collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS  (Przeczytany 8421 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 11, 2020, 16:09:55 pm »
Możesz przez certyfikat ZUS.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 11, 2020, 16:53:57 pm »
Dzięki

Offline Sławek16

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 5
  • Zach-Pom. OW
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 11, 2020, 20:39:40 pm »

Offline mactez

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 12, 2020, 13:31:32 pm »
Spróbuj jeszcze nadać uprawnienia PEŁNA KONTROLA dla grupy WSZYSCY i aktualnie zalogowanego użytkownika do C:\GABINET i sprawdzić z poziomu Internet Explorera, ewentualnie z jakiejś starszej wersji Javy.

Z drugiej strony. Czy chce Ci się z tym bawić? Załóż profil zaufany, pójdź do urzędu potwierdzić i za godzinę masz widoczny efekt.

Bardzo dziękuję za tą sugestię. Zainstalowanie Javy w wersji 7 sprawiło że certyfikat działa. Powinni dodać takie porady do instrukcji portalu gabinet.gov.pl.

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 13, 2020, 09:43:28 am »
Taki mały offtop: chciałem tylko przypomnieć, że od 2019 roku nie każda wersja javy jest darmowa do celów komercyjnych: https://javastart.pl/b/java/czy-java-jest-darmowa/
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 13, 2020, 10:19:48 am »
Taki mały offtop: chciałem tylko przypomnieć, że od 2019 roku nie każda wersja javy jest darmowa do celów komercyjnych: https://javastart.pl/b/java/czy-java-jest-darmowa/

Ten offtop, to b. ważne info. Ale już szykują się z miany ;-)
https://www.iprsam.com/pl/2018/12/19/nie-ma-juz-bezplatnej-wersji-oracle-java-se/

Amazon również niedawno dołączył do rozwoju OpenJDK i tworzy własną dystrybucję Javy pod nazwą Corretto. Producent zapowiada premierę Corretto 8 w pierwszym kwartale przyszłego roku (wersja przedpremierowa jest już dostępna i działa na AWS). Korzystanie z Coretto na podstawie licencji GPL będzie bezpłatne zarówno w celach prywatnych, jak i komercyjnych. Amazon obiecuje kwartalne aktualizacje (obejmujące ulepszenia wydajności i aktualizacje zabezpieczeń) do czerwca 2023 roku, krytyczne błędy naprawi natomiast ?poza kolejką?.
W pierwszym kwartale wydany zostać ma także Corretto 11 (oparty na Open JDK 11), do którego Amazon gwarantuje aktualizacje do sierpnia 2024. Producent zapewnia, że Corretto będzie w pełni kompatybilny z innymi dystrybucjami OpenJDK i Oracle JDK. Spośród wersji Linuxa obsługiwać będzie jedynie własny Amazon Linux 2, tak więc sam produkt jest obiecujący raczej w środowisku desktopowym, ale dystrybutorzy Linuxa sami często dbają o najnowsze pakiety OpenJDK. Zmiany wyszczególnione w tym artykule nie dotyczą użytkowników Linuxa (z wyjątkiem Oracle Linux), na ich komputerach już do tej pory działał OpenJDK.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Tedik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 16, 2020, 08:01:55 am »
Tak dla ciekawości może komuś się przyda.
Miałem podobny problem z certyfikatem ZUS. E-zwolnienia na ZUS PUE podpisywał bez problemu a na gabinet.gov.pl przy e-receptach nie widział go wcale. Pomogło unieważnienie tego certyfikatu i wystawienie nowego. Operacja krótka i okazała się skuteczna.
Tadeusz z Sochaczewa

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 16, 2020, 19:41:15 pm »
Miałem podobny problem, zmieniłem nazw z zla.pfx na abc.pfx, zapisałem zmiany i szafir już widział certyfikat

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 24, 2020, 09:33:07 am »
Właśnie jestem po bojach z brakiem widoczności certyfikatu na jednej instalacji.

Co nie pomogło: zmiana wersji java, nowy certyfikat z zus, reinstalacja i zmiana przeglądarki.

Co pomogło - czyszczenie katalogu c:\users\xxxxx\AppData\Local\Temp

Po tej operacji, przy pierwszym podpisie certyfikatem szafir od nowa aktualizuje/ściąga komponenty
i wszystko działa.

Offline mactez

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Brak możliwości podpisania E-recepty certyfikatem ZUS
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 29, 2020, 17:25:50 pm »
Właśnie jestem po bojach z brakiem widoczności certyfikatu na jednej instalacji.

Co nie pomogło: zmiana wersji java, nowy certyfikat z zus, reinstalacja i zmiana przeglądarki.

Co pomogło - czyszczenie katalogu c:\users\xxxxx\AppData\Local\Temp

Po tej operacji, przy pierwszym podpisie certyfikatem szafir od nowa aktualizuje/ściąga komponenty
i wszystko działa.

Dzięki, na drugim komputerze przestał działać podpis certyfikatem, ale usunięcie zawartości folderu TEMP pomogło. Dodałbym, że po usunięciu folderu TEMP konieczne było ponowne uruchomienie instalatora szafirhost.msi i wybranie opcji "napraw", bo nie pojawiało się okno Szafir w momencie klikania "podpisz certyfikatem"

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]