collapse

Reklama


Autor Wątek: Przekazanie ZPX za styczeń  (Przeczytany 12719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 11, 2020, 20:26:43 pm »
Cytuj
Ja mam inne pytanie. Wprowadzam ręcznie zlecenia do PPSa i po staremu z automatu wrzucało mi OW NFZ wystawiający, tzn. płatnika świadczeniobiorcy. Teraz rozumiem, że tez powinno tak być i jak mam realizację zlecenia z innego województwa, to powinienem tak, jak zawsze puścić raport do właściwego OW NFZ (pacjenta)? Chyba nie zauważyłem i z innych województw pacjenci wpadli mi do raportu z mazowieckiego (tam, gdzie mam umowę na ZPO).
Teraz po nowym numerze nie uzupełnia OW wystawiającego, trzeba z ręki. Tak samo przy dodaniu pacjenta, mając umowę w mazowieckim program z automatu w karcie pacjenta nadaje ubezpieczenie pacjenta U z płatnikiem 7 (mazowieckie), ja zawsze usuwam i wstawiam poprawnego płatnika, wtedy masz w potwierdzeniu uprawnienia do refundacji dla eZWM podstawę z prawidłowym płatnikiem.
No właśnie nie zauważyłem tego (z przyzwyczajenia) i skomplikowałem sobie sytuację. Pewnie będę musiał prosić NFZ z mazowieckiego o wycofanie raportu, czy po prostu olać to i wrócą te zlecenia dla innych OW na błędzie weryfikacji?
cilazapril dzięki za pomoc.

Wracając do mojego "problemu". Dziwna sytuacja, bo do mazowieckiego SZOI poszły w raporcie zlecenia z innych OW NFZ jako płatnik i... wszystkie pozycje zostały uznane i zatwierdzone. Czy coś się zmieniło odnośnie również sprawozdawczości, czyli, np. oddziały NFZ rozliczają się później między sobą? Nie wnikam... wystawiam noty  8)

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 11, 2020, 20:57:36 pm »
Chyba nie wyłapują braku płatnika i płacą za wszystko jak leci. Oby nie było korekt.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 12, 2020, 11:40:02 am »
Można w jakiś sposób usunąć wybrane "potwierdzenie ubezpieczenia przez NFZ"  czy tylko przepisanie zlecenia ?
Klepnęło się  :) na starych kilku.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2020, 12:30:06 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 12, 2020, 22:03:17 pm »
Hmmm, nie mam pojęcia. A to będzie w czymś przeszkadzać?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 12, 2020, 23:38:54 pm »
Raporty podobno wracają z błędem importu "Nadmiarowy elemet nfz:potw-upraw". Na wszelki dodałem ponownie kilka zleceń bo nie znalazłem możliwości wycofania tego poza grzebaniem w raporcie, a w pierwszym z nowymi mi się nie chciało grzebać. Poleciał pierwszy, zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2020, 23:40:44 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 13, 2020, 10:36:15 am »
Aaa, to o to chodzi. No coś mi się obiło o uszy w tej sprawie. No szkoda, że nie ma prostej opcji usunięcia takich nadpisanych danych  :(

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 19, 2020, 13:01:16 pm »
Przy "błąd importu" całego raportu, nie wystarczy usunąć raportu z PPS-a , poprawić i wygenerować ponownie ?
Jak zaciągnę zwrotkę z szoi, to mi wszystkie pozycje zrobi do poprawy.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 19, 2020, 20:28:36 pm »
Przy "błąd importu" całego raportu, nie wystarczy usunąć raportu z PPS-a , poprawić i wygenerować ponownie ?
Jak zaciągnę zwrotkę z szoi, to mi wszystkie pozycje zrobi do poprawy.
Z tego co pamiętam, to powinno pomóc. Błąd importu dla NFZ, to tak jakby nigdy nie widzieli zestawu świadczeń (nie ma co patrzeć na komunikat o problemie usunięcia niezatwierdzonego raportu w KSPPS). Usuń raport z PPSa, popraw te zlecenia, które trzeba poprawić i wyślij ponownie w SZOI.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 24, 2020, 22:28:56 pm »
Hej. Ostatnio dostałem zwrotkę do zleceń potwierdzonych elektronicznie. Między innymi pojawiły się 2 błędy importu:

1. "Brak informacji o wykonaniu sprawdzenia uprawnień elektronicznie w systemie NFZ dla osoby o identyfikatorze PESEL xxxxxxxxxxx"
2. "Wystąpił błąd: Brak danych o realizacji dla eZelecenia o id = tutaj nr zlecenia/karty"

Czy ktoś może spotkał się z takimi błędami? O co tutaj chodzi? W NFZ oczywiście nie mają bladego pojęcia w czym problem...

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 25, 2020, 01:04:36 am »
Cytuj
2. "Wystąpił błąd: Brak danych o realizacji dla eZelecenia o id = tutaj nr zlecenia/karty"
2 miałem jak zamiast wybrać potwierdzone zlecenie wybrałem karta zaopatrzenia i odwrotnie. 1 mi się nie trafiła.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 25, 2020, 23:22:18 pm »
Cytuj
2. "Wystąpił błąd: Brak danych o realizacji dla eZelecenia o id = tutaj nr zlecenia/karty"
2 miałem jak zamiast wybrać potwierdzone zlecenie wybrałem karta zaopatrzenia i odwrotnie. 1 mi się nie trafiła.

Pomogło. Dziękuję.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 26, 2020, 14:51:37 pm »
To może ktoś miał:
"Wystąpił błąd: Brak uprawnienień do świadczen dla pacjenta dla eZlecenia o id xxxxxxxxx"
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 27, 2020, 12:37:10 pm »
Jak wysłać raportem zpx tylko nowe zlecenia z pominięciem starych ??
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 27, 2020, 12:43:14 pm »
Może jakoś odfiltrować i usunąć z raportu?

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 27, 2020, 15:56:11 pm »
Jak wysłać raportem zpx tylko nowe zlecenia z pominięciem starych ??

Ja wprowadzam do KS PSa najpierw nowe zlecenia, robię raport i wysyłam. Później wprowadzam stare i robię drugi raport.  ;D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 115
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]