collapse

Reklama


Autor Wątek: somed vs dr Eryk  (Przeczytany 1718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
somed vs dr Eryk
« dnia: Listopada 02, 2019, 14:59:00 pm »
Witam wszystkich;
W jednej z przychodni (dwie lokalizacje) zastanawia się od roku (sic!) nad oprogramowaniem zamiast ks-ppsa i teraz na szybko chcą jakiś bardziej rozbudowany program, ja osobiście jestem za  Somedem, a ich znajomy  poleca im dr Eryka (z którym nie za bardzo poza jednym epizodem nie miałem do czynienia), ale nie w tym problem. Interesują mnie opinie osób, którzy mają do czynienia z tymi systemami. Decydujący jest też aspekt ekonomiczny, a tu już wygrywa dr Eryk.
Proszę o jakieś konstruktywne opinie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2019, 15:42:39 pm »
A jakie potrzeby ma przychodnia? Czego konkretnie oczekują od programu?

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2019, 16:08:46 pm »
generalnie to POZ + w jednej lokalizacji stomatologia. Chcą mieć program rozwojowy i dostosowany do przyszłych wymagań związanych z dalszą elektronizacją oraz prowadzenie edm

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2019, 16:12:21 pm »
Witam.

Posiadam KSPPS, Somed i DrEryk w POZ, wiec tutaj tobie mogę doradzić.
Jeśli chodzi o obsługę lekarską w POZ to Eryk nie ma sobie równych.
Praktycznie wszystkie potrzebne funkcjonalności i druki zawsze aktualne dostępne pod ręką.
Zazwyczaj troszkę dłużej się czeka na funkcjonalność niż u reszty producentów np e-recepta, ale jak już to wprowadzą to już jest najprostsze z możliwych rozwiązań.

Jeśli się przesiadasz np z KS-PPS, Somed to trzeba się systemu nauczyć np. inaczej wygląda harmonogram, inaczej wygląda wysyłka danych do NFZ, inaczej wygląda wystawianie faktur. Ale po załapaniu o co chdozi już jest łatwiej. System zachowuje się bardziej przewidywalnie niż Kamsoftowe rozwiązania np. automatyczny wydruk na konkretny podajnik ( A4 w podajniku dolnym, recepta w podajniku górnym). W DrEryk to po prostu działa, a w KSPPS nie udało mi się tego dobrze ustawić do tej pory.

Wiadomo że od zawsze że Kamsoftowe rozwiązania są wygodniejsze jeśli chodzi o rozliczenia z NFZ bo w KSPPS ustawisz filtr na cały rok , poszukasz błędne, poprawiasz i wysyłasz. W DrEryk zazwyczaj wchodzisz w raport, który ma błędy, sortuj po błędach, poprawiasz to i wysyłasz.
Dlatego nie wiem jak system właśnie sprawdziłby się w specjalistyce, gdzie niestety jest zazwyczaj więcej błędów, zmian wartości punktu itp.
Nie wiem czy jest mechanizm, który wspiera właśnie poprawki w AOS w DrEryk, ale nie wyobrażam sobie ściągać 20-30 zwrotek po półrocznej weryfikacji  i to sprawdzać po kolei.

Druga spawa, która troszkę denerwuje ( ale i motywuje lekarzy) to nie można zatwierdzić niekompletnej wizyty - bez Ewusia czy też oświadczenia. Na początku przeszkadzało, ale teraz lekarz wie że trzeba pacjenta ponownie wysłać do rejestracji zanim wyda recepty itp.

Jeśli chodzi o POZ to jeśli miałbym jeszcze raz wybór to brałbym DrEryka za łatwość pracy na nim ( moja 84 letnia lekarka to ogarnia), i dostępny serwis. Jeśli wysyłam pytania mailem to zazwyczaj mam odpowiedź w ten sam dzień. Podłączanie zdalne też na bieżąco.

Minusy Eryka to jak wyżej pisałem gorzej wygląda z rozliczeniami ( tak na 4/5  w POZ czyli nadal dość ok) i troszkę trzeba się naustawiać najpierw na komputerach. Np jaki wydruk na jaka drukarkę (jak już się ma dwa podajniki) , jaki szablon na wydrukach.

I jeszcze jedna ważna sprawa - kopia zapasowa.
Testowe odtworzenie bazy to instalacja demo eryka  ( Dalej Dalej Dalej ...  ) na kompa testowego, wczytanie kopii i po sprawie.
Oczywiście system wykrywa że nie jest to komp gdzie aktywowało się główną licencje ale masz szybką weryfikacje czy kopie są prawidłowe.



« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2019, 16:15:03 pm wysłana przez MichalP »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2019, 21:10:17 pm »
Nigdy w praktyce nie widziałem dr Eryka, ale z tym, że cenowo wygrywa dr Eryk nad KS-SOMED to niekoniecznie bym się zgodził (a przynajmniej tak było jakieś 3 lata temu). Jak rozważałem przejście z KS-PPS to KS-SOMED kosztowo wygrywał nieznacznie (koszt licencji, wdrożenia, szkolenia i koszt potrzebnych funkcjonalności) na dr Eryk.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 03, 2019, 21:18:53 pm »
Nigdy w praktyce nie widziałem dr Eryka, ale z tym, że cenowo wygrywa dr Eryk nad KS-SOMED to niekoniecznie bym się zgodził (a przynajmniej tak było jakieś 3 lata temu). Jak rozważałem przejście z KS-PPS to KS-SOMED kosztowo wygrywał nieznacznie (koszt licencji, wdrożenia, szkolenia i koszt potrzebnych funkcjonalności) na dr Eryk.

Jak dobrze pamiętam za Someda płacisz dużą na początku a odnowienie to już chyba 15-30 % ceny.
DrEryk to stała opłata coroczna.
Wydaje mi się że w dłuższej kalkulacji przynajmniej kilku letniej będzie tańszy Somed.
Jedyne co akurat mnie ucieszyło to w DrEryku nie płacisz za moduł rejestracji.
Mam przychodnie gdzie jednocześnie pracuje ok 5-6 osób w rejestracji.
Możliwe że jakby to było liczone to znacznie przedrożyło by system. 


Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 03, 2019, 22:22:23 pm »
Dziękuję za merytoryczne uwagi, z grubsza mam jakieś już pojęcie o różnicach między Somedem a dr Erykiem. Jutro będę rozmawiał z PH dr Eryka, to będę mógł porównać stronę kosztową, bo z K$ jestem na bieżąco.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2019, 09:58:45 am »
Jeszcze jedna cenna wg mnie uwaga (ja przynajmniej dałem taki wymóg w podpisanej z KS umowie). Jak przyjdzie mi kiedykolwiek robić jakieś korekty do świadczeń, rachunków itp., które mam w KS-PPS, ale będzie wymagana do tego nowa wersja KS-PPS to mam zagwarantowane, że KS nieodpłatnie udostępni mi licencje na KS-PPS w celu wykonania korekt.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2019, 21:55:57 pm »
Też mi się to udało przy przechodzeniu na somed, ale przy dr Eryku to nie przejdzie

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: somed vs dr Eryk
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 05, 2019, 11:02:42 am »
Podpisuję się obiema rękami pod tym co pisze MichalP. Do małego POZ teraz wybrałbym Eryka - lekarz nie przejmuje się produktem, punktem umowy itp. Stomatologia też co dziwne bo procedury niby trzeba dodawać osobno (nie ma takiego powiązania jak w PPSie z modułem Stomatolog) ale sama praca na diagramie jest i tak dużo łatwiejsza dla lekarza.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]