collapse

Reklama


Autor Wątek: harmonogramy przyjęć  (Przeczytany 13955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IzaM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 19, 2019, 15:05:17 pm »
Witam,
moje pytanie odnosi się do wizyt fizjoterapeutycznych, wymaganych w KOLCE.
Otóż nie mamy wizyty fizjoterapeutycznej zarejestrowanej do każdego pacjenta na przyszły rok. Czy powinniśmy je wprowadzić do końca roku czy pozostawić tak jak jest?
Jak wprowadzimy to mogą wyjść błędy w kolejkach (bo w kolejkę szły zabiegi w przypadku pacjentów bez wizyt), z kolei jak rozliczymy to niewiadomo jaka będzie reakcja NFZ. Proszę o pomoc.

Nie ma możliwości realizacji fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej bez realizacji wizyt fizjoterapeutycznych, początkowej i końcowej. Tak jest od 1 stycznia 2019 roku. Wcześniej rejestrowaliśmy na "zabiegi", więc aby z tego wybrnąć najlepiej wykonać wizytę w dniu, na który świadczeniobiorca jest zarejestrowany. Ewentualnie przesunąć wizytę na termin wcześniejszy, nie wcześniejszy niż 14 dni przed rozpoczęciem cyklu zabiegów i dalej postępować jak w komunikacie z 13 grudnia.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy wiesz może co z wizytami fizjoterapeutycznymi, które są zarejestrowane ale nie wpisane w kolejkę?

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 19, 2019, 20:11:22 pm »
Z tego co mi mówiono, to jeżeli nie chcesz wykazać wizyty, to nie wykazuj. Nie zapłacą ci za nią. Tak przynajmniej jest na ten moment. ICF wprowadzany jest w jakimś celu. Wydaje mi się, że tym celem jest centralna weryfikacja postępów leczenia a bez wizyt sobie nie zweryfikują. Tak więc w niedalekiej przyszłości wykazywanie wizyt będzie konieczne, niewykluczone, że powiązane z cyklem terapeutycznym. Jak dotąd trwa "okres przystosowawczo przejściowy". Chyba jeszcze trochę potrwa, bo chyba jeszcze kilka niespodzianek trzymają w zanadrzu.

Przy okazji chciałbym zapytać osób doświadczonych... przez AP-KOLCE: dlaczego harmonogramy mam podświetlone na różowo. Wcale mi tak kolorowo nie jest.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2019, 20:20:39 pm wysłana przez jarkusm »

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 20, 2019, 08:20:15 am »
Przy okazji chciałbym zapytać osób doświadczonych... przez AP-KOLCE: dlaczego harmonogramy mam podświetlone na różowo. Wcale mi tak kolorowo nie jest.
Brak aktualnej daty oceny/pierwszego wolnego terminu.

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 20, 2019, 10:37:39 am »
Dziękuję. Wszystko jasne, tylko jak na razie AP-KOLCE ma przerwę śniadaniową.

Offline wloczykijas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 1
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 20, 2019, 16:01:54 pm »
Ja się zastanawiam jak "ugryźć" harmonogram i kolejki  dla OPD ...???
Mam pacjentów objętych leczeniem w 2013 ... cały czas mają kontynuację leczenia - nie rejestruję ich w terminarzu - tylko wprowadzam od razu zestaw po wykonanej wizycie....

Robię tak samo, ale komunikat brzmiał: "które zostało rozszerzone o stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne". Co gdy prowadzę tylko opiekę długoterminową wyłącznie w domu pacjenta? Ani to stacjonarnie ani całodobowo. CZy te Kolejki też będą mnie obowiązywać?

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 22, 2019, 17:57:31 pm »
wloczykijas - jeżeli udzielasz świadczeń na komórce o kodzie

2140    Zespół długoterminowej opieki domowej,
2141    Zespół długoterminowej opieki domowej dla dzieci,
2142    Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa,
2180    Hospicjum domowe/zespół domowej opieki paliatywnej,
2181    Hospicjum domowe/zespół domowej opieki paliatywnej dla dzieci,
2184    Hospicjum stacjonarne/ stacjonarny ośrodek opieki paliatywnej,
5160    Zakład/oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy,
5161    Zakład/oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy dla dzieci,
5170    Zakład/oddział opiekuńczo-leczniczy,
5171    Zakład/oddział opiekuńczo-leczniczy dla dzieci.


to tak - trzeba prowadzić harmonogramy/kolejki.  >:(

Tylko dla
1) pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej,
2) opieki paliatywnej i hospicyjnej, innych niż:

a) udzielane w warunkach ambulatoryjnych,
b) świadczenia perinatalnej opieki paliatywnej.


nie musisz robić PWT

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7531.html


Przecież w opiece długoterminowej nie da się zaplanować objęcia opieką ...... jak mam prowadzić harmonogram - na kiedy zaplanować  objęcie opieką ?
Zapytać pozostałych pacjentów kiedy planują umrzeć i zwolni mi się miejsce ??

Offline Wojtus16z

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 31, 2019, 17:16:20 pm »
Witam Czy należy uzupełnić harmonogram przyjęć KOLCE o pacjentów którzy kontynuują rehabilitacje i do tej pory w kolejce oczekujących nie byli oni wpisywani? Czy wizyta fizjoterapeutyczna na początku cyklu u takich  pacjentów jest kontynuacją leczenia jak również cykl zabiegów?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 31, 2019, 18:33:34 pm »
Wg mnie jest to kontynuacja dokładnie tak jak napisałeś. Jednak większość fizjoterapeutów każde skierowanie nowe traktuje jako kolejkę oczekujących, także podejrzewam, że zdania będą podzielone.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 01, 2020, 12:12:03 pm »
Witam Czy należy uzupełnić harmonogram przyjęć KOLCE o pacjentów którzy kontynuują rehabilitacje i do tej pory w kolejce oczekujących nie byli oni wpisywani?
Do AP-KOLCE nie wpisuje się świadczeniobiorców, którzy rozpoczęli leczenie przed 1 stycznia 2020. Według przepisów, realizację świadczenia zaczynamy wizytą fizjoterapeutyczną, tak więc świadczeniobiorcy u którego 31 grudnia zrealizowana została wizyta a cykl zabiegów rozpoczynają od 2 stycznia 2020 do harmonogramów nie wpisujemy.

Czy wizyta fizjoterapeutyczna na początku cyklu u takich  pacjentów jest kontynuacją leczenia jak również cykl zabiegów?
Link do komunikatu Centrali
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-listy-oczekujacych,7528.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2020, 12:16:37 pm wysłana przez jarkusm »

Offline Wojtus16z

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 01, 2020, 20:30:36 pm »
Chodzi mi o pacjentów którzy kontynuują rehabilitacji, zostali zapisani tylko w terminarz na cały 2020 r. a nie do kolejki oczekujących.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 01, 2020, 23:20:42 pm »
Witam, zaczynam sprawozdania w ap kolce w rehabilitacji. Pracuję w kspps. Nie wiem od czego zacząć?
czy wpisuję na listę oczekujących w kspps dla procedur medycznych?
tych samych pacjentów wpisuję w ap kolce, czy imortuje się w jakiś sposób z pps-a?
Kolejna rzecz czy wysyłam codziennie PWT i miesięczne kolejki jak dotychczas?
Proszę o wyrozumiałość i wskazówki, pozdrawiam

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 02, 2020, 11:47:57 am »
Chodzi mi o pacjentów którzy kontynuują rehabilitacji, zostali zapisani tylko w terminarz na cały 2020 r. a nie do kolejki oczekujących.

W kolejkę wpisujemy osoby oczekujące. Oczekujących skreślamy z kolejki w dniu wykonania pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej. Po zaplanowaniu usprawniania na wizycie, świadczeniobiorcę wpisujemy do harmonogramu jako kontynuującego leczenie. Cytat z komunikatu: "Do aplikacji nie powinni być wpisywani pacjenci, którzy rozpoczęli w 2019 r. udzielanie świadczenia i w 2020 r. kontynuują świadczenie."

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 02, 2020, 12:53:53 pm »
Bardzo dziękuję za informację, ale czy w dalszym ciągu wysyłamy codziennie PWT oraz comiesięczną kolejkę jak dotychczas, z góry dziękuję

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 02, 2020, 13:23:17 pm »
jeżeli prowadzimy KOLCE w aplikacji to tam podajemy PWT , tam również są wszystkie dane do raportów co miesięcznych i samo się wylicza. Prowadząc KOLCE nie musimy dodatkowo wysyłac raportów PWT i comiesięczny raport. info od miłej Pani z nfz, pozdrawiam

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: harmonogramy przyjęć
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 02, 2020, 14:30:17 pm »
No tam masz racje, nie musimy robić listy pacjentów...
Jeśli ktoś ma PPS-a to z poziomu PPS-a tez można wysyłać raporty o PWT i nie trzeba wtedy wchodzić do AP Kolce

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 67
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]