w pełni cyfrowego rejestru BDO, punkt ten nie przyjmuje już pustych tonerów (z tego co wiem to chyba tylko wielkie sklepy/sieci mają taki obowiązek - a może jest inaczej?). Może niedługo będzie przyjmował, ale zapewne już za odpowiednią opłatą.
Jestem ciekaw jak to u Was jest rozwiązane od 2020 roku? Gdzie Wy oddajecie zużyte tonery i ile Was to kosztuje?

Paweł:
Kiedyś w jakimś oszołomie widziałem że można było wywalić zużyte tonery, baterie i inne pierdoły. Nie wiem czy się to zmieniło, będę w sklepie to zobaczę ;)

Michał:
Dzięki sprawdź. Pozostaje jednak kwestia "odpowiedniego kwitu". Jakieś dwa lata temu mieliśmy kontrolę (nawet nie pamiętam jakiej instytucji) i chcieli zobaczyć papiery, które dokumentowały, że nie wyrzuciliśmy tonerów na śmietnik.

Zbychu:
Michał mieliśmy dokładnie ten sam problem.
Rozwiązaliśmy go w taki sposób, że zmieniliśmy dostawcę tonerów. Obecny przyjmuje zużyte tonery i wystawia katy przekazania odpadu. Cena się nie zmieniła

prado76:
Czy możesz zdradzić co to za dostawca tonerów? Z tego co się orientuję to przekazujący powinien wystawić KPO a nie odbierający.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej