collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED e-Skierowania  (Przeczytany 6988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
KS-SOMED e-Skierowania
« dnia: Listopada 27, 2019, 11:24:20 am »
Witam
Na karcie rezerwacji w Somedzie  pojawił się przycisk "wybierz eSkierowanie", niestety jest nieaktywny.
Czy działa u was funkcja eSkierowań ?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2019, 14:56:10 pm »
Poprzednio nie do końca był Pan zainteresowany moim zdaniem, ale jak widzę, oczekuje Pan na odpowiedź, a do dziś tu pusto, No więc pozwolę sobie głos zabrać, mam nadzieję, że nie uzna Pan to znów za niepotrzebne trącanie się przedstawiciela Kamsoftu w dyskusję na niezależnym forum.
Funkcja Pobierz eSkierowanie jest odblokowana wówczas, gdy włączymy w opcjach (moduł zlecenia, można też znaleźć to samo okienko w module Gabinet) używanie eSkierowań. Oczywiście, funkcja o którą Pan pyta, to pobranie skierowania wystawionego w innej jednostce. Wszystko to zostało opisane w biuletynie do wersji 2019.00.0.10/2019.00.0.11, biuletyny może Pan znaleźć pod przyciskiem INNE, gdyby Pan jeszcze tego nie odkrył. Oczywiście w kolejnych biuletynach są zawarte kolejne modyfikacje tej funkcjonalności. Biuletyny, które nas interesują, są w jednym pliku PDF więc łatwo będzie znaleźć wszystkie wystąpienia słowa eSkierowanie.
A odpowiadając poniekąd na pytanie, tak, są jednostki wystawiające eSkierowanie oraz jednostki eSkierowanie odbierające.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2019, 19:10:47 pm »
A czy dalej jest to funkcjonalność testowa jak sugeruje napis w opcjach? Kiedy będzie już przetestowana?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2019, 07:35:32 am »
CSIOZ twierdzi, że pilotaż zakończył się we wrześniu.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2019, 08:38:29 am »
CSIOZ twierdzi, że pilotaż zakończył się we wrześniu.
Cóż, nam tej informacji nie przekazali ;-)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2019, 08:55:38 am »
CSIOZ twierdzi, że pilotaż zakończył się we wrześniu.
Cóż, nam tej informacji nie przekazali ;-)

Tak się domyślam. W końcu mamy państwo teoretyczne ::)

Za https://www.csioz.gov.pl/fileadmin/user_upload/e-skierowanie/e_skierowanie_pytania_i_odpowiedzi_5ddfa6c24f044.pdf
Cytuj
Jak  można  przystąpić  do pilotażu e-skierowania?
Pilotaż e-skierowania zakończył się 30 września 2019 roku. Od tego momentu zaczęło się wdrożenie e-skierowania w całym kraju.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2019, 09:01:59 am wysłana przez Profesor Wilczur »

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:27:15 am »
Poprzednio nie do końca był Pan zainteresowany moim zdaniem, ale jak widzę, oczekuje Pan na odpowiedź, a do dziś tu pusto, No więc pozwolę sobie głos zabrać, mam nadzieję, że nie uzna Pan to znów za niepotrzebne trącanie się przedstawiciela Kamsoftu w dyskusję na niezależnym forum.

Tak, wytłumaczyłem to poprzednio. Cenimy rzeczowe, konstruktywne wypowiedzi ludzi z wiedzą. Po prostu nie mamy czasu na "lanie wody" i czasami pewnie wychodzi z nas - delikatnie mówiąc - niecierpliwość. Nie przepraszam.



Funkcja Pobierz eSkierowanie jest odblokowana wówczas, gdy włączymy w opcjach (moduł zlecenia, można też znaleźć to samo okienko w module Gabinet) używanie eSkierowań. Oczywiście, funkcja o którą Pan pyta, to pobranie skierowania wystawionego w innej jednostce. Wszystko to zostało opisane w biuletynie do wersji 2019.00.0.10/2019.00.0.11, biuletyny może Pan znaleźć pod przyciskiem INNE, gdyby Pan jeszcze tego nie odkrył. Oczywiście w kolejnych biuletynach są zawarte kolejne modyfikacje tej funkcjonalności. Biuletyny, które nas interesują, są w jednym pliku PDF więc łatwo będzie znaleźć wszystkie wystąpienia słowa eSkierowanie.


No tak, opcje nie są mi obce i w pytaniu nie chodziło o przycisk. W zasadzie to normalny system z automatu powinien informować o tym, że dla pacjenta jest wystawione e-skierowanie.


A odpowiadając poniekąd na pytanie, tak, są jednostki wystawiające eSkierowanie oraz jednostki eSkierowanie odbierające.

Dobrze rozumiem, że Funkcja e-Skierowania już działa ? chciałbym zalanować wdrożenie.


Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:30:34 am »
Tak, wytłumaczyłem to poprzednio. Cenimy rzeczowe, konstruktywne wypowiedzi ludzi z wiedzą. Po prostu nie mamy czasu na "lanie wody" i czasami pewnie wychodzi z nas - delikatnie mówiąc - niecierpliwość. Nie przepraszam.
My, królowa?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:40:19 am »
No tak, opcje nie są mi obce i w pytaniu nie chodziło o przycisk.
To o co Pan pytał pisząc, że przycisk jest nieaktywny? To, że eSkierowania - odbieranie oczywiście - działają było opisane w biuletynie, o którym Panu wspomniałem.

W zasadzie to normalny system z automatu powinien informować o tym, że dla pacjenta jest wystawione e-skierowanie.
Że co?  Skąd "normalny" system miałby się dowiedzieć, że pacjentowi X wystawiono skierowanie w placówce A? Tak, wiem, z P1. Ale to system w danej placówce musi zapytać P1 o skierowanie posługując się PESELEM pacjenta i PINEM skierowania lub pełnym jego numerem, zresztą tak samo jak pyta się system apteczny o eReceptę. Do tego musi się przedstawić i określi kto o to pyta, czyli np. jak poradnia. Jak więc miałby to "normalny" system zrobić i mając np. PINu pacjenta? Gdyby to tak miało działać, to zapewne powstałyby systemy które od razu codziennie sprawdzają i np. pobierają skierowania pacjentów, którzy są w ich bazach. Aby czasem pacjent nie mógł pójść do konkurencji. Pobranie skierowania a jego sprawdzenie to praktycznie to samo patrząc z punktu widzenie przekazywanych danych do P1. Więc NIE, żaden "normalny" system nie może poinformować o tym, że pacjent ma eSkierowanie, jeśli najpierw nie poinformuje sam pacjent o tym operatora przekazując mu PIN. Proszę pamiętać, pobrane przez jeden podmiot skierowanie (recepta) nie są już dostępne innym podmiotom stąd ta zabawa z PINEM.




Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:45:10 am »
Poprzednią wiadomość chciałem skończyć na "że co?", ale uznałem, że jednak może ktoś mieć podobne odczucia i też się zastanawiać dlaczego SOMED sam  tym nie informuje. W końcu nie każdy ma obwiązek zaznajamiać się z technicznymi aspektami komunikacji, jaką wymyślono dla realizacji eDokunetów. Więc trochę tej wody polałem. Nie musi Pan czytać.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 06, 2019, 10:48:27 am »
Tak, wytłumaczyłem to poprzednio. Cenimy rzeczowe, konstruktywne wypowiedzi ludzi z wiedzą. Po prostu nie mamy czasu na "lanie wody" i czasami pewnie wychodzi z nas - delikatnie mówiąc - niecierpliwość. Nie przepraszam.
My, królowa?

Myślałem o profesjonalistach, mam nadzieję że nie uraziłem Profesora.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 06, 2019, 11:15:41 am »
No tak, opcje nie są mi obce i w pytaniu nie chodziło o przycisk.
To o co Pan pytał pisząc, że przycisk jest nieaktywny? To, że eSkierowania - odbieranie oczywiście - działają było opisane w biuletynie, o którym Panu wspomniałem.
Pytałem o funkcję e-Skierowań cytuję: "Czy działa u was funkcja eSkierowań ?"


W zasadzie to normalny system z automatu powinien informować o tym, że dla pacjenta jest wystawione e-skierowanie.
Że co?  Skąd "normalny" system miałby się dowiedzieć, że pacjentowi X wystawiono skierowanie w placówce A? Tak, wiem, z P1. Ale to system w danej placówce musi zapytać P1 o skierowanie posługując się PESELEM pacjenta i PINEM skierowania lub pełnym jego numerem, zresztą tak samo jak pyta się system apteczny o eReceptę. Do tego musi się przedstawić i określi kto o to pyta, czyli np. jak poradnia. Jak więc miałby to "normalny" system zrobić i mając np. PINu pacjenta? Gdyby to tak miało działać, to zapewne powstałyby systemy które od razu codziennie sprawdzają i np. pobierają skierowania pacjentów, którzy są w ich bazach. Aby czasem pacjent nie mógł pójść do konkurencji. Pobranie skierowania a jego sprawdzenie to praktycznie to samo patrząc z punktu widzenie przekazywanych danych do P1. Więc NIE, żaden "normalny" system nie może poinformować o tym, że pacjent ma eSkierowanie, jeśli najpierw nie poinformuje sam pacjent o tym operatora przekazując mu PIN. Proszę pamiętać, pobrane przez jeden podmiot skierowanie (recepta) nie są już dostępne innym podmiotom stąd ta zabawa z PINEM.

Nie zrozumiał Pan. Jeżeli pacjent ma wystawione e-Skierowanie i chce się zarejestrować u mnie, to system powinien automatycznie (oczywiście podczas rejestracji do mojej poradni) wyświetlić informację że dla pacjenta jest/są e-skierowania.
Pisząc "normalny" system nie myślałem tylko o Somedzie ale również o P1. Być może po 01.01.2021 uda się to zautomatyzować.




Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 06, 2019, 11:30:03 am »
Nie zrozumiał Pan. Jeżeli pacjent ma wystawione e-Skierowanie i chce się zarejestrować u mnie, to system powinien automatycznie (oczywiście podczas rejestracji do mojej poradni) wyświetlić informację że dla pacjenta jest/są e-skierowania.
Pisząc "normalny" system nie myślałem tylko o Somedzie ale również o P1. Być może po 01.01.2021 uda się to zautomatyzować.

No to raz jeszcze. Bo to nie ja nie zrozumiałem, tylko Pan nie do końca wczytał się w moją odpowiedź. Pewnie dlatego, że za dużo było wody. Spróbujmy tak:
1. Aby pobrać eSkierowanie lub eReceptę potrzeba dwóch wartości: PESEL pacjenta oraz PIN (ewentualnie pełen numer skierowania/recepty, jeśli pacjent nie ma PESELA)
2. O ile wartość pierwsza - PESEL - jest dostępna w systemie, w którym pracujemy, o tyle wartość druga jest znana jedynie pacjentowi i jest unikalna dla każdego eDokumentu
3. Takie rozwiązanie wymyślono po to, by nikt nie pobrał skierowania/recepty bez zgody pacjenta, a zgodą jest właśnie przekazanie "tajnej" informacji
4. Z uwagi na 1 i 2 i 3 nie ma możliwość aby to działało automatycznie.

Jaśniej już nie potrafię.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 06, 2019, 11:56:19 am »
Panie Artem po co taki automat miałby być? Jak pacjent przychodzi do poradni, do której jest wymagane skierowanie, to to skierowanie ma mieć:
- papierowe -> da je Panu do ręki
- elektroniczne -> da Panu PIN
PIN jest środkiem bezpieczeństwa i nawet jakby dostał Pan komunikat na ten przykład w dymku, że delikwent posiada skierowanie w systemie P1, to i tak żeby je pobrać musiałby zostać PIN wpisany.
Skoro sugeruje Pan, że system P1 działa nienormalnie, to proszę dać znać, co Panu powiedzą ewentualnie w CSIOZ.
W sumie po takowej automatyzacji jaką Pan sugeruje, to będę mógł bez wiedzy pacjenta go do siebie zarejestrować mając jego PESEL, jak kiedyś u mnie już był. Nie sądzę, że Pana sugestie zostaną przez CSIOZ uwzględnione.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED e-Skierowania
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 07, 2019, 13:53:44 pm »

No to raz jeszcze. Bo to nie ja nie zrozumiałem, tylko Pan nie do końca wczytał się w moją odpowiedź. Pewnie dlatego, że za dużo było wody. Spróbujmy tak:
1. Aby pobrać eSkierowanie lub eReceptę potrzeba dwóch wartości: PESEL pacjenta oraz PIN (ewentualnie pełen numer skierowania/recepty, jeśli pacjent nie ma PESELA)
2. O ile wartość pierwsza - PESEL - jest dostępna w systemie, w którym pracujemy, o tyle wartość druga jest znana jedynie pacjentowi i jest unikalna dla każdego eDokumentu
3. Takie rozwiązanie wymyślono po to, by nikt nie pobrał skierowania/recepty bez zgody pacjenta, a zgodą jest właśnie przekazanie "tajnej" informacji
4. Z uwagi na 1 i 2 i 3 nie ma możliwość aby to działało automatycznie.

Jaśniej już nie potrafię.

Proszę się nie irytować tylko czytać ze zrozumieniem pytania

1. nie mówiłem o pobraniu skierowania tylko o informacji że dla pacjenta są w P1 skierowania
2. pin jest potrzebny do pobrania skierowania (patrz pkt. 1)
3. (patrz pkt. 1)
4. Normalny system mógłby pobierać informację z pkt. 1 automatycznie (patrz działanie EWUŚ)


I chciałbym w końcu uzyskać krótką odpowiedzieć na pytanie czy w SOMED działa funkcja e-Skierowań ? Muszę to wiedzieć zanim zacznę planować wdrożenie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2019, 14:08:29 pm wysłana przez Artem »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]