collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ  (Przeczytany 1303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Od czasu, kiedy wprowadzono eWUŚ (prawie 7 lat temu) nie usuwałem pacjentów, którzy nie są uprawnieni do świadczeń zdrowotnych ("brak uprawnień do świadczeń zdrowotnych") a jest to ponad 2 tys. deklaracji myśląc, że może kiedyś jeszcze zaczną za nie płacić. Uważam jednak, że po takim czasie nic się już nie zmieni, więc chciałem uporządkować deklaracje i usunąć takie, które w dłuższym okresie były negatywnie weryfikowane przez NFZ.
Wg Kamsoft w KS-SOMED nie jest możliwe aby zrobić zestawienie takich pacjentów, którzy np. w okresie ostatnich 12 miesięcy byli negatywnie zweryfikowani przez NFZ (a najlepiej żeby był to konkretny kod problemu), ale zadałem przez MRK pytanie czy nie ma możliwości przygotowania takiego "Zestawienia użytkownika" w module "Zestawienia".
Kamsoft analizuje ile takie zestawienie będzie kosztować.
Pytanie czy może wy już coś podobnego robiliście albo wiecie jak to zrobić?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2019, 23:25:43 pm »
Wydaje mi się, że takich pacjentów nie można usuwać. Może się mylę :-(
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2019, 23:27:18 pm »
Nie można bo?
Przecież to i tak pewnie pacjenci duchy, które nie przychodzą na wizyty od lat.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2019, 07:04:26 am »
Ja to robiłem, ale niestety nie w systemie KSPPS, ale w samym XLS tabelą przestawną.
Czyli z 30 minut roboty


Wkleiłem z dwunastu raportów zwrotnych deklaracji (wersja html ) wszystkie pesele "nieubezpieczonych" .
Czyli jedna kolumna peseli.

Uzyskałem informacje ile razy pacjent był w roku na liście nieubezpieczony i to mi już wystarczyło.

Więc jak chcesz tylko zestawienie to to wydaje się wystarczające,
ale jeśli chcesz  zestawieniem wywalić zbiorczo deklaracje to już chyba tylko Kamsoft może pomóc jakimś skryptem.



Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2019, 07:24:40 am »
karolweksler - :-) bo złożył papierową deklarację, a nie ma przecież obowiązku chodzenia do lekarza :-)
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2019, 19:37:02 pm »
Ok - tylko, że na początku historii z  eWusiem pod deklaracje, NFZ zalecał, żeby deklaracje dla nieubezpieczonych pousuwać.  Głównie pewnie dlatego, że latały niepotrzebnie w raportach i NFZtowi opóźniały weryfikacje. W przypadku kilku przychodni musiałem odpowiedni uzasadnić czemu nie usunę tych deklaracji i się odczepili.

@Michał
Dałoby się zrobić zestawienie użytkownika pod ten temat, ale chyba@MichalP ma rację, bo szybciej będzie spod excela do tego się zabrać.
Deaktywowanie dla listy PESELi z id deklaracji też by się pewnie dało zrobić.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2019, 19:38:44 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2019, 22:37:00 pm »
Ok - tylko, że na początku historii z  eWusiem pod deklaracje, NFZ zalecał, żeby deklaracje dla nieubezpieczonych pousuwać.  Głównie pewnie dlatego, że latały niepotrzebnie w raportach i NFZtowi opóźniały weryfikacje. W przypadku kilku przychodni musiałem odpowiedni uzasadnić czemu nie usunę tych deklaracji i się odczepili.

Ja też ich trzymam tak jak Michał!

Kiedyś to ręcznie przez excela weryfikowałem kogo i ile razy odrzucali ale to była kupa roboty a efekty małe..
Ciekawsze jest zestawienie odrzucanych deklaracje vs wizyty tych pacjentów w POZ.. bo się okazuje, że niektórzy jednak żyją i chodzą ;-)

Pozdrawiam

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 09, 2019, 08:38:35 am »
Moduł Rozlicznie -> zestawienie >-> zestawienie ewuś
Tam można wybrać, deklaracje , okres i pokazuje statusy EWUŚ -> później excel i filtry i mamy oczekiwany wynik.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 15, 2019, 10:06:32 am »
Dzięki za wszystkie rady. Sorki, że dopiero teraz, ale jak zwykle czasu na wszystko za mało.

a teraz odpowiedzi od końca :)

@andy83, tylko, że to zestawienie pokazuje nam deklaracje pacjentów, którym sprawdzono (bądź nie) ewusia i jaki był tego wynik. Nie pokazuje tego o co mi chodziło czyli wyników weryfikacji list POZ przez NFZ i to na przestrzeni kilku miesięcy.

@PiotrSz takiego zestawienia nie robiłem bo jak nieuprawniony pacjent przychodzi na wizytę to wypisuje oświadczenie i podpinam je pod deklaracje i przez pół roku kasa przychodzi. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że pacjent w weryfikacji listy POZ jest nieubezpieczony a w dniu wizyty już tak, ale szkoda zachodu żeby takie przypadki wyłapywać. Kiedyś weryfikowałem wszystkich pacjentów pierwszego dnia miesiąca (czyli wtedy kiedy NFZ powinien weryfikować uprawnienia pacjentów) i faktycznie zdarzały się rozbieżności (w jedną i drugą stronę) z tym co u mnie pokazał ewuś a co NFZ przysłał mi w wynikach weryfikacji. Po wielu pismach ostatecznie zwrócili pieniądze za tych, którzy u mnie 1 dnia miesiąca wg ewusia byli uprawnieni, ale nie były to ogromne sumy i stwierdziłem, że szkoda na to mojego czasu. Gdzieś na forum o tym wszystkim pisałem.

@MichalP, @09061303

Chyba faktycznie najlepsze jest rozwiązanie @MichalP, ale jakby można je połączyć z tym o czym wspomniał @09061303

Cytuj
Deaktywowanie dla listy PESELi z id deklaracji też by się pewnie dało zrobić.

Możesz zdradzić w jaki sposób można byłoby to zrobić?

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - wielokrotnie negatywnie zweryfikowani pacjenci na listach POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 15, 2019, 22:46:10 pm »
Odezwij się jak będziesz miał listę, coś pomyślimy, bo tak od ręki nie mam tego przygotowanego.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]