collapse

Reklama


Autor Wątek: Lipidogram w KS-SOMED  (Przeczytany 1130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Lipidogram w KS-SOMED
« dnia: Lutego 06, 2020, 21:53:57 pm »
Właśnie się okazało, że w KS-SOMED nie mam skonfigurowanego badania laboratoryjnego "Lipidogram", które tak naprawdę składa się z czterech innych badań (a nawet więcej): cholesterol, całkowity, hdl, ldl i triglicerydy.
Mam teraz problem jak to prawidłowo skonfigurować w KS-SOMED aby było wysyłane do laboratorium, a wyniki pokazywały się w programie.
1. Zakładka B.Powiązania. Usługa w OSOZ. Znajduje oczywiście tam nawet kilka pozycji "Lipidogram", ale jak wybiorę w "Usługi z jednostki" laboratorium, z którym współpracujemy to pozycji Lipidogram już nie ma. Czy to oznacza, że laboratorium musi do Kamsoftu/OSOZ wysłać aktualną listę badań uwzględniającą lipidogram i dopiero wtedy będę mógł u siebie dodać takie badanie?
2. Zakładka C.Kody. Jaki powinien być "Kod ICD-9 PL? Jaki podtyp świadczenia?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Lipidogram w KS-SOMED
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2020, 23:31:13 pm »
Na karcie usługi masz powiązanie z usługą OSOZ, jeżeli nie powiążesz z właściwą to laboratorium " nie rozpozna " usługi i nic z tego nie będzie, oczywiście drugą kwestią jest czy placówka zgłosiła do Kamsoftu że wykonuje dane badanie, jeżeli nie to musi to zrobić.
Wracające wyniki badań dają dwie możliwości, jeżeli podepniesz na zakładce kody ICD9, to na poradzie wykonującej podepną się pod usługę, ewentualnie możesz podpiąć kody NFZ i wtedy sprawozdanie z badań diagnostycznych na podstawie wykonanych badań będzie generowało sprawozdanie do NFZ ( POZ )
Co do wiązania usług OSOZ z ICD9 to dostałem to z laboratorium.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2020, 23:37:39 pm wysłana przez Sławek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Lipidogram w KS-SOMED
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 07, 2020, 09:09:55 am »
Przy "normalnym" badaniu nie byłoby problemu, ale tutaj lipidogram tak naprawdę zawiera kilka badań. W icd9 w tym wypadku powinno być chyba M71.
Tylko co z tymi kodami NFZ bo nie ma jednego dla lipidogramu tylko są dla jego składowych.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Lipidogram w KS-SOMED
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2020, 15:27:55 pm »
Zgadza się, Kamsoft przewidział taką opcję i na karcie usługi masz odpowiednie pola, w załączonym pliku masz zaznaczone.
Opcją wybierz możesz dodawać ICD9 bądź kody NFZ

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Lipidogram w KS-SOMED
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2020, 21:27:54 pm »
@Michał
Kierunek dla Ciebie to pojęcie pakietu usług w Somed - nie piszę konkretnie, bo kiedyś na tym utknąłem i coś mi nie pasowało, nie pamiętam co. Dlatego musisz pokopać.
Tak jak pisze @Sławek, to raczej nie zleci Ci się nic poprawnie do labo, bo do nich musisz zlecać, jak sam napisałeś, konkretną usługę z ich listy. @Sławek pisze o kontekście NFZ, a to inna sprawa.
Pojęcie lipidogramu w kontekście Somed trzeba traktować jako nazwę pakietu. Wybierasz pakiet, wpinają Ci się na listę zleceń konkretne jego składniki. Pokop trochę, jak coś pisz.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Lipidogram w KS-SOMED
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2020, 08:57:18 am »
W osoz pojawiła się już odpowiednia pozycja dla lipidogramu dla "mojego" laboratorium. Korzystając z podpowiedzi Sławka skonfigurowałem resztę (NFZ). Wysłałem też na MRK zapytanie o to czy tak wygląda prawidłowa konfiguracja. Jak dostanę ostateczną odpowiedź to się nią podzielę.
Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 102
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]