collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE  (Przeczytany 10017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 10, 2020, 21:05:00 pm »
Info z KS to taki PR pod sprzedaż jak na razie. Inna sprawa, że kiedyś może się okazać, że coś trzeba będzie dostosować i tam to zrobią, a w ogólnym terminarzu nie. Ale tutaj się pojawia, że program w podstawowej wersji powinien być zdolny ogarnąć pełne wymogi NFZ - może trudniej i naokoło, ale powinien.

Co to znaczy "na 3 świadczenia jest "kontynuacja.." a na resztę "przyjęty na bieżąco""?
Program tak oznacza? Czy są to świadczenia z jednego dnia czy z różnych dat?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 11, 2020, 22:09:31 pm »
Może i PR ale wolałbym myśleć że użytkując program od ponad 10 lat nikt mnie u nich nie zrobi w ...trąbe. Z każdym rokiem jest coraz więcej zmian i pół biedy jeśli ja sam miałbym to wszytko robić ale to ja muszę to wyjaśnić osobom które to będą wprowadzać i defacto są za to odpowiedzialne... Zresztą to inny temat ;)
A co do programu to ustawiłem żeby kategorię nie wyznaczało z automatu jako przyjęty na bieżąco tylko "kontynuacja".
Więc mam tak:
Pacjent Nowak 07.01 - wizyta + 5 szt zabiegów i wszystko wpisane jako "przyjęty na bieżąco", po konfiguracji wszystko powinno być ok więc kopiuje pacjenta na następny dzień bez wizyty i to samo "przyjęty na bieżąco".
Pacjent Kowalski 08.01 - wizyta + zabiegi = "kontynuacja" - kopiuje na nast. dzień i mam 3xkontynuacja zabiegu a dwa Przyjęty na bieżąco...
Ręce opadają już nie wspomnę o pacjentach wpisanych po raz pierwszy do modułu rehab.  np. 09.01 wizyta +zabiegi - procedura jest pacjent nie wysłany do AP-KOLCE albo wysłany w dwu pierwszych zabiegach a trzeci już nie bo pacjent już jest w kolejce AP-KoLCe na ten dzień! No tak tylko wg. źródła każdy zabieg ma być wpisany i przesłany do AP-KolCe jako Kontynuacja a tu przechodzą np tylko dwa.

Ale mówisz kolego że da się to zrobić na około czyli poprzez terminarz? W sumie może i tak spróbuję, tylko co  z pacjentem którego i tak prowadzimy w module Reh żeby mu wykazać zabiegi do rozliczenia?

Coś czuję że to będzie ciężki rok... :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2020, 22:12:41 pm wysłana przez Paweł »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 11, 2020, 22:12:05 pm »
Coś czuję że to będzie ciężki rok... :)

Każdy kolejny rok będzie ciężki bo coraz to nowe nowości dla dobra pacjenta będą wprowadzać ;)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 12, 2020, 20:01:28 pm »
@mch
W Twoim przypadku to zgłosiłbym to do KS. Ja się modułu rehabilitacja pozbyłem dawno temu, bo nie przyspieszał on rozliczania, a o rozliczanie tylko chodziło. W tym momencie muszę obchodzić nowe obowiązki za pomocą dostępnych w podstawowej wersji narzędzi. Jak na razie spina mi się to, niekoniecznie super wygodnie, ale jak widzę i moduł rehabilitacja niewiele by mi pomógł.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 13, 2020, 11:11:32 am »
A co do programu to ustawiłem żeby kategorię nie wyznaczało z automatu jako przyjęty na bieżąco tylko "kontynuacja".
Więc mam tak:
Pacjent Nowak 07.01 - wizyta + 5 szt zabiegów i wszystko wpisane jako "przyjęty na bieżąco", po konfiguracji wszystko powinno być ok więc kopiuje pacjenta na następny dzień bez wizyty i to samo "przyjęty na bieżąco".
Pacjent Kowalski 08.01 - wizyta + zabiegi = "kontynuacja" - kopiuje na nast. dzień i mam 3xkontynuacja zabiegu a dwa Przyjęty na bieżąco...
Ręce opadają już nie wspomnę o pacjentach wpisanych po raz pierwszy do modułu rehab.  np. 09.01 wizyta +zabiegi - procedura jest pacjent nie wysłany do AP-KOLCE albo wysłany w dwu pierwszych zabiegach a trzeci już nie bo pacjent już jest w kolejce AP-KoLCe na ten dzień! No tak tylko wg. źródła każdy zabieg ma być wpisany i przesłany do AP-KolCe jako Kontynuacja a tu przechodzą np tylko dwa

Nie chciałbym wprowadzać zamętu, ale jakie "źródło" nakazuje przesyłać każdy zabieg (czy nawet każdy dzień zabiegowy) z cyklu zabiegów zaplanowanych na wizycie fizjoterapeutycznej do AP-KOLCE? Możesz podać co to za źródło?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 14, 2020, 02:07:08 am »
Zgadza się. Zakładałem na początku, że trzeba będzie każdy dzień zabiegowy wysyłać jako jeden wpis. Komunikat NFZ informuje jednak, że ma być do harmonogramu wprowadzany wpis na wizytę fizjo. (wykonany w momencie wykonania wizyty) i wpis na pierwszy dzień zabiegowy (świadczenia z cyklem), wykonany po ostatnim dniu cyklu (co uważam za pomyłkę). Po dostosowaniu systemu NFZ (pewnie KOLCE), będzie trzeba ten ostatni sprawozdać z dodatkową informacją o ilości dni zabiegowych.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 14, 2020, 11:04:47 am »
Zgadza się. Zakładałem na początku, że trzeba będzie każdy dzień zabiegowy wysyłać jako jeden wpis. Komunikat NFZ informuje jednak, że ma być do harmonogramu wprowadzany wpis na wizytę fizjo. (wykonany w momencie wykonania wizyty) i wpis na pierwszy dzień zabiegowy (świadczenia z cyklem), wykonany po ostatnim dniu cyklu (co uważam za pomyłkę). Po dostosowaniu systemu NFZ (pewnie KOLCE), będzie trzeba ten ostatni sprawozdać z dodatkową informacją o ilości dni zabiegowych.

No właśnie i tu jest problem z tym wykonywaniem zabiegów. Bo w module Rehabilitacja dodając pacjentowi zabiegi na kolejny dzień pacjent jest wysyłany automatycznie (przynajmniej tak wygląda pierwszy zabieg) do AP-KOLCE, pomimo nie wykonania świadczenia. I teraz nie rozumiem czy ja mam w ostatnim dniu zabiegowym "wykonać" świadczenia wszystkie czy tylko ostatni zabieg i wpisać ilość dni zabiegowych i datę zakończenia? Ostatnim zabiegiem może być też wizyta terapeutyczna i czy ona kończy cykl?
A informacja jest ze strony NFZ: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-listy-oczekujacych,7528.html

Offline jarkusm

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Pomógł? 5
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 14, 2020, 14:24:05 pm »
Zgadza się. Zakładałem na początku, że trzeba będzie każdy dzień zabiegowy wysyłać jako jeden wpis. Komunikat NFZ informuje jednak, że ma być do harmonogramu wprowadzany wpis na wizytę fizjo. (wykonany w momencie wykonania wizyty) i wpis na pierwszy dzień zabiegowy (świadczenia z cyklem), wykonany po ostatnim dniu cyklu (co uważam za pomyłkę). Po dostosowaniu systemu NFZ (pewnie KOLCE), będzie trzeba ten ostatni sprawozdać z dodatkową informacją o ilości dni zabiegowych.

No właśnie i tu jest problem z tym wykonywaniem zabiegów. Bo w module Rehabilitacja dodając pacjentowi zabiegi na kolejny dzień pacjent jest wysyłany automatycznie (przynajmniej tak wygląda pierwszy zabieg) do AP-KOLCE, pomimo nie wykonania świadczenia. I teraz nie rozumiem czy ja mam w ostatnim dniu zabiegowym "wykonać" świadczenia wszystkie czy tylko ostatni zabieg i wpisać ilość dni zabiegowych i datę zakończenia? Ostatnim zabiegiem może być też wizyta terapeutyczna i czy ona kończy cykl?
A informacja jest ze strony NFZ: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-listy-oczekujacych,7528.html

Co do modułu REHABILITACJA w KS-PPS nie mam wiedzy, dlaczego tak jest. Generalnie nie jest to zgodne z komunikatem NFZ. Uwaga ogólna. AP-KOLCE nie służą rejestracji świadczeń. Przynajmniej do końca stycznia w AP-KOLCE rejestruje się świadczeniobiorcę na wizytę fizjoterapeutyczną. W dniu wizyty wykreśla się św-biorce z kolejki osób oczekujących z powodu wykonania świadczenia i po zaplanowaniu programu/cyklu terapeutycznego wpisuje się św-biorce do harmonogramy, ze statusem "kontynuacja leczenia". W ostatnim dniu cyklu skreślamy z harmonogramu z powodu wykonania świadczenia. W AP-KOLCE operujemy na św-biorcy i terminach jego oczekiwania na świadczenie oraz terminach zakończenia udzielania świadczeń a nie na zabiegach. Przynajmniej na razie.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 22, 2020, 22:30:29 pm »
Moi fizjoterapeuci zrezygnowali z prowadzenia AP-KOLCE w KS-PPS.
Kolejki i harmonogram prowadzą na bieżąco bezpośrednio w AP-KOLCE a do KS-PPS wpisują skierowania i zakończone cykle zabiegów...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kolejka oczekujących - z KSPPS do KOLCE
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 23, 2020, 00:12:34 am »
A jak wpisują do raportu SWIAD info, że pacjent był zarejestrowany do kategorii oczekujący (czyli po staremu - był w kolejce)?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]