collapse

Reklama


Autor Wątek: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept  (Przeczytany 2276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« dnia: Listopada 26, 2019, 14:10:34 pm »
Witam ,czy ktoś już sprawdzał czy uzyskał wzrost stawki za wystawianie e-rp( uzależniony procentowo od ilości wystawionych erp). Jest jest w KSPpps jakaś funkcja sprawdzająca ( była informacja o tym,że w raporcie z świadczeń automatycznie bedzie ta wiadomość do NFZ załączana) ? Chciałbym dowiedzieć czy ten procent jest wyliczany z liczby wizyt ogółem, czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 26, 2019, 22:50:55 pm »
w K-P OW NFZ w dziale POZ dowiedziałem się że czekają aż wszyscy świadczeniodawcy podpiszą aneksy i wtedy zrobią hurtem. Wg mnie będzie wyglądało to tak, że pojawią się ponownie raporty zwrotne deklaracji za miesiąc: wrzesień, październik, listopad trzeba będzie zrobić korekty na minus, ponownie wygenerują raporty zwrotne i będziemy wystawiać rachunki na plus.
Z tego co pamiętam zarządzenie to procent jest obliczany w stosunku do liczby świadczeń, na których została wystawiona jakakolwiek recepta a nie do liczby świadczeń ogółem.
Miesiąc temu jak dzwoniłem się dopytywać kiedy wreszcie dostaniemy dodatkowe pieniądze, to pracownik oddziału był w stanie powiedzieć czy nasza przychodnia się załapała i jaki procent świadczeń z e-receptami mieliśmy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline medall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2019, 22:11:45 pm »
13. listopada dostałem korektę na minus, a 14. na plus z uwzględnieniem e-recept za wrzesień. MOW.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2019, 09:13:36 am »
Wczoraj (27.11.2019r.) dostałem korektę na minus za wrzesień i czekam na rachunek na plus. Dzisiaj (28.11.2019r.) pojawił się na SZOI aneks za październik do podpisu.
Czemu nie mogli stworzyć jednego aneksu ze stawkami warunkowymi tak jak to jest w zarządzeniu? Teraz zamiast jednego aneksu będą cztery. Ile na to papieru pójdzie? e-Polska :(
K-P OW NFZ
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline medall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2019, 13:13:05 pm »
Dzisiaj korekta in minus za październik.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2019, 18:24:51 pm »
Witam, dziś dostałam komunikat:
"W przypadku Państwa podmiotu, wyliczona wartość wskaźnika za październik 2019 r., budzi
wątpliwości. Porównanie danych sprawozdawczych o udzielonych poradach lekarskich
w analizowanym okresie z liczbą porad w ramach, których sprawozdane zostało wystawienie pacjentom
recept, wykazuje znaczącą albo bardzo znaczącą różnicę, co może oznaczać przekazanie
niekompletnych informacji o receptach wystawionych w trakcie udzielanych porad lekarskich."
W kspps wystawiałam trochę erecept by się wprawić, robiłam to tak jak przy zwykłej recepcie tzn. icd 10- Z76.
Może tu tkwi błąd

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 29, 2019, 17:58:18 pm »
Witam otrzymałem identyczne pismo - dziwi mnie to ponieważ moje wyliczenia nie budzą wątpliwości. Natomiast jaki ja mam wpływ na zweryfikowanie tych informacji  i dokonanie korekty , gdzie ja mam to zrobić ? Część recept pisaliśmy ręcznie( jak na prąd odłączali i ewuś nie działał) , część pisaliśmy wydrukowanych z komputera i większą część e-recept . Nie rozumiem . Przesyłam normalnie raport z wykonanych świadczeń , czy jest możliwość gdzieś jakoś to sprawdzić w KSPPS ?
Czy może to pismo jest po to ,że nie wyrabiają się z liczeniem , nie mają kasy i nagle wszyscy takie pisemka dostają?

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 01, 2019, 17:56:29 pm »
Czy macie jakieś rozwiązanie ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2019, 18:10:49 pm wysłana przez Kantor »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 01, 2019, 21:20:08 pm »
a ile było wystawianych ręcznie? Może później przy wpisywaniu porady do KS-PPS nie zaznaczyliście opcji, że była wystawiona recepta papierowa a systemy NFZ są już tak wyuczone, że to wyłapały?
Jeżeli wystawiasz recepty ręcznie a nie zaznaczasz tego w programie to wtedy procent wystawionych e-recept niesłusznie masz wyższy i większą kasę z NFZ dostaniesz dlatego NFZ pilnuje żeby nikt nie próbował go oszukać.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 02, 2019, 08:54:01 am »
Witam, w PPS w module EDM wystawiam receptę klikając znaczek erecepta i tyle, wizyta recepturowa.
Nie wiem gdzie jeszcze trzeba coś zaznaczyć, że wystawiam ereceptę?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 02, 2019, 09:06:53 am »
tu nie chodzi o to że przy wystawianiu e-recepty masz coś robić bo tutaj dzieje się wszystko z automatu. Chodzi o sytuacje kiedy lekarz wypisze ręcznie długopisem "zwykłą" receptę. Wtedy trzeba na wizycie sprawozdawanej do NFZ zaznaczyć opcję, że podczas tej wizyty była wystawiona "recepta papierowa" (nie wiem gdzie to jest w KS-PPS bo nie używam). Jeżeli tego nie zrobisz to do NFZ idzie informacja tylko o wystawionych e-receptach i wtedy NFZ może dostać, np. info że lekarz w miesiącu wystawił 50 e-recept (tak testowo) i żadnych papierowych i wtedy wychodzi, że wystawia 100% e-recept co jest nieprawdą.
Jeżeli natomiast wystawia recepty papierowe przez KS-PPS to podobnie jak z e-receptą nic już nie powinnaś robić, bo wszystko dzieje się z automatu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 02, 2019, 11:48:38 am »
Dzięki Michał, ale jednak chodzi o to ( dodzwoniłem się do KSPPS- przemiły Pan odpowiedział mi na wszystkie pytania): chodzi o to ,że miałem starą wersję kspps i świadczenia nie poszły w sprawozdaniu tak jak powinny, z tego co ja rozumiem należy ponownie przesłać świadczenia raportem z zaktualizowanej wersji kspps.Zobaczymy czy zadziała. Trzymajcie kciuki

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 02, 2019, 12:33:48 pm »
U mnie pewnie to samo, starsza wersja pps-a

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 02, 2019, 15:16:01 pm »
Mam pytanie, czy do tego procentowego udziału wchodzą e-recepty typu powtórzenie leku
Edward z Kętrzyna

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: Wzrost stawki kapitacyjnej za wystawiania e-recept
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 13, 2020, 14:28:23 pm »
Wydaje mi się że tak- jak piszą to raz na 3 miechy musi być wypisana recepta.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2020, 14:56:23 pm wysłana przez Kantor »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 136
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]