collapse

Reklama


Autor Wątek: Domyślnie ustawiona kategoria świadczeniobiorcy  (Przeczytany 831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Domyślnie ustawiona kategoria świadczeniobiorcy
« dnia: Grudnia 03, 2019, 08:14:50 am »
Czy jest możliwość ustawienia domyślnie kategorii świadczeniobiorcy np. by zawsze automatycznie podczepiał się "przyjęty na bieżąco" gdy wpisuje ich do terminarza z poziomu modułu stomatolog?

Aha i jeszcze jedno, można jakoś ustawić tak by przy obsłużeniu pacjenta otwierała się najpierw zakładka wizyta(tam gdzie się wypełnia opisówki)?

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Domyślnie ustawiona kategoria świadczeniobiorcy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2019, 09:38:48 am »
Podłączę się do tego watku - mam trochę inne wątpliwości a chodzi o STM w PPS 0,5 etatu ledwo wyrabiany

obecnie kolejki obsługuję w raportach,
świadczenia w module rozliczenia.

Personel emeryci - jedyne czego się dali nauczyć to sprawdzanie Ewuś

modułu stomatolog nie ma

moje pytanie : czy terminarz można uzupełnić za cały miesiąc - wszystkie przyjęcia z marszu , kolejki zerowe od lat
w terminarzu nie widzę opcji raport
próbuję ogarnąć jak to będzie wyglądać od stycznia - czy rozliczenia po staremu w module rozliczenia ?
kolejki w raportach czy pojawi się opcja w terminarzu ?

po prostu nic mi się nie klei  ::)
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Online Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Domyślnie ustawiona kategoria świadczeniobiorcy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 03, 2019, 14:18:28 pm »
moje pytanie : czy terminarz można uzupełnić za cały miesiąc - wszystkie przyjęcia z marszu , kolejki zerowe od lat
w terminarzu nie widzę opcji raport
próbuję ogarnąć jak to będzie wyglądać od stycznia - czy rozliczenia po staremu w module rozliczenia ?
kolejki w raportach czy pojawi się opcja w terminarzu ?

po prostu nic mi się nie klei  ::)

Raportowanie do nfz kolejek i świadczeń to z modułu rozliczenia. Z tym wprowadzaniem to ciężko mi powiedzieć, ja zauważyłem tylko że miałem zablokowaną kategorię świadczeniobiorcy albo jej nie miałem z poziomu rozliczenia i jedynie w terminarzu w module stomatolog mogłem to wyznaczyć. Jest to chore bo do durnej funkcjonalności trzeba zabulić i na nowo przyuczać co robić krok po kroku. Niby nie wydaje się trudne bo intuicyjnie klepie się podobnie tylko niestety takie parę rzeczy dodatkowych dochodzi no i koszty :(.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Domyślnie ustawiona kategoria świadczeniobiorcy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 03, 2019, 21:13:43 pm »
Podłączę się do tego watku - mam trochę inne wątpliwości a chodzi o STM w PPS 0,5 etatu ledwo wyrabiany

obecnie kolejki obsługuję w raportach,
świadczenia w module rozliczenia.

Personel emeryci - jedyne czego się dali nauczyć to sprawdzanie Ewuś

modułu stomatolog nie ma

moje pytanie : czy terminarz można uzupełnić za cały miesiąc - wszystkie przyjęcia z marszu , kolejki zerowe od lat
w terminarzu nie widzę opcji raport
próbuję ogarnąć jak to będzie wyglądać od stycznia - czy rozliczenia po staremu w module rozliczenia ?
kolejki w raportach czy pojawi się opcja w terminarzu ?

po prostu nic mi się nie klei  ::)

za  wyjątkiem tego co trzeba prowadzić w kolce (kardiologia, endokrynologia, zaćma, kolejki na fizjoterapię itp.), to od strony technicznej da się (przy czym nie wiem jak to jest konkretnie w ks-pps) ale w ten sposób nie stosujesz się do ustawy, która mówi, że trzeba to robić na bieżąco

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Domyślnie ustawiona kategoria świadczeniobiorcy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 03, 2019, 21:59:12 pm »
@Manioo SE
Ja bym to zrobił tak:
- nic nie dokupuję
- nie masz kolejek = nie masz innych kategorii jak przyjęty na bieżąco (czy dobrze rozumiem, że jak nie masz kolejek, to każdy pacjent "z ulicy" jak wejdzie do gabinetu, to w ten dzień zostanie przyjęty, nawet bez bólu?)
- przechodzę do pisania pacjentów do terminarza -> mam w ten sposób ogarnięte kategorie (zrozumieć trzeba, że terminarz można wykorzystać jak papierowy kalendarz, gdzie piszemy pacjenta na kiedy ma przyjść)
- rozliczam z modułu wizyta -> przeprowadzanie wizyty wraz z skreślaniem pacjenta z harmonogramu (przy założeniu, że to działa, ale schemat powinien być ok)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]