collapse

Reklama efento

Autor Wątek: Dr Widget  (Przeczytany 852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grażyna

• Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • Pomógł? 4
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Dr Widget
« dnia: Styczeń 16, 2020, 12:03:33 pm »
Pytanie do doświadczonych w tym temacie, czy polecacie dr Widget do małej przychodni POZ? Daje radę z ereceptą, sprawozdaniami do nfz itd.?

Offline neelix

• Ekspert
  • Pomógł? 37
Odp: Dr Widget
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2020, 15:42:05 pm »
Znam dwa małe POZ gdzie pracują na nim od pół do roku i sobie chwalą. Sam pomagałem tylko w przypadku praktyki i wyglądało to całkiem fajnie.
P. S. Przy okazji czy ktoś jest w stanie potwierdzić info że za frontem drWidgeta stoi PPS i na nim opierają się rozliczenia z NFZ?

Offline egol

• Super Specjalista
  • Pomógł? 1
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2020, 15:56:45 pm »
Co masz na myśli"za frontem"?
Pracuję z tym od listopada-dermatologia.
Sprawozdaje się całkiem dobrze, błędy sprawdza się dość prosto.
Szablony, podpowiedzi dla lekarzy, obsługa wizyt-super
Brak pewnych rzeczy, np. podsumowanie punktów, ile ptów poszczególni lekarze. Tworzę raport do excela i tam podliczam.
To wszystko ma się poprawić. Wygląda, że firma postawiła na POZ na początku i teraz dopiero wdraża się do specjalistyki.
egol

Offline neelix

• Ekspert
  • Pomógł? 37
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2020, 23:24:44 pm »
Co masz na myśli"za frontem"?
Info z branży od konkurencji :D Może plotka, dlatego dopytuję. Z tego co zrozumiałem to drWidget ma nie mieć własnego silnika rozliczeń z funduszem a dane rozliczeniowe mają trafiać z niego do instancji PPSa "ukrytej" za interfejsem www. Może ktoś z kontraktem porówna np. konwencje nazw raportów albo inne podobieństwa do PPSa?

Offline wojciech.re

• Ekspert
  • Pomógł? 49
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2020, 07:46:59 am »
do małego poz polecam. W dużym też pewnie się sprawdzi. Dobre wsparcie telefoniczne w razie "w". e-recepta, zbpoz, listy poz itd. wszystko działa.

Offline Grażyna

• Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • Pomógł? 4
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2020, 09:19:05 am »
Dziękuję bardzo za informację,pozdrawiam

Offline Michał

• ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 73
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2020, 10:38:25 am »
W ostatnich miesiącach przedstawiciele dr widget dosyć mocno "atakują" zwłaszcza lekarzy rodzinnych.
Jestem jak zwykle sceptycznie nastawiony do nowych rzeczy. To co mnie powstrzymało i sprawia, że odradzam póki co przejście na to rozwiązanie to:
1. Nie jestem przekonany do tego że darmowe udostępnianie tego programu w zamian za wyświetlanie reklam leków jest zgodne z prawem (link do decyzji GIF w sprawie dr widget: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/925,Decyzja-z-dnia-23082016-znak-GIF-P-R-45022-4JD16.html). Jeżeli natomiast trzeba by płacić pełną kwotę to np. w przypadku kilku stanowisk wychodzi znacznie więcej niż za aktualizację KS-SOMED i więcej za zakup po raz pierwszy KS-SOMED. Oczywiście nie uwzględniamy tutaj kosztu maszyny, na której KS-SOMED musiałby działać, ale to i tak wychodzi wg mnie na niekorzyść dr widget.
Nigdzie nie ma też zapisu, który wprost gwarantuje przez jak długi okres rozwiązanie będzie darmowe. Póki NRL nie wywalczy w MZ, że programy gabinetowe będą musiały zagwarantować jakiś otwarty format wymiany danych to późniejszy ewentualny powrót do obecnego rozwiązania albo przejście na jeszcze inne może być trudne i bardzo kosztowne.
2. W umowie/regulaminie jest zapis w stylu "Fizycznie drw.pl znajduje się w profesjonalnej serwerowni zainstalowanej w Polsce. Zastosowane rozwiązanie spełnia wszystkie wymagania związane z: bezpieczeństwem, replikacją zaszyfrowanych baz itd."
Nigdzie nie ma definicji profesjonalnej serwerowni, więc może to być u mnie w garażu. Zgłosiłem te uwagi (np. zapis o spełnieniu wymogów  Tier IV) i mają je wziąć pod uwagę.
3. Nie ma integracji laboratorium analitycznego, z którego usług korzystamy.
4. Po wysłaniu maila z pytaniami zacząłem dostawać od nich reklamy programu pomimo tego, że nigdy nie wyrażałem na to zgody. Oczywiście zgłosiłem ten fakt. Przeproszono mnie i poinformowano, że przez pomyłkę mój adres został dodany w innej ich bazie, ale już usunięto i nie będę więcej dostawać tych maili. Niestety nadal otrzymuję. Szkoda mi czasu aby dalej drążyć temat.

Zaletą rozwiązania chmurowego jest na pewno fakt, że lekarz na tablecie/smartfonie i może działać na wizytach domowych czy generalnie poza przychodnią. KS-SOMED trzeba odpowiednio skonfigurować (zainstalować odpowiednią usługę, zestawić vpn aby było to bezpieczne) i skonfigurować aplikację mobilną.
Wadą, że danych które wprowadzamy nie ma fizycznie u nas.

Ponadto na profilu dr widget na FB ludzie co jakiś czas wspominają, że coś co powinno działać nie działa i męczą się z tym z pomocą techniczną od dłuższego czasu. Na plus z tego co widze na FB to program jest stale rozwijany i programiści dodają nowe funkcjonalności.

z dr widgetem miałem styczność 2-3 miesiące temu tylko podczas zabawy wersją demo.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Grażyna

• Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • Pomógł? 4
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2020, 15:07:31 pm »
Dzięki, zanim się podejmie decyzję dobrze się zapoznać z różnymi opiniami, jeszcze raz dziękuję

* Kalendarz Świadczeniodawcy

Kwiecień 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4
5 [6] 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Nie znaleziono żadnych wydarzeń w kalendarzu.

* Szukaj

Reklama

* Shoutbox

Odśwież Historia
  • Nie ma jeszcze żadnych wiadomości!

* Kto jest on-line

• Kropka Gości: 17
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

* Aktywni

Paweł Paweł