Rozliczenia świadczeń > Problemy dotyczące wszyskich rodzajów świadczeń

Nowy MKS od 2020r.

(1/3) > >>

elamaciek2:
Czy coś może konkretnie wiadomo o nowym ministerialnym kodzie świadczeń (dz.u. 2019 poz.2532)? W KSPPS jeszcze chyba go nie ma? Czy trzeba będzie poprawiać styczeń?

Paweł:
Jak dla mnie to kody ministerialne zmieniają się w minimalnym stopniu. Porównując tabele "Kody jednostek statystycznych świadczeń" zmienia się tyle, że jest dodane transport lotniczy (15) oraz osoba objęta opieką koordynowaną (22)

elamaciek2:
Jednak trochę się zmieniło. Porada lekarza ma kod 4 ambulatoryjna i domowa ten sam.

elamaciek2:
Przepraszam za zamieszanie. Pomyliłam kody jednostek statystycznych świadczeń z kodem świadczenia. Można zamknąć wątek.

Paweł:
Czy ja wiem...
Jeżeli przyjrzeć się przepisom i zmianom jakie wnoszą to wychodzi coś takiego:

Przed 1 stycznia:

--- Cytuj ---kod świadczenia, wynikający z powiązania kodu funkcji ochrony zdrowia oraz kodu jednostki statystycznej, określony zgodnie z tabelą nr 3 załącznika nr1 do rozporządzenia, zwany dalej ?kodem świadczenia?;
--- Koniec cytatu ---

Po 1 stycznia:

--- Cytuj ---kod świadczenia, który stanowi kod jednostki statystycznej określonej zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia, zwany dalej ?kodem świadczenia;?
--- Koniec cytatu ---

Czy to oznacza, że tabela nr 3 przedstawiająca dotychczasowe ministerialne kody świadczeń znika i pozostaje tylko nowa tabela nr 2 (ta z nowego rozporządzenia)?

Do tego jest jeszcze:


--- Cytuj ---załącznik nr1 otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr1 do niniejszego rozporządzenia;
--- Koniec cytatu ---

Załącznik nr 1 w zmienianym rozporządzeniu to trzy tabele z których wynika ministerialny kod świadczenia. Więc wygląda na to, że z tych trzech tabel pozostaje tylko ta jedna z kodem jednostki statystycznej.

Czy ktoś widzi błąd w moim rozumowaniu?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej