collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi  (Przeczytany 968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi
« dnia: Lutego 11, 2020, 15:51:33 pm »
Cześć. Nie w Karcie wykonania usługi po wpisaniu usługi nie wylicza mi jaką ma wartość usługa. Przycisk F7 Przelicz też nie działa ciągle pokazuje 0,00 zł. W sobotę wgrywałem nową umowę z SZOI (paliło się pobierz umowę) i aktualizowałem program i od tego czasu właśnie taki problem. Może muszę coś jeszcze przełączyć po wgraniu umowy ? Nigdy tego nie robiłem zawsze działało. W załączeniu zrzut ekranu. Dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 11, 2020, 16:07:30 pm »
Kliknij przelicz, a następnie Shift-F10, Pojawi się okienko z informacjami jak przebiegła procedura wyliczania rozliczenia. W tym przypadku pewnie najistotniejsze będzie Umowa z NFZ. Co tam pisze? Najczęściej będzie brak umów spełniających warunki zapytania. Wówczas niestety, ale nic nie wiemy :-) to znaczy, wiemy, że system nie widzi umowy bo daty nie te, bo nie to miejsce wykonywania usługi itp. itd. Jeśli np. problemem jest grupa pacjentów - umowa miała ograniczona grupę, to pewnie to się pojawi. W każdym razie, okienko to pierwszy krok do rozpoznania problemu. Ja zaś stawiam na nowe miejsce, które nie jest skojarzone z tą poradnią.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 11, 2020, 16:17:22 pm »
mam ten tekst "Brak umów danego typu spełniających warunki zapytania"
teraz sprawdzałem SZOI i umowe -> zakres świadczeń -> pakiet mam inne kody świadczeń niż np w całym roku 2019
w styczniu też rozliczałem świadczenia na starych kodach bo przeszło rozliczenie do NFZ a teraz patrzę, że w styczniu też są nowe kody
co tu się dzieje ?

ps. czy zmieniły się oznaczenia procedur w PSY ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2020, 16:24:41 pm wysłana przez Qba »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2020, 16:37:10 pm »
mam ten tekst "Brak umów danego typu spełniających warunki zapytania"
teraz sprawdzałem SZOI i umowe -> zakres świadczeń -> pakiet mam inne kody świadczeń niż np w całym roku 2019
w styczniu też rozliczałem świadczenia na starych kodach bo przeszło rozliczenie do NFZ a teraz patrzę, że w styczniu też są nowe kody
co tu się dzieje ?

ps. czy zmieniły się oznaczenia procedur w PSY ?
Trudno mi o tym wyrokować, ja nie mam wglądu do umów i nie wiem, jak one wyglądają. Więc zapewne powstały nowe usługi o nowych kodach i trzeba pewnie z nich korzystać. Albo przepiać usługi na nowe usługi refundowane, aby w somedzie korzystać dalej z tych samych usług ale skojarzyć je z nowymi produktami. Tu jednak takie moje gdybanie, nie mam starych, nie mam nowych umów więc nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale zapewne właśnie wybrana usługa o prostu ma usługę refundowana, której już w umowie brak. Pewnie inni użytkownicy, którzy mają taki zakres świadczeń w umowie mogą coś więcej powiedzieć. Ja tylko techniczne sprawy jako tako ogarniam.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2020, 16:40:54 pm »
Albo przepiać usługi na nowe usługi refundowane, aby w somedzie korzystać dalej z tych samych usług ale skojarzyć je z nowymi produktami.

jak to wykonać aby już nowe usługi brał a nie stare ? bo z tego co widzę na liście dostępnych usług też nie ma nowych

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2020, 16:46:58 pm »
Skoro nie ma nowych, to należy zacząć od tego, co teraz w umowie mamy. jakie są w niej usługi i poszukać ich w bazie. Czy "stare" usługi mają skojarzone właściwe usługi refundowane, w właściwym, nowym kodzie. Jeśli nie, to co je ma? Ewentualnie wskazujemy właściwe. Naprawdę nie pomogę już więcej nie mając tak na prawdę pojęcia jak wyglądały wcześniejsze i nowe umowy.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: KS-SOMED problem z obliczaniem wartości usługi
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2020, 17:42:31 pm »
znalazłem usługi i podmieniłem je na nowe (tak jak jest w umowie na SZOI)
teraz poprawiam i wyśle raport do NFZ i zobaczymy co będzie
miesiąca stycznia nie ruszam zostawiam na starych procedurach (w koncu w NFZ było dobrze)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 133
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]