collapse

Reklama


Autor Wątek: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020  (Przeczytany 4029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 22, 2019, 01:35:17 am »
@Profesor Wilczur @judyta592
Da się przerzucić. Rozliczenia -> Inne -> Aktualizacja harmonogramu: zakładka AP-KOLCE przycisk Wyślij. Przydadzą się też filtry na zakładce filtry dodatkowe (kategorie) i Zakładka specjalne, przycisk Ustaw kategorię.

@PiotrSz
Miałem chyba nieprzyjemność trafić na złego konsultanta w takiej jednej firmie produkującej takie jedno oprogramowanie, bo tam słyszałem 'nie ma' na każde zapytanie. Ty w swoim poście napisałeś wszytko o co mi chodziło. Przepraszam za wprowadzanie w błąd, parę minusów należy się mi. Dzięki za informacje.
Jak masz problem z wyświetlaniem w terminarzu normalnym, to rehabilitacja nie zmieni nic.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 22, 2019, 10:55:30 am »
@PiotrSz
Miałem chyba nieprzyjemność trafić na złego konsultanta w takiej jednej firmie produkującej takie jedno oprogramowanie, bo tam słyszałem 'nie ma' na każde zapytanie. Ty w swoim poście napisałeś wszytko o co mi chodziło. Przepraszam za wprowadzanie w błąd, parę minusów należy się mi. Dzięki za informacje.

Ja do Ciebie nic nie mam :-) Cieszę się, że zawsze starasz się pomóc i dzielisz się swoją wiedzą - wiele razy skorzystałem!
A co do tematu "sporu" to... obaj możemy mieć rację ;-)
To wszystko jest płynne i może się okazać że jednego dnia działa tak a drugiego inaczej bo NFZ coś zmienił albo aktualna wersją PPSa..

To co opisywałem było stanem na mniej więcej początek września 2019 (z tego co widzę w okolicach 13.09) i moje przeboje przy przenoszeniu oddziało REH do AP-KOLCE.
Równie dobrze teraz się może tak nie dać..

Cytuj
Jak masz problem z wyświetlaniem w terminarzu normalnym, to rehabilitacja nie zmieni nic.

Nad modułem Rehabilitacja się zastanawiam czy nie usprawnił by on pracy fizjoterapeutom? Na pewno pomógł by bardziej urealnić rozliczenia bo zabiegi byłyby przypisane do osoby wykonującej a nie wszystkie na kierownika działu..
Ale z kolejkami dalej tego nie widzę.. :-(

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 22, 2019, 11:13:01 am »
Wydaje mi się, że Twój scenariusz będzie działał poprawnie. Jak potestuję, to dam znać.

Moje kontakty z modułem rehabilitacja skończyły się dobre parę lat temu. Poszło o to, że PPS nie robił jednego zestawu z całego cyklu tylko oddzielne na dany dzień. Nie można było brać w takim przypadku oświadczenia na dzień udzielenia pierwszego zabiegu, bo po stronie NFZ był błąd. Nie wiem, może przez te parę lat się coś zmieniło czy ulepszyło.
Z innej strony, forma wprowadzania przyjęta w module rehabilitacja jakoś klientom nie siadała.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 22, 2019, 13:41:41 pm »
Moje kontakty z modułem rehabilitacja skończyły się dobre parę lat temu. Poszło o to, że PPS nie robił jednego zestawu z całego cyklu tylko oddzielne na dany dzień. Nie można było brać w takim przypadku oświadczenia na dzień udzielenia pierwszego zabiegu, bo po stronie NFZ był błąd. Nie wiem, może przez te parę lat się coś zmieniło czy ulepszyło.

Ja kilka lat temu się do tego przymierzałem ale było to wtedy mega kulawe i olałem sprawę..
Teraz szukam wszystkiego co mogłoby im poprawić i przyspieszyć pracę.

Serio cykl jest dzielony na osobne zestawy? Bezsens.. Myślałem, że to dzieli zestaw na poszczególne świadczenia (pracownik) i pod nimi odpowiednie produkty.
Tak to wg mnie ma sens..

Cytuj
Z innej strony, forma wprowadzania przyjęta w module rehabilitacja jakoś klientom nie siadała.

Ja dałem na razie moim instrukcję żeby zobaczyli na sucho a chyba im demo odpalę jeszcze zanim zdecydujemy..

Pozdrawiam

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 22, 2019, 16:15:03 pm »
a jak chcę wyslac z SOMEDA  kolejke do KOLCÓW to wysylam swiadczenia z wpisem stabilny/pilny czy kontynuacje rowniez ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 22, 2019, 21:23:06 pm »
Na razie zajmij się kolejką - obowiązek prowadzenia harmonogramu masz od 1.1.2020. Wtedy na bieżąco będziesz pisać pacjentów do harmonogramu, a harmonogram to każdy pacjent.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 29, 2019, 16:36:30 pm »
Czy z PPSa można już wysyłać na KOLCE wpisy z fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej? Bo nie widzę kodów 71006 i 71007.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 02, 2019, 11:08:57 am »
Czy z PPSa można już wysyłać na KOLCE wpisy z fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej? Bo nie widzę kodów 71006 i 71007.

Chyba dodali w ostatnie aktualizacji ale jeszcze nie instalowałem
http://forumpps.pl/index.php?topic=12156.0

Pozdrawiam

Offline judyta592

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 1
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 03, 2019, 13:01:45 pm »
czy ktoś wie dlaczego w SOMEDZIE przy dodawaniu pacjenta do kolejki przez zlecenia pacjent jest wysyłany automatycznie do KOLCÓW a przez moduł rehabilitacja planowanie w ogóle nie idzie ? ;/

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 03, 2019, 21:22:13 pm »
A ustawiasz jakąś kategorię przy planowaniu - poza brak kategorii i brak danych? Przynajmniej pierwszy wpis na dany dzień powinien, jak jest kategoria ustawiona, pojawić się w kolcach; drugi - może już być problem. Nie wiem - może w module jest błąd.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 03, 2019, 22:38:46 pm »
Chyba dodali w ostatnie aktualizacji ale jeszcze nie instalowałem
http://forumpps.pl/index.php?topic=12156.0
Pozdrawiam

Dzięki, sprawdzę czy działa. Druga sprawa: do kolcy ma iść tylko pierwszy dzień cyklu czy każdy? Rozsądnie byłoby wysyłanie tylko pierwszego dnia bo i tak chodzi o weryfikację kolejek ale z drugiej strony w AOSie idą też kontynuacje.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 03, 2019, 22:45:45 pm »
Nie chodzi o weryfikację kolejek do końca, chodzi o weryfikację harmonogramów. Pytanie takie to do MZ czy csioz. W interpretacji kamsoftu idzie każdy produkt, a to jeszcze lepiej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 04, 2019, 01:50:27 am »
rehabilitacja ambulatoryjna z ks pps-a na dzień dzisiejszy nie da się wysłać do KOLCE, bo nie maja jeszcze kodów,  że, nfz czegoś nie udostepnił itd bla bla bla,  to tyle od konsultanta z kamsoftu Katowice

Pytanie dodatkowe, czy jeżeli KOLCE obowiazują od stycznia 2020 to muszę wklepać obecną  starą kolejkę (cały 2019) czy dopiero każde dostarczone skierowanie po 1 stycznia wpisuje w KOLCE, a starą kolejkę wysyłam jak do tej pory?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 04, 2019, 09:39:22 am »
Też podobnie usłyszałem, ale jak jeszcze w aktualizacji nie było kodów pod kolejki. Teraz już są - i po stronie kolców i PPSa. Tylko nie wiem czy o te kody chodziło.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Fizjoterapia ambulatoryjna i domowa w kolejkach centralnych od 1.1.2020
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 04, 2019, 10:37:57 am »
Ma ktoś tą listę tych wymaganych kodów? Właśnie i ktoś mi powie jak to będzie z wpisywaniem pacjentów w kolejkę na Fizjoterapię Ambulatoryjną, bo  w terminarzu mamy na każdy zabieg wpisywane i czy do kolców też wysyłam to na każdy zabieg czy tylko pierwszy dzień w którym ma mieć zabiegi?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2019, 12:12:47 pm wysłana przez Nyahaha »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 1

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]