collapse

Reklama


Autor Wątek: Przekazanie ZPX za styczeń  (Przeczytany 12788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 03, 2020, 09:06:14 am »
Ciężko powiedzieć co generuje bo ciągle jest status "do generacji". Na pewno wygeneruje się plik, który za odpowiednią opłatą będzie można wczytać do pps-a.

Offline Nata2.0

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 03, 2020, 09:18:01 am »
Ciężko powiedzieć co generuje bo ciągle jest status "do generacji".
1. Import ZPX nadal jest wstrzymany za 2020
2. Raport z SZOI, na razie ma być zatrzymany na etapie "do generacji" - wydaje się, że na stronie C NFZ (link trochę wyżej) jest opis zawartości generowanego xls

Offline jankow05

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 03, 2020, 09:57:33 am »
Witam wszystkich
ja wklepałem wszystko za styczeń tzn stare zlecenia i te po nowemu (zlecenia na okulary), mi przyjęło ZPX, ale te po nowemu mają same błędy, a stare są ok. Te błędy to (przy każdym zleceniu takki sam zestaw): E134, 90102011, 90102014, 90102008, 90102009. Oddział podkarpacki. Kompletnie nie wiem jak to ogarnąć... Ktoś coś, gdzies? ;-)
Acha, używam Ks-pps.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 03, 2020, 10:01:44 am »
Witam wszystkich
ja wklepałem wszystko za styczeń tzn stare zlecenia i te po nowemu (zlecenia na okulary), mi przyjęło ZPX, ale te po nowemu mają same błędy, a stare są ok. Te błędy to (przy każdym zleceniu takki sam zestaw): E134, 90102011, 90102014, 90102008, 90102009. Oddział podkarpacki. Kompletnie nie wiem jak to ogarnąć... Ktoś coś, gdzies? ;-)
Acha, używam Ks-pps.
Dzwoń do nich, ale zapewne trzeba czekać bo są jeszcze w głębokim szoku. Podejrzewam, że będą szopki zanim zdejmą masę filtrów, które dotyczą erecept.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline kasztaniuk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 03, 2020, 10:43:01 am »
Oddział Warmińsko-Mazurski
W umowach na SZOI nie ma jeszcze opcji do rozliczana eZWM.
Mam wielką zagwozdkę jak wprowadzić do PPSA wnioski na środki pomocnicze.
Przykładowo pacjent wziął na kwartał
1. 120 sztuk produktu X,
2. 36 sztuk produktu Y,
3. 24 sztuki produktu Z.
Realizacja na kwartał. Należy się 189,00 zł refundacji. Teraz ja mam tą refundację podzielić odpowiednio do ilosci sztuk? Zaznaczyć realizację przy każdym produkcie na 3 miesiące? Jestem w wielkiej kropce...
Przygotowali aplikację do wypisywania i relizacji zleceń ale zapomnieli przygotować aplikacji do rozliczeń. KS-PPS nie jest do tego przygotowany.. chyba, że za dodatkową opłatą.

Offline foxy_lady1986

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 03, 2020, 10:50:51 am »
Cześć wszystkim :)
Dzisiaj próbowałam dodać ręcznie do KS-PPS 1 pacjenta na "próbę" (środki pomocnicze - pieluchomajtki), po czym wysyłałam go na portal (woj. podkarpackie).
Przyjęło mi go bez błędów. Dodałam go bez żadnych zmian. Tylko zamiast numeru karty wpisałam nr zlecenia. A podobno trzeba jeszcze gdzieś zaznaczyć sposób potwierdzenie zlecenia. Jeżeli tak to gdzie???

Czy jest tutaj ktoś na forum kto wcześniej nie dodawał pacjentów "ręcznie" tylko wgrywał ich z pliku rapstat?
Z góry dziękuję za pomoc

Offline kasztaniuk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 03, 2020, 10:57:12 am »
Cześć wszystkim :)
Dzisiaj próbowałam dodać ręcznie do KS-PPS 1 pacjenta na "próbę" (środki pomocnicze - pieluchomajtki), po czym wysyłałam go na portal (woj. podkarpackie).
Przyjęło mi go bez błędów. Dodałam go bez żadnych zmian. Tylko zamiast numeru karty wpisałam nr zlecenia. A podobno trzeba jeszcze gdzieś zaznaczyć sposób potwierdzenie zlecenia. Jeżeli tak to gdzie???

Czy jest tutaj ktoś na forum kto wcześniej nie dodawał pacjentów "ręcznie" tylko wgrywał ich z pliku rapstat?
Z góry dziękuję za pomoc

Ja dodaję ręcznie pacjentów. Wprowadzam wnioski na pieluchy i sam do końca nie wiem czy robię poprawnie.
Potwierdzenie zlecenia/potwierdzenie uprawnień zaznacza się przy wprowadzaniu porduktów na "Karcie produktów kontraktowych"


Offline foxy_lady1986

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 03, 2020, 11:25:32 am »
Ja też zaznaczyłam w "Karcie produktów kontraktowych" kto zatwierdził zlecenie. Ale gdy eksportowałam sobie raport który wysyłam do NFZ nie widać tych danych.
A pomimo tego błąd nie wyskoczył.

Zastanawiam się czy można nadal używać tego pliku rapstat do importu danych do KS-PPS dla nowych zleceń. Podobno nie można ponieważ teraz zrobiono płatny import w którym to właśnie są dodatkowe kolumny na zaznaczenie kto potwierdzał zlecenie.
Tylko czemu ta informacja nie znajduje się w pliku wysyłanym do NFZ (po wprowadzeniu ręcznym)


Offline foxy_lady1986

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 03, 2020, 13:00:38 pm »
I jeszcze jedno pytanie do tych którzy wprowadzają zlecenia ręcznie.
W zakładce "karta zlecenia" dodając numer zlecenia dla nowych wniosków. Czy należy "po staremu" wybrać Typ zlecenia - karta zaopatrzenia? Czy coś innego?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 03, 2020, 13:04:32 pm »
I jeszcze jedno pytanie do tych którzy wprowadzają zlecenia ręcznie.
W zakładce "karta zlecenia" dodając numer zlecenia dla nowych wniosków. Czy należy "po staremu" wybrać Typ zlecenia - karta zaopatrzenia? Czy coś innego?
Wysłałem zapytanie w czwartek w tej kwestii na informatyka@nfz-warszawa.pl i do dziś cisza  :(
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 03, 2020, 13:26:04 pm »
W mazowieckim ZPO stoi do odwołania.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 03, 2020, 14:06:13 pm »
Wysłałem ze stycznia kilka pozycji, właśnie dostałem zwrotkę i wszystko rozliczone ;)
Dużo tego nie było ale zawsze coś.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 03, 2020, 15:30:02 pm »
Wysłałem ze stycznia kilka pozycji, właśnie dostałem zwrotkę i wszystko rozliczone ;)
Dużo tego nie było ale zawsze coś.
W nowych:
a) co wybierałeś: karta czy zlecenie  przy comiesięcznych ?
b) wybierałeś na dole "potwierdzone elektronicznie w NFZ i podstawę ubezpieczenia ?
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 03, 2020, 16:43:24 pm »
Comiesięcznych nie robię, więc wszystkie to "potwierdzony wniosek na zaopatrzenie".
Bez zaznaczenia potwierdzenia elektronicznego w NFZ wywaliło od razu błąd importu "Brak elemetu nfz:potw-upraw przy przekazanym eZWM"
Dopisałem ponownie z zaznaczeniem potwierdzenia uprawnień.
Wprawdzie nie chciało się zaimportować bo wyłaczyli ale z zaskoczenia dostałem alerta o udostępnieniu raportu zwrotnego i okazało się, ze wszystkie przeszły bez błędów.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 05, 2020, 19:52:00 pm »
Wysłałem ze stycznia kilka pozycji, właśnie dostałem zwrotkę i wszystko rozliczone ;)
Dużo tego nie było ale zawsze coś.
W nowych:
a) co wybierałeś: karta czy zlecenie  przy comiesięcznych ?
b) wybierałeś na dole "potwierdzone elektronicznie w NFZ i podstawę ubezpieczenia ?

Moim zdaniem wybranie KARTY na comiesięczne jest poprawne, ale nie mam jeszcze potwierdzenia.

Ja mam inne pytanie. Wprowadzam ręcznie zlecenia do PPSa i po staremu z automatu wrzucało mi OW NFZ wystawiający, tzn. płatnika świadczeniobiorcy. Teraz rozumiem, że tez powinno tak być i jak mam realizację zlecenia z innego województwa, to powinienem tak, jak zawsze puścić raport do właściwego OW NFZ (pacjenta)? Chyba nie zauważyłem i z innych województw pacjenci wpadli mi do raportu z mazowieckiego (tam, gdzie mam umowę na ZPO).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]