collapse

Reklama


Autor Wątek: koleki w długoterminówce  (Przeczytany 8097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof SZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 3
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 07, 2020, 10:40:30 am »
Czy mogłby ktoś napisać jak to teraz w długoterminówce jest z tymi kolejkami oczekujący jak czesto trzeba je wysyłać ?? gdzie ks ppsi do  szoi do ap kolce?? bo szczerze nigdy tego nie robiłem wczesniej teraz od jakiegoś czasu próbuję to ugryżć  czytam i ustawe i tutaj wpisy i tak naprawde to nie wiem co i jak
Czy wystarczy wysłać raz w miesiac ?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 07, 2020, 14:30:33 pm »
cyt. komunikat z SZOI
Cytuj
Lubelski OW NFZ informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje nowe brzmienie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz.1373 z późn. zm.), które zostało rozszerzone o stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne (np. świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej, opieki paliatywnej i hospicyjnej), dla których świadczeniodawcy są zobowiązani prowadzić harmonogramy/listy oczekujących. Są to:

    2140    Zespół długoterminowej opieki domowej,
    2141    Zespół długoterminowej opieki domowej dla dzieci,
    2142    Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa,
    2180    Hospicjum domowe/zespół domowej opieki paliatywnej,
    2181    Hospicjum domowe/zespół domowej opieki paliatywnej dla dzieci,
    2184    Hospicjum stacjonarne/ stacjonarny ośrodek opieki paliatywnej,
    5160    Zakład/oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy,
    5161    Zakład/oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy dla dzieci,
    5170    Zakład/oddział opiekuńczo-leczniczy,
    5171    Zakład/oddział opiekuńczo-leczniczy dla dzieci.

Zgodnie z art. 19a ust. 5 ww. ustawy świadczeniodawca może nie wpisywać w harmonogramie przyjęć terminu udzielenia świadczenia w przypadku świadczeń:

1) pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej,
2) opieki paliatywnej i hospicyjnej, innych niż:

a) udzielane w warunkach ambulatoryjnych,
b) świadczenia perinatalnej opieki paliatywnej.

Dla powyższych świadczeń, świadczeniodawcy nie przekazują pierwszego wolnego terminu udzielenia świadczenia (art. 23 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz.1373 z późn. zm.)

Źródło Centrala NFZ
Wychodzi na to że dla tych przypadków jedynie wykazuje się raz na miesiąc w raporcie miesięcznym.

Offline Krzysztof SZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 3
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 10, 2020, 11:42:13 am »
Czyli wychodzi na to ze raz w miesiącu 30  wysyłam ten raport klx z miesiecznym zestawieniem i to powinno wystraczyć ?
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ze w zakladce realizacja sprawozdwczosci terminów wisza informacje o nie przekazaniu w terminie raportu tygodniowego czyli jak dobrze rozumie z pierwszym wolnym terinem który przekazuje się na ostatni dzien roboczy tygodnia. a w informacji było że  nie trzeba dla tych swiadczeń takowego przekazywac . Chyba ze coś zle zrozumiałem ?

Offline Bożenna

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 10, 2020, 12:21:57 pm »
Witam
Prowadzę ośrodek,ODDZIAŁ REHABILITACYJNY DLA UZALEŻNIONYCH OD SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH  kod 4750. Pacjenci przebywają średnio około 2 lat na leczeniu, 24h na dobę. Kolejki zerowe. Czy mam prowadzić terminarz? Jeżeli tak, to jak ma to wyglądać? Czy ma to być wizyta pacjenta i kontynuacja leczenia z datą od 1 do 31 stycznia? Wtedy zrobię to 31 stycznia, bo wtedy będzie pacjent wszystkie dni sprawdzony w ewuś. Proszę o pomoc. Szukam, czytam rozporządzenia i nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 10, 2020, 14:45:33 pm »
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-listy-oczekujacych,7550.html


10-01-2020
W nawiązaniu do komunikatu dla świadczeniodawców z dnia 17 grudnia 2019 r. dotyczącego prowadzenia harmonogramów przyjęć/list oczekujących do stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych innych niż szpitalne (np. świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej, opieki paliatywnej i hospicyjnej) przekazujemy dodatkowe wyjaśnienia.

W związku z napływającymi do Funduszu wątpliwościami dotyczącymi prowadzenia harmonogramów przyjęć/list oczekujących do ww. świadczeń poniżej przedstawiamy wyjaśnienia przygotowane w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia.

Świadczeniodawcy udzielający świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczychw ramach opieki długoterminowej są zwolnieni z obowiązku, o którym mowa w:

1) art. 19a ust. 4 pkt 2 ustawy o świadczeniach tj. wpisywania w harmonogram przyjęć/listy oczekujących planowanego terminu udzielenia świadczenia (który co do zasady powinien być wyznaczany w dniu dokonania wpisu);

2) art. 23 ust. 4 ustawy tj. raportowania informacji o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia.

W przypadku świadczeniodawców udzielających świadczeń z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej analogiczne zwolnienie dotyczy tych świadczeniodawców, którzy nie udzielają świadczeń w warunkach ambulatoryjnych oraz świadczeń perinatalnej opieki paliatywnej, tj. zwolnienie dotyczy:

1) oddziałów medycyny paliatywnej,

2) hospicjów stacjonarnych i domowych ? z wyłączeniem przypadków, gdy udzielają świadczeń z zakresu perinatalnej opieki paliatywnej.

Poradnie opieki paliatywnej oraz wszystkie komórki udzielające świadczeń perinatalnej opieki paliatywnej (w odniesieniu do tych świadczeń) są zobowiązane zarówno do wpisywania w harmonogramie przyjęć planowanego terminu udzielania świadczenia jak i przekazywania pierwszego wolnego terminu udzielenia świadczenia.

Offline AsiaZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 21, 2020, 13:52:15 pm »
Czyli jak chłop krowie na rowie, umowy: Hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci oraz pielęgniarska opieka długoterminowa domowa nie musi prowadzić harmonogramu przyjęć i nie muszą wysyłać żadnych kolejek oczekujących, z pierwszym wolnym terminem czy miesięcznych zbiorczych, dobrze rozumiem? ::)

Offline Krzysztof SZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 3
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 21, 2020, 14:17:34 pm »
Z tego co ja uzyskałem informacje w NFZ i wyczytałem z ustawy to trzeba na ostatni dzień miesaca wysyłać wygenerowana np z kspps listę oczekujących klx z informacja ile osob jest w kolejce ile sie skresliło z jakiegoś powodu itp informacjami i dodać na szoi

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 29, 2020, 16:00:34 pm »
Witam,

Pielęgniarską opiekę długoterminową domową obowiązuje raport comiesięczny do 10 dnia następnego miesiąca.
Natomiast nie wiem jak wpisywać pacjentów, którzy są u nas pod opieką.
Info z NFZ Rzeszów - jeśli jest możliwość to wpisać pacjenta kontynuującego leczenie z datą kiedy został objęty opieką czyli np. 1.03.2015 r. Jeśli program nie pozwoli to wpisać z datą pierwszej pielęgniarskiej wizyty u pacjenta np. 2.01.2020 i nie wpisywać daty kolejnej wizyty - tak jak jest w komunikacie.

Czy macie jakieś informacje z NFZ ?


Monika

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 30, 2020, 16:21:42 pm »
Pacjentów w harmonogramie pacjentów wpisujemy w czasie do momentu rozpoczęcia opieki wiec w długoterminówce będziemy tylko wpisywać pacjentów nowych którzy jeszcze nie są objęci. I teraz tak jeśli pacjent dziś do nas przyjdzie i dziś obejmujemy go opieką to wpisujemy w harmonogram na dziś jako przyjęty na bieżąco. I później podczas opieki już go nie wpisujemy w harmonogram. A jeśli pacjent się dziś zgłasza i zostaje mu wyznaczony termin objęcia opieką z przyszłości to zostaje wprowadzony na ten termin jako oczekujący. i W dniu objęcia opieką wykreślony jako realizacja świadczenia. Pacjenci objęci opieką których odwiedzamy nie są wpisywaniu już w harmonogram.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 10, 2020, 14:56:00 pm »
Nadszedł czas wysłania raportu i od razu mnie zatrzymało. Jak mam wpisać do oczekujących pacjentów bez wyznaczonego planowanego terminu udzielenia świadczenia  ::)  ???

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 10, 2020, 15:53:47 pm »
Przecież w raporcie nie przekazujesz planowanej daty udzielenia świadczenia - tylko peselowy wykaz pacjentów w kolejce...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 10, 2020, 16:16:07 pm »
No jasne ale najpierw trzeba zrobić ten wykaz pacjentów i tutaj zaskoczenie...

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 10, 2020, 17:08:37 pm »
To jeszcze nie zapomnijcie o harmonogramach :)



Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 10, 2020, 17:10:18 pm »
Zerowe to i ja mogę wysłać ale skoro dostałem listę pacjentów oczekujących to chciałem żeby chociaż w małym stopniu odpowiadało to prawdzie.

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: koleki w długoterminówce
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 10, 2020, 17:11:47 pm »
Ja dałem tylko tak dla przypomnienia.
Właśnie siedzę i uzupełniam harmonogramy ;)
Masakra

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 151
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]