collapse

Reklama


Autor Wątek: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020  (Przeczytany 32304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 30, 2019, 13:14:46 pm »
Nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani - PPS jeszcze nie pozwala rejestrować pacjentów pod procedury fizjoterapeutyczne, a obowiązek jest od 01.01.2020, a raporty harmonogramów to trochę dalsza przyszłość.

Teraz poważnie - bo z powyższym to jest dla mnie niedostosowanie programu niestety.
Najnowsza aktualizacja Somedu wprowadza PWT 7.2.0 (wg daty przygotowania po 01.01.2020) i opcje pod LIOCZ 7.2.0, który pojawi się w najbliższych aktualizacjach. Na podstawie tego - raport za styczeń będzie zapewne wg nowych zasad.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 02, 2020, 09:17:40 am »
W najnowsze wersji ks-pps 2019.03.3.0 (2019-12-30) w wykazie modyfikacji jest m.in.
Cytuj
Umożliwiono przekazywanie sprawozdania o pierwszym wolnym terminie oraz raportu kolejek oczekujących (bez harmonogramów) komunikatem LIOCZ w wersji 7.2.0 począwszy od dnia 2020-01-01.
jak rozumieć to (bez harmonogramów)
czy chodzi o to że wpisy do harmonogramów można prowadzić ale jeszcze nie uwzględnia ich w raporcie kolejkowym?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2020, 09:19:53 am wysłana przez frodo »

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 02, 2020, 11:54:28 am »
Pacjentów wpisywałem dotychczas tylko i wyłącznie przez moduł rozliczenia (nigdy nic nie robiłem przez moduł terminarz). W związku z wprowadzaniem harmonogramów - jako totalny laik w tej kwestii -mam pytania:

Z tego co tutaj wyczytałem w KS PPS jedyną opcją jest dodanie pacjenta w module terminarz (poprzez F2 dodaj). Tam m.in wybieramy rodzaj (Wizyta pacjenta/Kolejki oczekujących) oraz kategorie świadczenia (np przypadku wizyty pacjenty wybieramy na bieżąco). Na razie mam pierwszego pacjenta na bieżąco (nie widzę tutaj możliwości gdziekolwiek wpisania czy stabilny czy pilny, ale przypuszczam, że gdyby była to kolejka to byłaby taka opcja?)

Dobra i co dalej? Czy potem mogę wejść w moduł rozliczenia i wprowadzić usługi tak jak dotychczas i to już koniec. Jeśli tak to nie widzę, żeby tam było gdziekolwiek widać kategorii świadczenia i po zatwierdzeniu usługi nadal w terminarzu pacjent widnieje tak jak po wprowadzeniu go. Jaką mam pewność, że pacjent z terminarza będzie wykazany na początku kolejnego miesiąca podczas generowania harmonogramu za styczem?

A jeśli nie ma innej możliwości jak rozliczyć pacjenta z modułu terminarz to poprosiłbym o informację jak to zrobić? Przez F4 obsłuż (realizacja wizyty przy pomocy nowej karty nie jest chyba wymagana, bo widzę, ze są cztery opcje z tak/nie/zawsze tak/zawsze nie) i uzupelnienie dwóch zakladek informacja o wizycie/rozliczenia? I to wszystko?

Szczerze napiszę, że jeśli pacjenta można - po wcześniejszym wpisaniu w terminarzu - rozliczyć z modułu rozliczenia to wolałbym tak to zrobić - dla mnie to jest czytelniejsze

 

« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2020, 12:01:36 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 02, 2020, 12:13:02 pm »
"Na razie mam pierwszego pacjenta na bieżąco (nie widzę tutaj możliwości gdziekolwiek wpisania czy stabilny czy pilny"

Jeśli dasz mu kategorię oczekujący to przy próbie zapisu (OK) to wyskoczy ci okno kolejki.

też używałem tylko modułu Rozliczenia. Teraz namieszali trochę. Rzecz w kategoriach świadczeniobiorcy i trybie przyjęcia - tylko terminarz ma te opcje i każdy wpis (pacjent) musi mieć je zafixowane od stycznia.

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 02, 2020, 12:43:34 pm »
W grudniu powprowadzałem w terminarz pacjentów bez miejsca wykonywania usług ,bo nie było jeszcze umowy na nowy rok.Teraz chciałbym dodać to miejsce do wprowadzonych pacjentów ale okienko jest nie aktywne a nową umowę mam wgraną.Jak to poprawić ?

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 02, 2020, 13:11:21 pm »
Czy w karcie terminarza trzeba wypełnić wszystko czy wystarczy to co załączone? Pacjentów oczekujących też wpisujecie przez TERMINARZ? nie mam pewnośći czy jak będę wpisywać do kolejki tak, jak do tej pory(w module rozliczenia-lista pacjentów oczekujących), to na koniec miesiąca oczekujący i ci z terminarza "wyślą się razem" w jednym raporcie.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 02, 2020, 13:54:01 pm »
Spróbowałem coś tam zafixować w terminarzu próbnie na jakimś pacjencie i wygenerować plik klx za miesiąc styczeń ale tam nie pojawiają się te nowe informacje.
Chyba KS-PPS jeszcze nie jest na to gotowy?

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 02, 2020, 14:11:45 pm »
W grudniu powprowadzałem w terminarz pacjentów bez miejsca wykonywania usług ,bo nie było jeszcze umowy na nowy rok.Teraz chciałbym dodać to miejsce do wprowadzonych pacjentów ale okienko jest nie aktywne a nową umowę mam wgraną.Jak to poprawić ?

Terminarz - zaznaczasz pacjenta - przycisk popraw

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 02, 2020, 14:22:00 pm »
Pacjentów oczekujących też wpisujecie przez TERMINARZ?

w module rozliczenia w kolejkach nie zaznaczysz trybu przyjęcia ani typu świadczeniobiorcy

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 02, 2020, 14:49:51 pm »
Fundusz jak zawsze w punkt  :D

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 03, 2020, 12:22:33 pm »
W oddziale Zachodniopomorskim Dyrektor przychylił się do próśb o przedłużeniu do 1 lipca wysyłania pwt raz w tygodniu dla stomatologii ale co do nie prowadzenia harmonogramów to nie, trzeba prowadzić.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 03, 2020, 12:32:31 pm »
W oddziale Zachodniopomorskim Dyrektor przychylił się do próśb o przedłużeniu do 1 lipca wysyłania pwt raz w tygodniu dla stomatologii ale co do nie prowadzenia harmonogramów to nie, trzeba prowadzić.

No proszę, nie widziałem żadnego komunikatu na SZOI. To jakoś indywidualnie poszło?
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 03, 2020, 12:57:43 pm »
Komunikaty na SZOI indywidualnie dla tych co wystąpili z taką prośbą na piśmie w grudniu

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 03, 2020, 13:00:59 pm »
Komunikaty na SZOI indywidualnie dla tych co wystąpili z taką prośbą na piśmie w grudniu
Dzięki za info., dobra wiadomość ;-)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 03, 2020, 19:04:52 pm »
Jedna rzecz mnie niepokoi (patrząc na screen Nika też mam tak samo)

Widać, że przy wprowadzeniu w terminarzu pacjenta jest nieaktywne pole "Wpis do harmonogramu" Dokument (na górze obok Ok, anuluj, Dok. zewn....). Po wypełnieniu danych nie powinno się tym przyciskiem wprowadzać pacjenta do harmonogramu? A jeśli dodając tylko pacjenta do terminarza i robiąc mu w tym module usługi za pomocą funkcji obsłuż w raporcie harmonogramów (na początku lutego) nie wykaże nikogo w pliku, bo się go miało właśnie tą opcją dodać do harmonogramów?

Jeśli tylko dodam osobę do terminarza to po ponownym wybraniu go widzę, że to pole ("Wpis do harmonogramu") jest aktywne, ale klikając w nie wyskakuje komunikat "System nie jest skonfigurowany do obsługi dokumentu wpisu do harmonogramu, czy chcesz uruchomić inaugurację teraz?" Po kliknięciu "tak" otwiera się inauguracja ustawień do integracji z systemem e-zdrowie P1 - "Aktywacja e-Dokumentów HL7CDA i ustawienia komunikacji z platformą e-ZDROWIE P1".  Dalszych kroków już nie robiłem, anulowałem.

Wyjaśni mi ktoś czy ta opcja "Wpis do harmonogramu" to wymóg konieczny aby PPS wprowadził pacjenta do raportu (tylko co ta ma wspólnego z platformą e-zdrowe P1?), czy po prostu mamy tylko dodawać pacjenta do terminarza i później go obsłużyć (wykazać wykonane pacjentowi usługi)?   
 
 

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]