collapse

Reklama


Autor Wątek: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM  (Przeczytany 1672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Pomógł? 2
Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« dnia: Stycznia 15, 2020, 20:27:27 pm »
Witam. czy można przeglądać zlecenia na środki medyczne wystawione w Somedzie na stronie eZWM? Próbuję to zrobić i nie chce mi pokazać żadnego zlecenia. Ktoś to może robił ?

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 15, 2020, 20:37:43 pm »
W opisie aktualizacji 2019.03.0.10 pisze

Wnioski na środki pomocnicze
Z uwagi na wiele pojawiających się pytań chcielibyśmy wyjaśnić następujące sprawy.
1.W nowych, elektronicznych wnioskach w przypadku wniosku na soczewki nie podaje się już, jak było dotychczas, konkretnego produktu, natomiast wysyłamy pełne dane z recepty okularowej.
2.Wnioski wystawione przez systemy gabinetowe, a więc i KS-SOMED są niewidoczne dla lekarza, gdy przegląda swój wniosekprzez stronę WWW. NFZ, najprawdopodobniej z obawy o to, że możliwe byłoby poprawianie na portalu wniosków wystawionych w systemie, co skutkowałoby ich rozsynchronizowaniem, na wszelki wypadek po prostu wnioski te nie prezentuje. Realizator natomiast ma pełen wgląd we wnioski wystawione w jeden i drugi sposób.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 15, 2020, 20:51:09 pm »
trochę to bez sensu moim zdaniem. Przecież np. eZLA wystawione w KS-SOMED są normalnie widoczne na zus.pl i można z nimi normalnie działać (anulować, wystawić kolejne eZLA dla innego pracodawcy). Jeżeli nie byłoby takiej funkcjonalności to z kilkoma eZLA wystawionymi w początkowym okresie w KS-SOMED bujałbym się pewnie do tej pory bo zus i kamsoft przerzucali się winą.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2020, 21:11:10 pm »
Tylko to nie jest problem SOMED-u tylko, portalu WWW NFZ(ciekawe kto jest producentem... )

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Pomógł? 2
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 15, 2020, 21:14:39 pm »
No właśnie. Trafiła mi się taka wyjątkowa sytuacja (bez wchodzenia w szczegóły), że ani nie można wydrukować wniosku z Someda ani anulować . Myślałem że da się to zrobić na portalu a tu nic nie widać. No i problem pozostaje nierozwiązany. Podobno trzeba pisać pismo do NFZ.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 15, 2020, 22:28:50 pm »
Tylko to nie jest problem SOMED-u tylko, portalu WWW NFZ(ciekawe kto jest producentem... )

Jak kto to? Sramsoft oczywiście. Ten sam sramsoft który jest producentem someda.
Prywatnie nie wydałbym grosza na taki system, a tutaj śmiało marnują publiczne pieniądze z kieszeni podatnika, przez NFZ, do sramsoftu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 15, 2020, 23:17:22 pm »
nie ma znaczenia kto jest producentem bo to raczej NFZ określa wymagania jakie ma spełniać system.

teraz będzie mega offtop (przepraszam)

Większe problemy niż z NFZ i Kamsoft mam z CSIOZ i całym e-zdrowiem. Ciągle coś nie działa, ciągle jakieś problemy a na rozwiązanie czeka się miesiącami.

Aktualnie męczę się z CSIOZ odnośnie e-deklaracji (normalnie bym olał temat, ale skoro dostaję powiadomienia, że ktoś złożył do nas e-deklaracje to sam spróbowałem a tu zonk, nie mogę)

Zgłosiłem im błąd, że nie mogę złożyć e-deklaracji i za każdym razem pojawia się błąd. Oczywiście skopiowałem numer błędu.
Dostałem zwrotkę, że muszę uzupełnić brakujące dane (Imię, nazwisko, system operacyjny przeglądarka, nr telefonu, mail, itd. i screen z widocznym komunikatem błędu).
Wysłałem.
Napisali, że potrzebują nr PESEL. Niechętnie, ale podałem.
Przysłali pytanie czy składałem e-deklaracje czy papierowe?
Odpisałem, że przecież pisałem wcześniej, że mam tylko papierowe bo nie było innej możliwości wcześniej i chciałem teraz złożyć e-deklaracje.
a oni proszą o podanie do jakich placówek, jakiego lekarza i jakiej pielęgniarki składałem deklarację POZ

Brak mi już sił na to całe e-zdrowie w polskim wykonaniu.

Najśmieszniejsze, że info o deklaracjach kiedyś w ZIP (czy to przypadkiem kamsoft dla NFZ nie robił ;)) a potem na początku funkcjonowania IKP było widoczne.

koniec offtopa. jeszcze raz przepraszam.

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2020, 07:14:56 am »
nie ma znaczenia kto jest producentem bo to raczej NFZ określa wymagania jakie ma spełniać system.
nie sądzę żeby taki szczegół był opisany w wymogach.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 16, 2020, 08:56:44 am »
nie ma znaczenia kto jest producentem bo to raczej NFZ określa wymagania jakie ma spełniać system.
nie sądzę żeby taki szczegół był opisany w wymogach.
Nie wiem, jak są opisywane wymagania. Nie mamy prawa, ani my ani oni na kontakty zawodowe. NFZ tego mocno pilnuje, o czym świadczą wielokrotne przypadku, że SOMED robi coś źle, a NFZ chce inaczej. Gdybyśmy mogli się kontaktować, zapytalibyśmy u źródeł jak co należy interpretować. A obecnie wygląda to tak, że prosimy klienta, by kontaktował się z NFZ, a my od klienta otrzymujemy informacja zwrotną.
Z tego jednak co wiem, na bardzo ogólnym poziomie, specyfikacje są bardzo dokładne i nie ma miejsca na własną interpretację. Skoro coś zostało tak zrobione, to dokładnie tak zostało to opisane w projekcie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 16, 2020, 13:03:27 pm »
@mmariom
Sytuacja, którą opisujesz powinna trafić do NFZ czy csioz. W relacji somed/kolce (PPS też tak ma) zdarza się, że wpisujemy rezerwację w Somedzie, klikamy ok, czekamy chwilę, żeby komunikacja w kolcach przeszła i dostajemy błąd (timeout czy jakoś tak), zatwierdzamy i dostajemy kolejny błąd (chyba coś w stylu nie wykonano operacji na bazie) - błędy przeniesione do komunikatu ze zwrotki z kolców. Łączysz się na kolce - rezerwacja tam jest poprawna. Wtedy co? Usuwasz rezerwację na kolcach, klikasz jeszcze raz ok na karcie rezerwacji (zamknięte tylko zostały komunikaty, nie formatka rezerwacji) i masz drugą rezerwację w kolcach, która już się zatwierdziła w Somedzie poprawnie. Wygląda na to, że potwierdzenie kolce albo nie jest generowane albo gdzieś przepada w necie albo somed go nie odbiera (ostatnie najmniej wydaje się prawdopodobne). W sytuacji braku możliwości zadziałania na kolcach, nie da się zarejestrować w takim przypadku pacjenta.
W przypadku zleceń zapewne też nie wystawi się ponownie drugiego zlecenia, bo już będzie w systemie jedno aktywne.
Patrząc od innej strony podobna sytuacja - realizator jak zrealizuje zlecenie ma tylko możliwość wydruku trzeciej strony. niby tam wszystko jest, ale nie do końca. Brakuje mi podglądu formatki realizacji zlecenia (nie chcę tego edytować, ale widzieć w takim widoku jak w momencie realizacji, bo tam jest więcej szczegółów). Nie ma tego, bo tak i pewnie nie będzie.
Także, ktoś w csioz za bardzo idealistycznie potraktował działanie systemu jako całości.

@MK
Pytanie - czy na powyższy przypadek kolców, o którym wspomniałem (nie przechwycone potwierdzenie) byłoby rozwiązaniem dodanie przycisku, którym w momencie jak mamy te błędy możemy sprawdzić status czy na kolcach istnieje już zapisany pacjent z taką samą datą wpisu, poradnią, harmonogramem i datą na kiedy został wpisany i po tym sprawdzeniu zatwierdzić rezerwację (opcja na komunikację z kolcami jest ustawiona na blokadę zapisu jak w kolce nie wejdzie, bo inaczej możemy mieć sytuację odwrotną - kolce nie zapiszą, a somed zapisze i nikt o tym nie wie). Nie wiem czy web service udostępnia funkcję sprawdzania lub czy nie da się wykorzystać do tego innej dostępnej funkcji, np dodania jeszcze raz takiej rezerwacji i na podstawie zwrotnej informacji jednoznacznej - taki wpis już istnieje - odpowiednio zatwierdzenia w somedzie rezerwacji).
Pytanie drugie - do sytuacji, którą opisał @mmariom. Czy mamy możliwość serwisowego odkopania przebiegu komunikacji, aby NFZtowi pokazać, że to nie wina aplikacji tylko problem po stronie ich systemów? Porównuję to do sytuacji wystawionego eZLA - pobranego nipu, nadanego numeru zwolenienia, ustawionego statusu W po stronie Somedu, którego, po informacji od pacjenta i kontakcie z ZUSem przez lekarza, ZUS miał nie widzieć u siebie. Po tym Somed zaczął zapisywać UPO, o ile dobrze pamiętam, jako potwierdzenie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Przeglądanie zleceń na zaopatrzenie na stronie eZWM
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 16, 2020, 13:46:28 pm »
@09061303
Nie ukrywam, że marny ze mnie fachowiec w sprawach komunikacji z NFZ. Tematy te ogarniam na bardzo wysokim poziomie abstrakcji, dlatego co najwyżej odpowiem to co gdzieś tam usłyszałem. Proponuję przygotować pytanie i wysłać na MRK. Wówczas zapewne otrzyma Pan dokładniejszą odpowiedź, bo ludzie z serwisu ten temat lepiej ogarniają, ewentualnie będą konsultować się  osobą, która to pisała.
Z tego co wiem, to sprawa wygląda tak, że jeśli otrzymamy jakoś błąd w komunikacji z AP-KOLCE to zlecenie nie jest zapisywane. Pojawia się informacja czy na pewno chcemy to zapisać  - przyznaję bez bicia, nie testowałem tego, mam mnóstwo innych tematów, które muszę ogarnąć - gdy mimo wszystko chcemy, to wówczas jakieś dane są zapisywane w tabeli APKL. Przed samym zapisem jest też zdaje się sprawdzana informacja, czy taki wpis jest widoczny w kolcach.
Kolce nie udostępniają tego typu weryfikacji jak eZLA. Proszę zauważyć, w przeciwieństwie do eZLA, eRecepty jako tako nie ma tu konkretnego, podpisanego dokumenty, więc jak to zazwyczaj wówczas bywa, komunikacja jest dokumentowana co najwyżej komunikatami błędu. I te albo są wyświetlane, albo dodatkowo wrzucane w APKL.
Tak na prawdę musiał bym to przetestować i zrozumieć, aby móc sensownie się wypowiadać. Tak, eZLA i wRecpte tudzież eSkierowania w sporym zakresie urodziły się na mojej klawiaturze, stąd mogę swobodnie dyskutować. Reszta, o ile potrafię to ogarnąć z prostego opisu, lub używam tego na co dzień, mogę dyskutować, ale sam NFZ, na to nie mam już sił ;-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]