collapse

Reklama


Autor Wątek: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020  (Przeczytany 32100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #225 dnia: Lutego 07, 2020, 12:52:36 pm »
ale trzeba wsadzić w procedury 10001 zera

Offline Krzysztoff

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 7
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #226 dnia: Lutego 07, 2020, 13:00:30 pm »
Do protetyki musisz podpiąć - przyjęty na bieżąco,oczekujący, oczekujący dilo, itd. Czyli to samo co do poradni

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #227 dnia: Lutego 07, 2020, 13:31:28 pm »
Pytanie, jest gdzieś w pps zestawienie gdzie mogę zliczyć w terminarzu tylko przyjętych na bieżąco. Mnie do teraz wylicza że przyjętych na bieżąco mam 0 co jest bzdurą gdyż mam ich ok 90.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #228 dnia: Lutego 07, 2020, 20:58:05 pm »
Dziękuję bardzo, dzięki podpowiedziom udało mi się wysłać raport miesięczny, mogę iść na urlop, pozdrawiam

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #229 dnia: Lutego 08, 2020, 13:27:31 pm »
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć skąd pacjenci w kategorii lista oczekujących, jeśli kolejka jest zerowa i żaden nie był dodany jako kolejkowy, tylko wszyscy jako "wizyta pacjenta"? Gdzie mogę szukać swojego błędu?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #230 dnia: Lutego 08, 2020, 14:33:45 pm »
To już trzeba pytać KAMSOFT. Ja miałem inny problem z raportem z harmonogramu i dosyć szybko dostałem odpowiedź , że powstanie aktualizacja. Następnego dnia była i naprawiła błąd. Z twoim problemem należy postąpić podobnie.

Offline Niko

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #231 dnia: Lutego 08, 2020, 14:59:35 pm »
Zastanawiam się czy program nie policzył kolejki jako dni od daty wpisu w terminarz do końca miesiąca kiedy pacjenci byli "obsługiwani". Klikacie "obsłuż" w ten sam dzień, w który pacjent jest wpisywany?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #232 dnia: Lutego 08, 2020, 15:52:54 pm »
Dokładnie tak. Chyba tak jest.

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #233 dnia: Lutego 09, 2020, 21:12:51 pm »
Taka sytuacja.
Nie prowadziłem Terminarza w AOS w styczniu (no coment). Dziś testowo wstecznie wpisałem w styczniu do Terminarza 2 wizyty - jedną "na bieżąco" i jedną "kontynuacja leczenia". Obsłużyłem je z datą wpisania (styczniową) i testowo wygenerowałem kolejki. Okazuje się, że w liczbie Przyjętych na bieżąco i Kontynuacja leczenia mam zera ! Co lepsze, prawidłowe liczby 1 i 1 pojawiają się ale w kolejce lutowej. Czy KS-PPS do zliczania z Terminarza bierze sobie datę systemową a olewa wybrane daty wpisania czy też obsłużenia wizyty ?
Dopisałem także 2 wizyty z dzisiejszą datą i dane w kolejce lutowej stosownie się zwiększyły - czyli mam 2 + 2.

--edit--
Zmieniłem datę systemową na styczeń, dodałem w Terminarzu 1 pozycję, obsłużyłem i wygenerowałem kolejkę. Tym razem ta pozycja prawidłowo została zliczona i wyświetla 1.

No właśnie boleśnie przekonałem się, że wstecznie "obsłużone" procedury w raporcie kolejki przerzucane są do następnego miesiąca. (wszystkie bieżące i kontynuacje) Wtopa, bo poszło już rozliczenie i odpada kombinowanie z datami i rozliczanie na nowo. (PPS najnowszy 00.1.4 )

Pytanie:
Czy w raporcie kolejki wystarczą wyedytowane liczby w kolumnach? Zwalidują mi poprawnie taki raport (nie będzie tam pacjentów z peselami itd)? Przesyłaliście takie raporty robione "z palca"?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #234 dnia: Lutego 09, 2020, 21:30:16 pm »
Przechodzą takie raporty. W końcu co za różnica czy program wstawi jakąś wartosć czy Ty używając Notatnika. Ale oczywiscie robisz to na własną odpowiedzialność  np. pod katem tego, że będziesz miał rozjazd między ks-pps a plikiem XML w razie potrzeby dochodzenia co zostało wysłane do nfz i jakichś poprawek. Lepiej napisać do sramsoftu, że odkryłeś błąd i aby sramsoft wydał poprawkę.

Offline bipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #235 dnia: Lutego 09, 2020, 22:58:48 pm »
Dzięki @karolweksler

Nie chodzi mi o Notatnik, ale raczej o poprawienie {Auto}Uzupełnienia - mam gołe kolumny przy bieżących i kontynuacji za styczeń - a za to wysypały mi się w lutym (dlatego że taka była systemowa data w momencie skreślenia a w zasadzie w momencie ich "obsługi"). Zastanawiające, że wpisy "oczekujące" z terminarza skreślane są z datą planowaną. Nie wiem czy to nie jakaś aktualizacja w tzw międzyczasie czegoś nie nabruździła. Niewykluczone że kamsoft celowo chce zamknąć prowadzenie harmonogramu wstecz. Data skreślenia z harmonogramu powinna być datą zakończenia świadczenia - niby proste [Być może wszystko będzie działać z cofaniem daty systemowej ale nie sprawdzę teraz bo nie mam czasu żonglować kopiami bezpieczeństwa, chciałbym zamknąć po prostu styczeń.]

Sprawdzę w pn. rano bo serwer w serwisie, ale gdyby poszły mi te kolumny tak jak są z auto uzupełnienia - bez poprawiania, było by ok, a w lutym zliczyłoby już prawidłowo wszystkie kategorie /oczywiście warunek luty na bieżąco albo z cofanymi datami/

edit 10.01.2020
raport kolejki z autouzupełnienia zaimportowany na szoi. Teraz tylko pilnować dat skreśleń/obsługi w lutym,
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2020, 06:19:45 am wysłana przez bipi »

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #236 dnia: Lutego 13, 2020, 15:46:26 pm »
To jeszcze jedno.. mam osobę zapisaną do kolejki oczekujących, wg starych zasad przez moduł rozliczenia / rejestracje / lista pacjentów oczekujących, w terminarzu i świeci się na pomarańczowo na cały dzień, rozumiem że edytuje tą pozycję terminarza i dodaje godzinę planowanej wizyty odznaczając ze to zadanie całodzienne... Co zrobić jak osoba przyjdzie? Obsłużyć ją z wpisu "oczekujący" czy tworzyć w terminarzu nowy wpis "wizyta pacjenta" z kategorią "przyjęty na bieżąco" i ten wpis obsłużyć? Logika podpowiada mi żeby nie dodawać nowego wpisu tylko obsłużyć "kolejkowy", ale czy dobrze myślę?

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #237 dnia: Lutego 13, 2020, 16:36:19 pm »
Status wizyty nie zmienia się . Precyzujemy tylko godzinę przyjęcia.OBSŁUŻYĆ  jako oczekującego.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #238 dnia: Lutego 27, 2020, 16:01:45 pm »
Po wczorajszej całodziennej kopaninie się z Terminarzem, kolejkami i rozliczeniami wiem tylko jedno,że mam dość. W mojej sytuacji wpisywanie w Terminarz świadczeń jest zadaniem awykonalnym. Obsługuję jednego świadczeniodawcę , który ma dwie przychodnie w dwóch różnych miastach, w których pracuje po czterech lekarzy. Umowa jest jedna - na dwa miejsca po dwa zakresy. Nie ma możliwości wpisywania na bieżąco w PPSa w dwóch różnych miejscach. Wpisując do Terminarza pacjenta na kolejkę nie można wybrać lekarza a PWT to  pierwszy wolny termin Poradni a nie danego lekarza. Czyli trzeba wpisywać normalnie w kolejki w module rozliczenia.  Poprzez "obsłuż " nie można dodać świadczeń z różnymi kodami ministralnymi, musiałam przechodzić do rozliczeń i tam dodawać. Nie zaznacza uprawnień dodatkowych ( dotyczy zaptaszkowania okienka ciąża), żeby można było zastosować przelicznik. Przy nazwisku lekarza trzeba za każdym razem wybierać lekarz dentysta , w rozliczeniach już to jest. BUM mam powiązany ze wszystkim. Żle działa klawiatura, trzeba się posiłkować myszą a tego nie wytrzymają moje dłonie. Funkcja import/ export z excela traci rację bytu a dzieki niej można było w miarę szybko wpisać cały miesiąc . Oczywiście nie zarzekam się, że być może coś źle robię i gdzieś czegoś nie mogę dopatrzeć ale brak  jakichkolwiek jasnych wyjaśnień. Za styczeń raport kolejek przeszedł z tym, że nie usuwałam nikogo z Terminarza , zrobiłam próbny za luty i ci pacjenci też są tam wykazani.  Reasumując - jeżeli wpisuję pacjentów do Terminarza, świadczenia w rozliczenia to przed raportem tych pacjentów muszę z tego Terminarza usunąć zaznaczając  z powodu realizacji świadczenia?  Jeżeli w jakimś punkcie się mylę to bardzo proszę kolegów o wyjaśnienia, bo ja sama już nic nie wymyślę.

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Harmonogramy dla STM od stycznia 2020
« Odpowiedź #239 dnia: Lutego 27, 2020, 16:35:04 pm »
Tak sobie myślę ,że prowadzenie terminarza przez zewnętrznego operatora a nie bezpośrednio w przychodni w trakcie przyjęć ,jest rzeczywiście bardzo trudne a może niewykonalne.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]