collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem  (Przeczytany 2188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Witam,
mam PPSa z modułem rehabilitacja i próbuję przeprowadzić planowanie zabiegów dla pacjenta z orzeczeniem.
Na karcie pacjenta mam dodane orzeczenie i przy planowaniu wybierając pacjenta uzupełnia się pole uprawnienia dodatkowe ale jak teraz zrobić aby planować usługi z drugiego punktu umowy tzn "Fizjoterapia domowa dla pacjenta z orzeczeniem..." ?

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2020, 20:38:36 pm »
nieaktualne = rozwiązane

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2020, 20:36:02 pm »
Robinson, podpowiedz rozwiązanie skoro już sprawdziłeś.
Czy procedura to 710006 i tylko wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych(04)? Tak mi się wydaje.
Z góry dziękuję.
egol

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2020, 20:52:50 pm »
Nie planuje się pacjenta do punktu umowy, tylko na procedurę odpowiednią. Rozlicza się go tylko z odpowiedniego punktu umowy. Jak planujesz domówkę, to czemu chcesz rejestrować do procedury 71006 czyli ambulatoryjnej?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2020, 21:47:07 pm »
Bo to domówka w ambulatoryjnej.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 24, 2020, 23:08:44 pm »
W module REHAB wymaga się planowania na wizytę fizjo i odpowiednią procedurę.
Dziś w kolejce PWT wyskoczyło do uzupełnienia  pilny i stabilny 710006 oraz pilny i stabilny 710007, co sugeruje, że jednak planować domowiczów na 710007.
Robinson proszę, wypowiedz się jak to robisz.
egol

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 24, 2020, 23:51:00 pm »
Bo to domówka w ambulatoryjnej.
To dlaczego na KOLCach pod 1310 masz dwie procedury - 71006 i 71007? Też do początku grudnia myślałem, że 1310 to jest tylko ambulatorium z - nie wiadomo po co - w umowie zawartymi domówkami. Z tego też powodu zapytałem w NFZ - niestety usłyszałem, że jedna kolejka na miejsce wykonywania zmienia się w dwie na procedurę. Gdzieś już na forum napisałem, że też uważam to za bezsensowne. Zapytajcie w NFZtach - oczywiście każdy NFZ pewnie po swojemu będzie to interpretował. Ciekawy jestem jakie info dostaniecie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 25, 2020, 19:56:21 pm »
Witam,
mam PPSa z modułem rehabilitacja i próbuję przeprowadzić planowanie zabiegów dla pacjenta z orzeczeniem.
Na karcie pacjenta mam dodane orzeczenie i przy planowaniu wybierając pacjenta uzupełnia się pole uprawnienia dodatkowe ale jak teraz zrobić aby planować usługi z drugiego punktu umowy tzn "Fizjoterapia domowa dla pacjenta z orzeczeniem..." ?

Mój problem polegał na tym, że nie widziałem usług dla pacjenta z orzeczeniem. W konfiguracji miałem wybraną umowę oraz punkt umowy dla pacjenta "zwykłego" jak wyczyściłem pole punktu umowy zostawiając samą umowę to na liście usług pojawiły się wszystkie czyli dla pacjenta "zwykłego" oraz dla pacjenta z orzeczeniem. Tego dotyczył mój problem.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2020, 16:04:33 pm »
"planować domowiczów na 710007" (nie umiem wstawiać cytatu!!)

usłyszałam w NFZ-lubelskie, że nie należy używać 710007 do niepełnosprawnych domowych, harmonogramu nie zakładać też (w KOLCACH). Technicznie jest możliwe, ale nie mamy takiego ptu umowy.

Na marginesie, niektóre usł. idą "na bieżąco", niektóre "kontynuacja", niektóre wcale nie idą do KOLCÓW. Niech się dzieje co chce. Nie sposób tego ogarnąć.
egol

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PPS+moduł rehabilitacja jak planować zabiegi dal pacjenta z orzeczeniem
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 27, 2020, 23:47:49 pm »
usłyszałam w NFZ-lubelskie, że nie należy używać 710007 do niepełnosprawnych domowych, harmonogramu nie zakładać też (w KOLCACH). Technicznie jest możliwe, ale nie mamy takiego ptu umowy.
No i właśnie to jest to o czym pisałem. Ogólnie z tego stwierdzenia wyrzuciłbym słowo niepełnosprawnych, bo harmonogram jest jako do całości procedury, bez rozdziału na niepełnosprawnych czy nie. Ale widać najlepiej mieć z NFZ cokolwiek na piśmie. U mnie przynajmniej mailem podesłali.

Na marginesie, niektóre usł. idą "na bieżąco", niektóre "kontynuacja", niektóre wcale nie idą do KOLCÓW. Niech się dzieje co chce. Nie sposób tego ogarnąć.
Nie do końca rozumiem - czemu nie idzie coś do KOLCów. Mam kilka PPSów i każda kategoria się w kolcach pojawia - wyjątki, jak się kolce zepsują.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]