collapse

Reklama


Autor Wątek: Matka i noworodek w POZ z dokumentem S2  (Przeczytany 1114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Matka i noworodek w POZ z dokumentem S2
« dnia: Listopada 19, 2019, 22:11:11 pm »
Pierwszy raz trafiła mi się matka z noworodkiem, która przyjechała z Anglii aby urodzić w Polsce. Zgodnie z tym co pisze NFZ np. tutaj: http://www.nfz-katowice.pl/?k0=dla-pacjenta&k1=ochrona-zdrowia-w-ue&l=leczenie-planowane.html powinienem bez problemu rozliczyć takie świadczenie, ale mam wątpliwości. W przypadku świadczeń udzielonych w szpitalu nie widzę problemu, ale co w przypadku POZ?
Powinienem na podstawie dokumentu S2 przyjąć deklarację wyboru lekarza/pielęgniarki/położnej dla matki i dla dziecka (jak w przypadku druków E106) czy może traktować każdą wizytę jako płatną jak w przypadku EKUZ?
Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Matka i noworodek w POZ z dokumentem S2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2019, 22:49:12 pm »
Kiedyś miałem coś takiego u położnej. Trochę czasu minęło, nie wszytko pamiętam dokładnie. Na pewno rozliczane to było na każdą wizytę jak EKUZ. Później zdaje się były jakieś cyrki z dzieckiem i jeśli dobrze pamiętam ktoś z Anglii dosyłał S2 dla dziecka. Dokładnie nie pamiętam już jak się z wizytami u dziecka skończyło. Ale na pewno traktuj to jak EKUZ, bo tam jest mowa o konkretnym powodzie przyjazdu do Polski, a na deklarację przysługiwało by w zasadzie każde leczenie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Matka i noworodek w POZ z dokumentem S2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2019, 22:51:43 pm »
Na podstawie S2 nie rozliczasz raczej deklaracji tylko kwotę za usługę jak z EKUZ. Na pewno musisz wprowadzić ten dokument dla dziecka jako nieosobisty (chyba się pierwsze wprowadzało kartotekę matki, tam osobisty dokument, a do kartoteki dziecka podpinałeś go jako nieosobisty). Rozliczałem to w PPS i Somed, przeszło, ale chwilę temu to było dlatego musisz to jeszcze przeklikać.
--edit
Trochę zdublowałem, ale @maciejj też część potwierdził.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Matka i noworodek w POZ z dokumentem S2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 20, 2019, 13:40:40 pm »
Pani w K-P OW NFZ z działu POZ ma się jeszcze zorientować bo sama nie do końca wiedziała (czekam na telefon zwrotny).
Dokument już dodałem dla matki i dziecka. Zastanawiam się jeszcze tylko nad jednym. Podczas rejestracji w terminarzu KS-SOMED z automatu sprawdza eWUŚ i o ile w przypadku mamy nie ma problemu bo był czerwony to w przypadku dziecka był na zielono tylko wiadomo, że jako DN (dziecko nieubezpieczone). W PPSie pamiętam z poziomu karty pacjenta można było "deaktywować" takie sprawdzenie czy w SOMED też gdzieś się da bo obawiam się żeby to mi nie nabruździło.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Matka i noworodek w POZ z dokumentem S2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 20, 2019, 16:55:06 pm »
Deaktywowanie masz pod Rozliczenia - zestawienia - zestawienie eWuś, ale raczej Somed powinien sobie z tym poradzić (powinien), bo powinien szukać uprawnień wg podstawy ubezpieczenia, a tutaj będzie to UE. Z kartoteki też można by ściągnąć uprawnienie dodatkowe DN.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Matka i noworodek w POZ z dokumentem S2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 18, 2019, 13:28:33 pm »
Udało się rozliczyć :)

Kluczowe jest to co napisał 09061303
Na pewno musisz wprowadzić ten dokument dla dziecka jako nieosobisty (chyba się pierwsze wprowadzało kartotekę matki, tam osobisty dokument, a do kartoteki dziecka podpinałeś go jako nieosobisty).
Wydawało mi się że tak właśnie zrobiłem, ale chyba nie i później musiałem poprawiać świadczenia, powtórnie je wysyłać, robić korektę i wystawić nowy rachunek.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 70
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]