collapse

Reklama


Autor Wątek: Przekazanie ZPX za styczeń  (Przeczytany 12784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 05, 2020, 21:41:02 pm »
Witam. Wczoraj wysłałem raport do Podlaskiego OW i dostałem zwrotkę z błędem importu "Nadmiarowy elemet nfz:potw-upraw".

Czy ktoś może podpowiedzieć o co tutaj chodzi? PPSa mam w najnowszej wersji 2020.00.1.3 i przy wszystkich nowych zleceniach zaznaczałem "Potwierdzono elektronicznie w NFZ" podczas dodawania produktu.

Offline mariusz291

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? -2
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 05, 2020, 23:13:42 pm »
Czy można generować rachunki z SZOI?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 05, 2020, 23:27:50 pm »
Można. A jest jakiś problem?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 06, 2020, 01:25:33 am »
Cytuj
Ja mam inne pytanie. Wprowadzam ręcznie zlecenia do PPSa i po staremu z automatu wrzucało mi OW NFZ wystawiający, tzn. płatnika świadczeniobiorcy. Teraz rozumiem, że tez powinno tak być i jak mam realizację zlecenia z innego województwa, to powinienem tak, jak zawsze puścić raport do właściwego OW NFZ (pacjenta)? Chyba nie zauważyłem i z innych województw pacjenci wpadli mi do raportu z mazowieckiego (tam, gdzie mam umowę na ZPO).
Teraz po nowym numerze nie uzupełnia OW wystawiającego, trzeba z ręki. Tak samo przy dodaniu pacjenta, mając umowę w mazowieckim program z automatu w karcie pacjenta nadaje ubezpieczenie pacjenta U z płatnikiem 7 (mazowieckie), ja zawsze usuwam i wstawiam poprawnego płatnika, wtedy masz w potwierdzeniu uprawnienia do refundacji dla eZWM podstawę z prawidłowym płatnikiem.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 06, 2020, 09:12:32 am »
Cytuj
Ja mam inne pytanie. Wprowadzam ręcznie zlecenia do PPSa i po staremu z automatu wrzucało mi OW NFZ wystawiający, tzn. płatnika świadczeniobiorcy. Teraz rozumiem, że tez powinno tak być i jak mam realizację zlecenia z innego województwa, to powinienem tak, jak zawsze puścić raport do właściwego OW NFZ (pacjenta)? Chyba nie zauważyłem i z innych województw pacjenci wpadli mi do raportu z mazowieckiego (tam, gdzie mam umowę na ZPO).
Teraz po nowym numerze nie uzupełnia OW wystawiającego, trzeba z ręki. Tak samo przy dodaniu pacjenta, mając umowę w mazowieckim program z automatu w karcie pacjenta nadaje ubezpieczenie pacjenta U z płatnikiem 7 (mazowieckie), ja zawsze usuwam i wstawiam poprawnego płatnika, wtedy masz w potwierdzeniu uprawnienia do refundacji dla eZWM podstawę z prawidłowym płatnikiem.
No właśnie nie zauważyłem tego (z przyzwyczajenia) i skomplikowałem sobie sytuację. Pewnie będę musiał prosić NFZ z mazowieckiego o wycofanie raportu, czy po prostu olać to i wrócą te zlecenia dla innych OW na błędzie weryfikacji?
cilazapril dzięki za pomoc.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 06, 2020, 09:34:59 am »
Wrócą i puścisz ponownie
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline NATASZA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 1
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 06, 2020, 16:12:33 pm »
Comiesięcznych nie robię, więc wszystkie to "potwierdzony wniosek na zaopatrzenie".
Bez zaznaczenia potwierdzenia elektronicznego w NFZ wywaliło od razu błąd importu "Brak elemetu nfz:potw-upraw przy przekazanym eZWM"
Dopisałem ponownie z zaznaczeniem potwierdzenia uprawnień.
Wprawdzie nie chciało się zaimportować bo wyłaczyli ale z zaskoczenia dostałem alerta o udostępnieniu raportu zwrotnego i okazało się, ze wszystkie przeszły bez błędów.

Witaj Paweł, a mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie w KSPPS poprawiłeś ten  "Brak elemetu nfz:potw-upraw przy przekazanym eZWM"
 ja tez dziś mam ten sam błąd w raporcie ZPX na Szoi, i nie wiem jak to poprawić i przekazać ponownie?
Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 06, 2020, 16:37:15 pm »
Poprawiłem najprościej jak się dało - dodałem drugi raz.

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 06, 2020, 17:53:11 pm »
Witam. Wczoraj wysłałem raport do Podlaskiego OW i dostałem zwrotkę z błędem importu "Nadmiarowy elemet nfz:potw-upraw".

Czy ktoś może podpowiedzieć o co tutaj chodzi? PPSa mam w najnowszej wersji 2020.00.1.3 i przy wszystkich nowych zleceniach zaznaczałem "Potwierdzono elektronicznie w NFZ" podczas dodawania produktu.

Ponownie proszę o pomoc z tym błędem. Czy ktoś się z tym spotkał?

Offline tygrysia666

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 06, 2020, 20:26:36 pm »
To ja mam inny problem . Wpisałam do ks pps zlecenia  (stare tak jak było do tej pory) i nowe z wypełniona ta częściej do ezwm zrobiłam raport wysłałam i na Szoi mam komunikat błąd importu a w szczegółach nadmiarowy element nfz:potw-upraw . Co muszę poprawić bo nie wiem czy machnęłam się na uprawnieniach dodatkowych gdzieś nie wpisałam czy co. Ktoś podpowie ?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 07, 2020, 09:45:14 am »
hej,

Naprawdę już nie trzeba wysyłać nowych zleceń papierowych wydrukowanych z Ezwm do NFZ?
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 07, 2020, 10:06:04 am »
True
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline kosgo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 07, 2020, 13:50:27 pm »
Witam. Wczoraj wysłałem raport do Podlaskiego OW i dostałem zwrotkę z błędem importu "Nadmiarowy elemet nfz:potw-upraw".

Czy ktoś może podpowiedzieć o co tutaj chodzi? PPSa mam w najnowszej wersji 2020.00.1.3 i przy wszystkich nowych zleceniach zaznaczałem "Potwierdzono elektronicznie w NFZ" podczas dodawania produktu.
Mam dokładnie taki sam komunikat, sama nie wiem o co chosi?????

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 07, 2020, 14:00:03 pm »
A przy starych też jest zaznaczone?

Offline macieqq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 07, 2020, 22:39:30 pm »
Witam. Wczoraj wysłałem raport do Podlaskiego OW i dostałem zwrotkę z błędem importu "Nadmiarowy elemet nfz:potw-upraw".

Czy ktoś może podpowiedzieć o co tutaj chodzi? PPSa mam w najnowszej wersji 2020.00.1.3 i przy wszystkich nowych zleceniach zaznaczałem "Potwierdzono elektronicznie w NFZ" podczas dodawania produktu.
Mam dokładnie taki sam komunikat, sama nie wiem o co chosi?????

U mnie problem polegał na tym, że w jednym ze zleceń na starym druku miałem zaznaczone "potwierdzone elektronicznie przez NFZ".

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]