collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne  (Przeczytany 4885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« dnia: Grudnia 02, 2019, 21:49:45 pm »
Hej,

czy ktoś wie jak będzie wyglądać wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przez lekarza POZ w KS-SOMED?
Rozumiem, że tak jak w przypadku np. karty dilo będzie trzeba na SZOI dodać odpowiednie uprawnienia/upoważnienia dla istniejącego użytkownika?
Na tą chwilę w SZOI dodałem swoje konto jako administratora systemu ZZ (Zlecenia Zaopatrzenia), ale nie widzę opcji dawania uprawnień do wystawiania zleceń jak to ma miejsce np. w przypadku zielonej karty (Aadministrator --> dostęp do systemów centralnych --> BRAK ZZ)
W uprawnieniach operatorów też nie widzę nigdzie odpowiedniej opcji. Jest tylko "Realizacja zaopatrzenia" ale to chyba dla realizatorów a nie lekarza, który ma wystawiać zlecenie.
Nie wyobrażam sobie aby lekarz miał wystawiać zlecenie przez serwis NFZ jak to pokazano na filmikach: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7507.html
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 02, 2019, 21:53:02 pm »
Na razie nie ma szczegółowych uprawnień.
Jeżeli nie uczestniczysz w pilotażu to popatrz sobie tutaj https://test-ezwm.nfz.gov.pl/ap-zz-test/
NFZ udostępnia mechanizm integracji. Dopytuj Kam$osft o to czy zintegrują się z - prawdopodobnie - swoim własnym systemem działającym w NFZ.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 02, 2019, 22:05:30 pm »
Na ZZ pewnie dodaje się uprawnienia, podobnie jak to wygląda w kolcach.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 02, 2019, 22:08:23 pm »
Myślę, że KS-SOMED będzie zintegrowany, ale wkurza mnie to, że za miesiąc tylko tak będzie można wystawiać zlecenia (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę), a NFZ na dwa miesiące przed uruchomił pilotaż i środowisko testowe a lekarz będzie musiał z dnia nadzień się wszystkiego nauczyć aby to z robić w programie, z którego korzysta do obsługi wizyt.
Prawda jest taka, że teraz zostało ok. 2 tygodnie pracy zanim nowy sposób wystawiania zleceń zacznie obowiązywać a lekarze słusznie są wkurzeni, że nie wiedzą co i jak.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 02, 2019, 22:16:57 pm »
Na ZZ pewnie dodaje się uprawnienia, podobnie jak to wygląda w kolcach.
Faktycznie, jest. Tylko do pilotażu nie mam uprawnień a w środowisku testowym jak pododaje uprawnienia to później jeszcze raz jak już udostępnią wersję produkcyjną :)
Nie mówiąc o tym, że nie będę kazał lekarzom uczyć się obsługi wystawiania zleceń w systemie NFZ skoro docelowo mają wszystko robić w programie gabinetowym.
Co im szkodziło wprowadzić 2 miesiące okresu przejściowego aby lekarze mogli wystawiać w stary i nowy sposób. Z e-receptą dali sobie rok a tu kurde z dnia na dzień.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 02, 2019, 22:22:02 pm »
W tym kraju mnie już chyba nic nie jest w stanie zdziwić, wszystko na hurra-hop, bez przemyśleń i analizy na zasadzie jakoś to będzie, a gdzie drwa rąbią tam muszą być wióry, wieczna bylejakość i "manie" ;) wszystkich gdzieś, bo ja pan władza. Smutne....
Sorry, jakoś mnie tak wzięło.... na to wszystko
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2019, 22:25:11 pm wysłana przez kangoo12 »

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 03, 2019, 11:03:16 am »
Wcześniej nie było lepiej tzn. może i było bo jak się nic nie robi to i problemów nie ma, więc żyje się łatwiej.
Teraz dużo się zmienia i część firm uważa, że to okazja na wymuszenie dodatkowych opłat od świadczeniodawców.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 03, 2019, 21:10:04 pm »
Nie bronię tutaj nikogo, ale czemu piszesz wymuszenie? Tak z ciekawości?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 03, 2019, 21:12:21 pm »
Możesz sobie sam to realizować przez stronę internetową NFZ.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 04, 2019, 14:19:21 pm »
Nie bronię tutaj nikogo, ale czemu piszesz wymuszenie? Tak z ciekawości?


Albo zapłacisz i używanie SOMED-a będzie łatwe i przyjemne albo nie zapłacisz i będziesz się męczył.
Brak dokumentacji technicznej systemu i kompletnej instrukcji użytkownika.

Zapraszam do dyskusji http://forumpps.pl/index.php?topic=12154.0

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 04, 2019, 15:03:29 pm »
@Artem, ale skąd wiesz, że trzeba będzie cokolwiek płacić dodatkowo? Nie przypominam sobie żebym za wystawianie kart dilo musiał dodatkowo płacić a to wg mnie tego rodzaju funkcjonalność. Za wystawianie eZLA też nie trzeba dodatkowo (tzn. jak ktoś nie korzystał z podpisów elektronicznych to tak, ale nie za samą możliwość wystawianie eZLA z poziomu programu) podobnie z e-receptą.
Jest takie jedno rozwiązanie w chmurze, które w ostatnich miesiącach mocno się reklamuje i próbuje "przejąć" lekarzy (głównie POZ) i jest to rozwiązanie darmowe (mam kilka zastrzeżeń do legalności takiego rozwiązania ale to inna kwestia).
Skoro somed jest taki straszny to może warto poszukać czegoś lepszego?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 06, 2019, 09:20:26 am »
@Artem, ale skąd wiesz, że trzeba będzie cokolwiek płacić dodatkowo? Nie przypominam sobie żebym za wystawianie kart dilo musiał dodatkowo płacić a to wg mnie tego rodzaju funkcjonalność. Za wystawianie eZLA też nie trzeba dodatkowo (tzn. jak ktoś nie korzystał z podpisów elektronicznych to tak, ale nie za samą możliwość wystawianie eZLA z poziomu programu) podobnie z e-receptą.

Ale za rejestracje on-line płacić trzeba. Poza tym elektroniczny podpis jest niezbędny do e-dokumentów czyli jednak koszt jest.
Nie wiem czy trzeba będzie płacić za funkcję e-skierowań? Funkcja chyba nie działa, poczekamy zobaczymy.


Skoro somed jest taki straszny to może warto poszukać czegoś lepszego?

Bez przesady, "nowy" system, sprzedawca dwoił i się i troił w zapewnieniach, że będziemy zadowoleni.
Kilka dni temu na tym forum dowiedziałem się, że silnik systemu ma ćwierć wieku i że jest zespół chirurgów plastycznych który to maskuje.
Obawiam się, że nam wszystkim będzie bardzo ciężko wysiąść z tego mercedesa.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:06:44 am »
Nie wiem czemu miałbym wysiadać, tak nawiasem. Mam doświadczenie z kilkoma różnymi tworami, jedne ładniejsze wizualnie, inne mniej, ale Somed mimo wizualnych ułomności jakościowo stoi na dobrym miejscu jako całość.
Dodatkowe opłaty - mi też się nie do końca podoba płacenie. Nie do końca podoba mi się też pewne podejście do wprowadzania opłat w Somedzie - chodzi o kulturę ich wprowadzenia (o ile dobrze pamiętam, wraz z wchodzeniem eZLA coś sie przekształciło w płatne, co nie było płatne), ale obiektywnie - czy jak pójdę do lekarza prywatnie, to mi za darmo wykona usługę lub jak mam dodatkowe badanie, to w cenie usługi mam to gratis? Patrzmy obiektywnie i wybierajmy świadomie (wydaje mi się, że somed trafił do Ciebie dość nie dawno i w cenniku od tej pory nie było żadnych zmian).
Jak masz do kogoś mieć pretensje to pościgaj sprzedawce, że niedoprecyzował Ci tego czego oczekiwałeś albo wdrożeniowca, że źle Ci program wdrożył.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 06, 2019, 15:39:39 pm »
dokładnie. 09061303 na pewno pamięta ile ja do niego pytań miałem (jako dodatkowe niezależne źródło informacji) przed podjęciem decyzji o przejściu z PPSa a sam Kamsoft dostał ich jeszcze więcej, a później jeszcze wdrożeniowców męczyłem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED - wystawianie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 07, 2019, 13:33:00 pm »
Nie wiem czemu miałbym wysiadać, tak nawiasem. Mam doświadczenie z kilkoma różnymi tworami, jedne ładniejsze wizualnie, inne mniej, ale Somed mimo wizualnych ułomności jakościowo stoi na dobrym miejscu jako całość.

To jest raczej bardzo nieobiektywna opinia, na razie nie znalazłem na forum argumentów "za".

Dodatkowe opłaty - mi też się nie do końca podoba płacenie. Nie do końca podoba mi się też pewne podejście do wprowadzania opłat w Somedzie - chodzi o kulturę ich wprowadzenia (o ile dobrze pamiętam, wraz z wchodzeniem eZLA coś sie przekształciło w płatne, co nie było płatne), ale obiektywnie - czy jak pójdę do lekarza prywatnie, to mi za darmo wykona usługę lub jak mam dodatkowe badanie, to w cenie usługi mam to gratis? Patrzmy obiektywnie i wybierajmy świadomie (wydaje mi się, że somed trafił do Ciebie dość nie dawno i w cenniku od tej pory nie było żadnych zmian).
Jak masz do kogoś mieć pretensje to pościgaj sprzedawce, że niedoprecyzował Ci tego czego oczekiwałeś albo wdrożeniowca, że źle Ci program wdrożył.

Pan to nazywa delikatnie "kulturą wprowadzania" ja nazywam to "wymuszaniem", ważne ze zauważamy to dziwne zjawisko.


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 105
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 1

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]