collapse

Reklama


Autor Wątek: Konfiguracja erecepty  (Przeczytany 1354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzikakaczka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Konfiguracja erecepty
« dnia: Listopada 13, 2019, 19:51:19 pm »
Dzień dobry,
Czy ktoś z Was może mi pomóc z konfiguracją e-recepty w KS-PPS Kamsoftu? Mam już wykupioną licencję, udało mi się wygenerować certyfikaty P1, które zapisałam na pulpicie. Co mam robić, żeby skonfigurować program? Czy powstała jakaś "łopatologiczna" instrukcja? Liczę na Waszą pomoc!

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2019, 21:00:00 pm »
W katalogu z KS-PPS jest podkatalog DOKU i tam patrz pliki Zmiany w aplikacji KS-PPS za 2018 i 2019 r.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2019, 21:04:53 pm »
Hej.

Łopatologicznej nie ma.

Na wstępnie zerknij w ten katalog  \KS\KS-PPS\DOKU w pliki Zmiany w aplikacji KS-PPS 2018 ( konfiguracja e-recepty) i Zmiany w aplikacji KS-PPS 2019 . Zapewne to coś pomoże

Spóźniłem się :)

Offline dzikakaczka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 14, 2019, 18:18:40 pm »
Udało mi się dodać certyfikaty w module Admin i E-Zdrowie. W module Stomatolog jak chcę wystawić e-receptę pojawia się komunikat: Ostrzeżenie! Miejsce nie spełnia wymagń dokumentu elektronicznego. [Karta podmiotu]- brak określenia formy organizacyjno- prawnej. Nie potrafię przejść dalej. Czy ktoś może powiedzieć co i gdzie mam zmienić, żeby znikł ten komunikat?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 14, 2019, 18:19:52 pm »

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 14, 2019, 21:38:09 pm »
Dzień dobry,
Czy ktoś z Was może mi pomóc z konfiguracją e-recepty w KS-PPS Kamsoftu? Mam już wykupioną licencję, udało mi się wygenerować certyfikaty P1, które zapisałam na pulpicie. Co mam robić, żeby skonfigurować program? Czy powstała jakaś "łopatologiczna" instrukcja? Liczę na Waszą pomoc!

Dzikakaczka a możesz tylko podpowiedzieć czy na wzór prywatnych praktyk lekarskich tak samo generujemy P1 stomatologa ?

Czyli wybieramy "Utwórz wniosek praktyka lekarska" ?




Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 14, 2019, 21:57:34 pm »
tak

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 14, 2019, 21:58:33 pm »

Offline dzikakaczka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 14, 2019, 22:17:05 pm »
Mam kolejny problem... Jak próbuję wysłać e-receptę dostaję komunikat: Wystąpił problem w komunikacji z systemem P1. Szczegóły: Brak zgodności identyfikatora podmiotu z kontekstu wywołania usługi z identyfikatorem podmiotu jako atrybutu konta podmiotu.

Co mam zmienić w ustawieniach? Mam wpisany 9 cyfrowy regon. Co mam wpisać w polę Sufiks? VII kod resortowy? Jednostka o.? Nr księgi gł. przy? Nr ośr. koszt? Nr miejsca? Skąd mam wziąć potrzebne informacje do wpisania? Proszę o dokładną informację.

Co dokładnie mam dodać w Karcie Podmiotu Leczniczego w zakładce "wpisy do rejestrów"?

Liczę na Waszą pomoc!

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 14, 2019, 22:43:15 pm »
Wszystko ma być zgodne z danymi w rejestrze RPWDL
Edward z Kętrzyna

Offline dzikakaczka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 15, 2019, 18:01:11 pm »
Zdaję sobie sprawę, że informacje muszę być takie same ale pytałam konkretnie... Które pozycje w rpwdl w księdze rejestrowej odpowiadają: Sufiks? VII kod resortowy? Jednostka o.? Nr księgi gł. przy? Nr ośr. koszt? Nr miejsca?

Liczę na konkretną odpowiedź jakie informacje mają być umieszczone w danych polach.

Pozdrawiam!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9313
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 15, 2019, 20:55:16 pm »
Żadne

Offline dzikakaczka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2019, 21:27:18 pm »
Udało mi się rozwiązać problem, napisze jak- może pomoże to komuś w przyszłości:

Trzeba wejść do rpwdl, odszukać swoją księgę rejestrową, pobrać ją. Odpalić plik *.xml (wyświetla się wszystkie dane zawarte w księdze rejestrowej).

W danych podmiotu trzeba dodać: Izba lekarska- wpisujecie kod zawarty w: <typ:Kod>60</typ:Kod> (u mnie 60)
Numer wpisu do rejestru indywidulanych specjalistycznych praktyk lekarskich (wpisujecie numer zawarty w: <typ:NumerWpisuDoRejestruZawodowego>XXXXXXXXXXX</typ:NumerWpisuDoRejestruZawodowego>

W danych ogólnych uzupełniłam:
Kod resortowy: <typ:KodResort>99</typ:KodResort> (u mnie 99)
Jako nr miejsca: <adr:TERC>XXXXXXX</adr:TERC>

E-recepta została podpisana certyfikatem PUE ZUS do podpisywania zwolnień lekarskich. Udało się ją wystawić bez błędów i trafiła do odbiorcy.

Dziękuję za pomoc- mam nadzieje, że mój post pomoże innym.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Konfiguracja erecepty
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 15, 2019, 23:03:50 pm »
Skomplikowanie piszesz.
Ostatnio pierwszy raz odpalałem eReceptę w PPS i poszedłem wg instrukcji (@MichalP wskazał gdzie jest). Nie musiałem pobierać xmla tylko ewentualnie sprawdzić na stronie RPWDLa wartości i je uzupełnić w PPSie (po kolei wg instrukcji). Xmla żadnego nie trzeba.
Cytując Twój post:
Cytuj
Które pozycje w rpwdl w księdze rejestrowej odpowiadają: Sufiks? VII kod resortowy? Jednostka o.? Nr księgi gł. przy? Nr ośr. koszt? Nr miejsca?
kompletnie nie wiem o co chodzi. Ok wiem co to jest VII część kodu resortowego, ale w aplikacji cała reszta - nie wiem gdzie i po co, bo w instrukcji nie ma słowa np. o Nr ośr. koszt (gdziekolwiek to jest).
Konkretne odpowiedzi można uzyskać chyba na forum, ale na konkretnie zadane pytania.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 130
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9313 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]