collapse

Reklama


Autor Wątek: Przekazanie ZPX za styczeń  (Przeczytany 12826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nata2.0

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Przekazanie ZPX za styczeń
« dnia: Stycznia 31, 2020, 11:12:32 am »
Pliki ZPX przekazywane przez Portal SZOI mają status Wczytany > NFZ potwierdza, że wstrzymali importy plików za 2020. Prawdopodobnie importy zostaną uruchomione poniedziałek - wtorek.

Błąd wczytywania pliku "Brak elementu nfz:potw-upraw przy przekazanym eZWM" jest wykrywany zasadnie jeśli wartość atrybutu id-dok= w elemencie podst-rozlicz zaczyna się od cyfry innej niż 2 lub 4 (stare zlecenia zaopatrzenia).

I nieoficjalnie wiem, że w wersji Portal SZOI 2019.01.31.1 pojawi się Raport realizacji eZWM - xls będzie zawierał dane Zleceń zaopatrzenia [ap-zz] ze wszystkich miejsc udzielania świadczeń [menu: Umowy - Realizacja eZWM].

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2020, 11:56:51 am »
To trzeba szykować 500 na moduł do PPS-a  ;)
Myślą też, co zrobić z blokadą edycji po 60 minutach w AP-ZZ. Apteki zasypują ich wnioskami o odblokowanie zrealizowanych zleceń w celu poprawy błędów.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2020, 11:58:38 am wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 31, 2020, 12:43:00 pm »
Tą startową kwotą odcinają się od realizatorów z jednym czy dwoma miejscami wykonania. Jeśli zakładają, że taki realizator będzie pisał ręcznie, bo na zakup importu raczej sobie nie pozwoli, to nie wiem czy tym kosztem do konkurencji nie pójdą.
Przydałaby się oferta dla mini podmiotów, bo takowe na świecie też są. Inna sprawa, że mogliby podejść do potwierdzania i realizacji za pomocą PPSa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nata2.0

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2020, 14:15:44 pm »
I nieoficjalnie wiem, że w wersji Portal SZOI 2019.01.31.1 pojawi się Raport realizacji eZWM - xls będzie zawierał dane Zleceń zaopatrzenia [ap-zz] ze wszystkich miejsc udzielania świadczeń [menu: Umowy - Realizacja eZWM].

Oficjalnie:
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-realizujacych-zlecenia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,7570.html

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 31, 2020, 22:00:58 pm »
Zrobiłem ten magiczny raport z realizacji zleceń. Znaczy się puściłem i jest ciągle "do generacji" :D
Dzisiaj w Funduszu ktoś usłyszał, że podtrzymują, swoją opinię, że teraz to już żaden program do rozliczeń nie jest potrzebny bo wszystkji się robi w tym nowym systemie a już zaraz (ma być komunikat) będzie możliwość wystawienia rachunku tak jak jest to w simpie  ::) Od razu pomyślałem sobie "ok, a co ze starymi zleceniami, które można realizować do końca roku?"

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 31, 2020, 22:28:32 pm »
Nie będzie potrzebny od 01.01.2021 :)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2020, 10:01:02 am »
Witam,
Czy może mi ktoś pomóc w takim oto błędzie, dostałem raport zwrotny za mc styczeń(stare zlecenia). Nie przekazano danych dokumentu potwierdzającego uprawnienie dodatkowe- wszystkie pozycje z pacjentami z uprawnieniami dodatkowymi. Czy zaznacza się teraz jeszcze coś więcej w kspps niż było to jeszcze w grudniu? w grudniu wszystkie pozycje przeszły bez problemu a teraz każdą z uprawnieniem dodatkowym wyrzuciło ?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2020, 10:03:54 am »
Witam,
Czy może mi ktoś pomóc w takim oto błędzie, dostałem raport zwrotny za mc styczeń(stare zlecenia). Nie przekazano danych dokumentu potwierdzającego uprawnienie dodatkowe- wszystkie pozycje z pacjentami z uprawnieniami dodatkowymi. Czy zaznacza się teraz jeszcze coś więcej w kspps niż było to jeszcze w grudniu? w grudniu wszystkie pozycje przeszły bez problemu a teraz każdą z uprawnieniem dodatkowym wyrzuciło ?
Niektóre księstwa wymagają wpisania numeru i daty wydania dokumentu uprawniającego. Jeżeli nie masz to dzwoń do nich.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2020, 10:56:58 am »
No tak tak, właśnie dlatego się dziwię bo wszystko to mam zaznaczone, nawet już próbowałem zaznaczyć "bezterminowo" i dalej wywala(załącznik)- nie przekazano danych  dokumentu potw. uprawnienie. Będę musiał dzwonić w pon ale pewnie powiedzą że oni mają wszystko dobrze i jest to wina dostawcy oprogramowania.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2020, 11:21:53 am »
Może jest inny rodzaj uprawnienia ? przy np młodzieży 16-18 lat wpisujemy 47ZND nie 47DN
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 8
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 01, 2020, 11:34:02 am »
No właśnie nie bo wszystkie osobysą na 47zn, są to stali pacjenci w grudniu tak samo brali i wszystko przeszło. Coś jest nie tak bo wszystkie pozycje z upr dod. wywaliło(małopolska). Zobaczę jak przyjdzie zwrotka ze śląskiego z którym też się rozliczam czy jest to problem ogólny czy tylko małopolski albo wina ks-pps ale mam aktualizację najnowszą 2020.00.1.0.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2020, 11:55:40 am »
Mazowieckie zpx-y wstrzymali, bo coś namieszali i muszą przywrócić poprzednią wersję systemu.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 01, 2020, 13:49:54 pm »
to stąd ta przerwa techniczna?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 03, 2020, 08:47:20 am »
Jest już w umowach realizacja eZWM. Wie ktoś już, jak to działa ? Co to generuje ?
Wklepałem część stycznia i teraz zagwozdka.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Przekazanie ZPX za styczeń
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 03, 2020, 09:04:31 am »
Jest opis w instrukcji do SZOI.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 139
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]