collapse

Reklama


Autor Wątek: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020  (Przeczytany 32209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #240 dnia: Lutego 27, 2020, 18:03:40 pm »
Mam przychodnie, które wpisują dane na koniec miesiąca i używają innych programów niż KS i nie narzekają. Wpisują. Mogą żonglować datami jak chcą. Nikt nic nie blokuje. Wysyłają dane do NFZ. Wszystko przechodzi.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #241 dnia: Lutego 27, 2020, 22:04:23 pm »
@marela
- Nie wiem jak to robisz, ale mi się nie udało wpisać pacjenta do terminarza w PPSie bez wyboru pracownika. Chciałbym w niektórych przypadkach, ale pole pracownik jest polem obowiązkowym.
- Dodawanie świadczeń z różnymi kodami ministerialnymi - chyba masz rację. Nie sprawdzałem jeszcze jednej ścieżki. Spróbuj ustawić na usługach w słowniku BUM odpowiedni kod. Rozlicz wizytę z dwoma usługami z różnymi kodami i sprawdź w rozliczeniach czy program założył jeden epizod z dwoma świadczeniami - jak tak, to każde z nich powinno mieć inny kod MZ; jak nie i oba poszły do jednego świadczenia, to wysłałbym zgłoszenie do KS jako błąd. Może da się inaczej, wtedy odpowiedzą jak.
- Ciąża - jeśli chodzi o uprawnienie dodatkowe, to jak dodasz na kartę pacjenta, to zadziała. Jak chodzi o dodatkowe kryterium uprawniające, to masz je pod obsługą wizyty po nowemu (pewnie nowe rzeczy będą tylko tam dodawane).
- Wybieranie charakteru pracy lekarz dentysta - nie trzeba wybierać, zostaw puste. Musisz mieć tylko na karcie pracownika ustawione poprawnie, a przy zamykaniu wizyty się podepnie, w rozliczeniach widać.
- Kolejka - jak nie były skreślane świadczenia z terminarza za styczeń, to oczywiście za luty dalej Ci pacjenci pójdą jako oczekujący mimo, że są po terminie. Usuwasz pacjentów w terminarzu, jeżeli się nie zgłosili. Jak chcesz skreślić z powodu wykonania, to powinnaś świadczenia dodać poprzez obsłuż - masz wtedy powiązanie rezerwacja-wykonanie.

Ogólnie nie bronię PPSa, ale pewne rzeczy jak widać są. Uważam też, że wrzucenie harmonogramu w takie miejsce jak terminarz ogranicza, bo ograniczona jest funkcjonalność samego terminarza, który od zawsze nie był wygodny, w szczególności do obsługi aspektu wielu terminarzy. Do tego zdecydowanie terminarz Somedu jest dużo wygodniejszy (w PPSie nie ma opcji obsłużyć dużej jednostki, bo ktoś urwałby komuś głowę właśnie za terminarz). Jednak same harmonogramy są wprost powiązane z terminarzami. Dlatego się to tutaj znalazło - powinna być przy okazji poprawiona jego funkcjonalność.

--edit
Sprawdziłem ścieżkę pod kątem MZ na usłudze w BUM i jak się generuje wtedy epizod. Opisany sposób nie działa, temat zgłaszałbym do KS.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2020, 22:08:29 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #242 dnia: Lutego 27, 2020, 23:20:14 pm »
Cytuj
- Nie wiem jak to robisz, ale mi się nie udało wpisać pacjenta do terminarza w PPSie bez wyboru pracownika. Chciałbym w niektórych przypadkach, ale pole pracownik jest polem obowiązkowym.
Mnie też się nie udało, dlatego wpisuję pacjentów oczekujących po staremu do kolejek w rozliczeniach
Cytuj
- Kolejka - jak nie były skreślane świadczenia z terminarza za styczeń, to oczywiście za luty dalej Ci pacjenci pójdą jako oczekujący mimo, że są po terminie. Usuwasz pacjentów w terminarzu, jeżeli się nie zgłosili. Jak chcesz skreślić z powodu wykonania, to powinnaś świadczenia dodać poprzez obsłuż - masz wtedy powiązanie rezerwacja-wykonanie.
Czyli MUSZĘ przez obsłuż?  Jeżeli usunę z powodu wykonania a świadczenia będę wpisywać w rozliczeniach to nadal ci pacjenci przejdą w raportach na kolejny miesiąc? Właśnie o to mi chodzi. Jeżeli będę musiała robić to przez obsłuż to z powodu tych niedoróbek w PPSie trzeba skakać z modułu do modułu a to jest mordęga. Tak na zdrowy rozum, jeżeli usuwa się z Terminarza i jest opcja  gdzie podaję powód realizacja świadczenia - nie powinno to mieć znaczenia. No bo po co by to było? Pracuję na PPsie od pierwszych jego dni i takiego bajzlu to jeszcze nie widziałam. I co z funkcją import/export z excela? Traci rację bytu jeżeli wszystko trzeba w Terminarzu.A jest ona szczególnie przydatna jeżeli ma się miejsca wykonania usług w dwóch różnych miejscach a nawet tak jak w moim przypadku w różnych miastach

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #243 dnia: Lutego 28, 2020, 00:26:31 am »
Jak wpisujesz w rozliczeniach, to nie robisz harmonogramów.
Jak nie robisz harmonogramów, to raport kolejki miesięcznej vel harmonogramów może się nie zachować poprawnie. Pacjent wprowadzony przez terminarz a stamtąd nieskreślony nie będzie skreślony w raporcie (kolejkowi dodani przez rozliczenia pojawią się w terminarzu i będą skreśleni - tak się program wcześniej zachowywał - nie wiem czy wyznaczą poprawnie kategorię kolejkową, a z tego powodu mogą w raporcie niepoprawnie być uwzględnieni).
Co do usuwania z terminarza nie przez obsłuż - zauważ, że pacjent kolejkowy musi być powiązany z wykonaniem, bo info o kolejce idzie w raporcie I fazy. W Somedzie jest przy skreśleniu powód 'z powodu wykonania świadczenia' ale oznaczony gwiazdką - nie używać. Problem w tym, że właśnie pacjenci przy jego wybraniu nie są poprawnie skreślani. Jest to zapewne zaszłość, wymóg jakiegoś rozporządzenia, które nie obowiązuje już, i nie można działać już w ten sposób. Może podobnie jest w PPSie.

Część "niedoróbek" jest do ogarnięcia, napisałem jak. Poważną niedoróbka - kody MZ - zgłaszaj do KS. Inna sprawa, że w takim przypadku jak u Ciebie, przesiadłbym się z PPSa na coś innego - w moim przypadku na Somed, inni może poleciliby coś innego - już dawno. Powód - wiele lokalizacji, pisałem wcześniej.

Import z excela traci rację bytu, ale za to nie dziękuj kamsoftowi, tylko MZ. Musisz zacząć myśleć trochę inaczej powoli. W tym momencie zaczyna import być tak czy inaczej problematyczny, bo import to tylko rozliczenia. Prowadzenie medycyny to już coś więcej w kontekście etematów - jak np. wprowadzasz do raportu I fazy info o numerze wystawionej eRecepty? Powoli będzie trzeba działać w czasie rzeczywistym i musisz zacząć szukać sposobu na ten, jak to ujęłaś, brak możliwości pracy na bieżąco w dwóch rożnych lokalizacjach. Może trochę radykalizuję, ale tak będzie prościej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #244 dnia: Lutego 28, 2020, 14:12:47 pm »
Trudno- nie rozumiem
Cytuj
Jak wpisujesz w rozliczeniach, to nie robisz harmonogramów.
Wpisuję pacjentów w terminarz/harmonogram z wybraniem kategorii przyjęcia, ale nie dodaję tam świadczeń tylko wpisuję je w rozliczenia
Cytuj
Pacjent wprowadzony przez terminarz a stamtąd nieskreślony nie będzie skreślony w raporcie
To rozumiem. Pytanie czy mogę go w Terminarzu skreślić "ręcznie" z powodu wykonania usługi albo rezygnacji i czy wtedy pojawi się w raporcie jako wykonanie świadczenia
Cytuj
(kolejkowi dodani przez rozliczenia pojawią się w terminarzu i będą skreśleni - tak się program wcześniej zachowywał - nie wiem czy wyznaczą poprawnie kategorię kolejkową, a z tego powodu mogą w raporcie niepoprawnie być uwzględnieni
Zgadza się, pojawili się i to samo pytanie- czy można ich w Terminarzu  skreślić "ręcznie", bo z kolejek są usunięci w powiązaniu z usługami.
Cytuj
W Somedzie jest przy skreśleniu powód 'z powodu wykonania świadczenia' ale oznaczony gwiazdką - nie używać.
W PPSie tego nie ma, żadnych ostrzeżeń przed wyborem jakiejkolwiek przyczyny usunięcia.
Cytuj
Prowadzenie medycyny to już coś więcej w kontekście etematów - jak np. wprowadzasz do raportu I fazy info o numerze wystawionej eRecepty?
A to już jest inna działka zupełnie, nie ode mnie zależna.W poradniach jest zainstalowany program , tak żeby prowadzić e-dokumentację ale bez mozliwości generowania raportów.Szczerze mówiąc nawet nie wiem jaki. Recepty wystawiają lekarze korzystając z aplikacji internetowej .
Chcociaż nadal nadal mam wiele wątpliwośći  o których pisałam wyżej dziękuję ,że poświęciłeś czas i w miarę przystępnie starałeś się to wyjaśnić.

Offline adaaniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #245 dnia: Marca 01, 2020, 19:13:55 pm »
 :) na koniec stycznia ja również miałem zagwozdkę ....... ale po co tyle sie pałujecie to tylko statystyka......... ja wszystko wklepuje na koniec miesiąca bez prowadzenia terminarza w ppssie Terminarzem są listy dzienne (bo przecież nie musimy tego robić elektronicznie) a oczekujących nie ma  przychodzi i siada (no poczeka sobie  na poczekalni jeno)
a potem wpisujemy w raport omijając szerokim łukiem  pilne  i stabilne  w przyjętych na bieżąco to co ci  komp zliczy w rozliczenia-rejestracje-świadczenia (oczywiście trzeba odfiltrować  1800 i 1801 (a w raporcie za dany miesiąc dodać  protetykę ze znacznikiem  przyjęci na bieżąco...  )
styczeń tak zrobiłem  system przyjął luty również łyknęło
po co robić 2 razy to samo co ?
P. Kozak  wie  że w stomatologii nie  ma  oczekiwania łapie sie wszystko  i wyrywa żeby do konkurencji nie  uciekło (bynajmniej jest tak w Szcecinie)   ;) 8) ::)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #246 dnia: Marca 01, 2020, 19:25:35 pm »
Bo w ustawie jest zapis, że harmonogramy prowadzi się w postaci elektronicznej i może to być kontrolowane.

Offline G@nd@lf

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #247 dnia: Marca 01, 2020, 19:49:03 pm »
Czy Wam też zablokowało datę wpisu na listę oczekujących w terminarzu jak nie dałem rady wpisać pacjentów zapisanych w danym dniu i chciałem to zrobić dnia następnego to data wpisu na listę oczekujących jest nieedytowalna? Wyświetla się data bieżąca i nie można jej już edytować? W styczniu jeszcze mogłem ją zmienić a teraz już nie mogę ...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222

Offline marozov

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #249 dnia: Marca 03, 2020, 22:33:08 pm »
Witam,
Czy ktoś mógłby w jasny sposób opisać jak prawidłowo obsługiwać z poziomu terminarza pacjenta protetycznego który przyszedł "z ulicy"?
Przypadek jest taki:
Przychodzi pacjent
- dnia 2020-02-03 -> po badaniu wychodzi ze trzeba zrobić usługę 5.13.00.2331040 i 5.13.00.2331050
- dnia 2020-02-10 -> przychodzi znowu dla tych samych usług (przymiarki,poprawki itp)
- dnia 2020-02-17 -> przychodzi znowu dla tych samych usług (przymiarki,poprawki itp)
- dnia 2020-02-24 -> przychodzi znowu dla tych samych usług -> tu kończymy i rozliczamy usługi

Wpisywałem to w terminarz w następujący sposób:
- dnia 2020-02-03 ->
1. dodanie nowego wpisu dla dnia 2020-02-03 z kategoria: przyjęty na bieżąco, usługa: 5.13.00.2331040, kod procedury: 10001
2. wpisanie na następną wizytę poprzez skopiowanie wpisu 2020-02-03 i wklejenie w dniu 2020-02-10, wpis generuje się z kategoria: kontynuacja leczenia, usługa: 5.13.00.2331040, kod procedury: 10001
3. usunięcie z terminarza wpisu dla dnia 2020-02-03: przyczyna: 1 - Realizacja świadczenia
- dnia 2020-02-10 ->
1. wpisanie na następną wizytę poprzez skopiowanie wpisu 2020-02-10 i wklejenie w dniu 2020-02-17, wpis generuje się z kategoria: kontynuacja leczenia, usługa: 5.13.00.2331040, kod procedury: 10001
2. usunięcie z terminarza wpisu dla dnia 2020-02-10: przyczyna: 1 - Realizacja świadczenia
- dnia 2020-02-17 ->
1. wpisanie na następną wizytę poprzez skopiowanie wpisu 2020-02-17 i wklejenie w dniu 2020-02-24, wpis generuje się z kategoria: kontynuacja leczenia, usługa: 5.13.00.2331040, kod procedury: 10001
2. usunięcie z terminarza wpisu dla dnia 2020-02-17: przyczyna: 1 - Realizacja świadczenia
- dnia 2020-02-24 ->
1. obsługę wizyty poprzez obsłuż, wpisanie icd-10, dodanie drugiej usługi 5.13.00.2331050

Tylko taka "obsługa" generuje dziwny raport kolejkowy. Ta osoba jest 3 razy skreślona w kolejce 10001 "Kontynuacja Leczenia" i raz w kolejce 10001 "Przyjęty na bieżąco". Najbardziej nie podoba mi się to usuwanie z terminarza z przyczyną "1 - Realizacja świadczenia", ale nie wiem jak inaczej mam taką wizytę odnotować w terminarzu.
Czy ktoś mógłby po kolei napisać jak to powinno być prawidłowo wpisane i obsłużone w terminarzu? A może gdzieś jest jakaś instrukcja jak to powinno wyglądać?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #250 dnia: Marca 03, 2020, 23:17:24 pm »
Moim zdaniem jeśli wydane miał protezy np. 03-02-2020 to tak bym zostawił bo w końcu wydałeś tą protezę i tyle.

Offline marozov

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #251 dnia: Marca 04, 2020, 13:42:53 pm »
Wydane są dopiero na ostatniej wizycie 2020-02-24 a nie 2020-02-03.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #252 dnia: Marca 04, 2020, 14:37:07 pm »
No to 2020-02-24.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #253 dnia: Marca 04, 2020, 19:59:08 pm »
Mi się wydaje, że nie da się poprawnie, a na pewno w prosty sposób sprawozdać wg harmonogramu przez PPSa sprawozdać protetyki w przypadku pacjenta kolejkowego, czyli żeby momentem skreślenia pacjenta była pierwsza wizyta (idzie do raportu kolejek miesięcznych) i w SWIAD szło info o tym skreśleniu. Harmonogramowo patrząc pewnie pasowałoby pisać pacjenta na każdą wizytę do terminarza, bo raczej o to chodzi w harmonogramach, czyli nie tylko pierwsza i ostatnia nas interesuje wizyta.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #254 dnia: Marca 04, 2020, 21:35:55 pm »
Mi się wydaje, że nie da się poprawnie, a na pewno w prosty sposób sprawozdać wg harmonogramu przez PPSa sprawozdać protetyki w przypadku pacjenta kolejkowego, czyli żeby momentem skreślenia pacjenta była pierwsza wizyta (idzie do raportu kolejek miesięcznych) i w SWIAD szło info o tym skreśleniu. Harmonogramowo patrząc pewnie pasowałoby pisać pacjenta na każdą wizytę do terminarza, bo raczej o to chodzi w harmonogramach, czyli nie tylko pierwsza i ostatnia nas interesuje wizyta.
W przypadku kolejkowych to ja robię tak że kolejkę robię tylko na wyciski w protetyce, w wizycie tylko icd10 dam i nic więcej i zatwierdzam wizytę i potem jak ustali się kiedy wydam protezę i wtedy dam te usługi.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 81
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]