collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ  (Przeczytany 3579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« dnia: Października 22, 2019, 11:38:15 am »
Hej, jak Wam i użytkownikom podoba się nowa karta realizacja usług POZ? Wg mnie jest dobrze (choć sam mam kilka uwag), ale lekarze dzisiaj mnie atakowali, że stara lepsza a przecież i tak wpisują tam przeważnie tylko icd-10
Nie wiem o co chodzi, ale padały argumenty, że:
- stara jest czytelniejsza
- stara jest większa
- łatwiej odnaleźć pole z ICD-10 na starej
- gdyby w nowej karcie pole z ICD-10 było wyżej i wszystko co wypełnia lekarz "było bardziej w poziomie niż w pionie" to byłoby ok.

Wg mnie to wszystko kwestia przyzwyczajenia, ale jestem ciekaw co Wasi lekarze sądzą o tej nowości.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2019, 12:48:19 pm »
Tak to wygląda. Mamy to już przerabiane od wielu lat. Na początku są utyskiwania, że zbyt skomplikowana, że przestarzały interface (nawet niedawno tu na forum był tego przykład, chciałem nawet merytorycznie się odnieść, ale mam zasady, że gdy pojawiają się inwektywy, to ignoruję) że nie wiem na co patrzeć itp. itd. Jak pojawia się coś nowego, to nie, nie będziemy z tego korzystać, bo stare było lepsze :-) Najlepszą zabawę mieliśmy z głównym konsultantem nowej wizyty. Dopóki była stara wizyta, to nie chciał z systemu korzystać, bo to jest nieczytelne. Zrealizowaliśmy dokładnie jego pomysły i jak było już opublikowane i nawet część innych klientów z nowej wizyty korzystać zaczęła, to się okazało, że ów konsultant używa starej, bo się przyzwyczaił ;-).

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Października 22, 2019, 13:33:38 pm »
Dziękuję Panie MK za to że zabrał Pan głos. Sam jeszcze nie miałem czasu/możliwości przyjrzeć się bliżej tej nowej karcie (gasiłem tylko bieżące pożary zdziwionych lekarzy :) )
Czy może mi Pan powiedzieć czy jeżeli lekarz chciałby wystawić kartę dilo to może to zrobić z poziomu nowej karty czy musi otworzyć starą?
Jeżeli musi otworzyć starą to uważam, że powinniście dodać opcję wystawienia karty dilo z poziomu nowej karty :) Wiem, że wcale tak dużo się ich nie wystawia, ale miałem już kilka razy do czynienia z sytuacją, że przez 1,5 miesiąca lekarz nie wystawił żadnej karty a jednego dnia 3-4 i kolejnego jeszcze 2 :)
Nie wiem czy PZ nie zablokuje obowiązku podawania masy i wagi ciała (nie mówiąc już o paleniu) przy pierwszej wizycie w roku (ja osobiście uważam to za dobry pomysł), ale czy dałoby radę zaimplementować w KS-SOMED mechanizm wspierający w tym pracowników? np.
1. Podczas rezerwacji pracownik rejestracji jest informowany o konieczności dokonania odpowiednich pomiarów (np.dymek/znaczek/kolor) i przekazuje tą informację pacjentowi. Pielęgniarka po badaniu wprowadza odpowiednie pomiary w programie i są one widoczne dla lekarza w programie.
2. Podczas wizyty lekarskiej lekarz jest informowany o konieczności dokonania pomiarów (np.dymek/znaczek/kolor)

i pytanie bonusowe :)
Czy jest jakiś sposób aby włączyć nową kartę dla pracowników rejestracji?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Października 22, 2019, 14:20:00 pm »
Nowa karta jest dla POZ. Czyli jeśli wykonujemy coś w poradni POZ lub mamy rezerwację na umowę POZ. W tym sensie pracownik rejestracji ma możliwość użycia. Nie, nie damy karty DILO, jest na pełnej karcie. Właśnie o to nam chodzi, aby ta karta załatwiała 80% przypadków. Nie załatwi 100% i nie chcemy tego. Jeśli coś nie jest wykorzystywane codziennie czy powiedzmy bardzo często, nie powinno tam się pojawić. Bo Pan postuluje o kartę DILO, ktoś o coś innego, kolejny o coś jeszcze innego i tak dalej i tak dalej i w efekcie mamy obecną, pełną kartę. Dlatego będziemy twardzi. Przerabialiśmy to już na nowej karcie rezerwacji, a właśnie, używacie jej? tam też było, że jedne chciał dodać to, bo inaczej nie ma szans jej wdrożyć, inny coś innego, kolejny jeszcze jedna funkcjonalność. Gdybyśmy tego wysłuchiwali, za rok robilibyśmy kolejna nową prosta kartę rezerwacji. Nie tędy droga. Po to jest przejście do pełnej kary, z zachowaniem wszystkich wpisanych danych, aby, gdy będzie potrzeba, przejść do tej brzydkiej, skompilowanej i przeładowanej.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Października 25, 2019, 14:16:37 pm »
hmm, jak pracownik rejestracji próbuje wykonać zlecenie (zrealizować zarezerwowaną wizytę) z poziomu rejestracji (ctrl+R) to niestety pojawia się pełna karta.

Tak, korzystamy z nowej karty rezerwacji bo chyba taka była ustawiona podczas wdrażania u nas KS-SOMED.

Nie zgadzam się z Panem w kwestii karty POZ :)
Osobiście uważam, że jeżeli stworzyliście kartę dedykowaną tylko POZ to oczywiście, że na pierwszym planie powinny być rzeczy, które załatwią 80% przypadków, ale powinna być też opcja umożliwiająca załatwienie pozostałych 20% przypadków właśnie w tej dedykowanej POZ karcie. Nie wiem jak to technicznie możecie rozwiązać, ale może za pomocą np. tych rozwijanych strzałek, które już stosujecie na tej karcie (PS. Jak często lekarzowi poz potrzebne są dane zawarte na rozwijanych polach: Płatności czy Procedury?).
Wyobraźcie sobie teraz lekarza, który na co dzień korzysta z uproszczonej karty POZ i ma do wystawienia kartę dilo. Jak on ma się w tym wszystkim połapać i wiedzieć, że powinien przejść na pełną kartę a tam wejść na kartę "N. NFZ - informacje dodatkowe" a potem kliknąć "SF2 Dodaj dokument".
Program powinien ułatwiać lekarzowi prace i wg mnie jeżeli już tworzycie dedykowaną POZ kartę to powinna ona umożliwić załatwienie 100% przypadków w POZ. Żeby nie była za bardzo przeładowana, opcje najmniej wykorzystywane powinny być "zwinięte", ale za to łatwe do znalezienia i wykorzystania.

Mam nadzieję, że potraktuje to Pan jako konstruktywną krytykę a nie ... nawet nie wiem co :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2019, 14:28:05 pm »
Jest problem z nową karta bo nie zawsze pod usługę podpina się umowa. Wstrzymałbym się z aktualizacją do czasu poprawki.

Offline hornet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2019, 15:05:16 pm »
nowa karta zawiera jeszcze jedną ciekawostkę - wpis usługi z datą wsteczną ( wizyta domowa z poprzedniego dnia) , po zatwierdzeniu mamy datę bieżącą , ciekawe jak teraz znajdę koincydencję. takie uproszczenie.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2019, 17:51:09 pm »
Jest problem z nową karta bo nie zawsze pod usługę podpina się umowa. Wstrzymałbym się z aktualizacją do czasu poprawki.
Dzisiaj wyszła nowa wersja a tam:
Cytuj
2.Nowa karta POZ ?poprawiono przeliczanie umowy.
hornet jak znajdziesz jakiś błąd to zgłoś do przez MRK. Zazwyczaj szybko działają.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2019, 01:27:59 am »
...Najlepszą zabawę mieliśmy z głównym konsultantem nowej wizyty. Dopóki była stara wizyta, to nie chciał z systemu korzystać, bo to jest nieczytelne. Zrealizowaliśmy dokładnie jego pomysły i jak było już opublikowane i nawet część innych klientów z nowej wizyty korzystać zaczęła, to się okazało, że ów konsultant używa starej, bo się przyzwyczaił ;-).
Stara wersja wizyty jest bardziej przejrzysta, pracuje się na niej o wiele szybciej  i po prostu jest zdecydowanie lepsza niż nowa wersja.  Jestem lekarzem, i mogę ocenić aplikacje jako końcowy,  użytkownik, Kilka razy próbowałem przesiąść się na nową wersję mając świadomość że stara wersja nie  jest już rozwijana. Pomimo silnego postanowienia i zaciekłości po kilku dniach wymiękałem...  Proponowałem również kolegom po fachu próby przejścia na nową wersję i wszyscy stwierdzili że stara wersja jest zdecydowanie lepsza. Główny powód ? czas.  Znalezienie informacji z poprzednich wizyt pacjenta w starej wersji jest banalnie proste ? wystarczy spojrzeć na same nagłówki wywiadów w górnym oknie i widać szczegóły i potrzebne informacje. Poza tym między zakładkami można się przełączać  skrótem  klawiatury. A w nowej wersji zanim znajdzie się potrzebna informacje z poprzednich wizyt należy pokonać kilka suwaków jeden koło drugiego i rozwijać kolejne wywiady...  Działa to wolno, zdecydowanie za wolno w porównaniu do starej wersji  Czynność która w starej wersji zajmuje kilka sekund w nowej wersji zajmuje kilka minut, proszę pomnożyć to przez ilość pacjentów przyjmowanych codziennie. Programu używamy od 2005 r., od kiedy pojawiły się możliwości prawne ? 2011 r. - prowadzimy wyłącznie dokumentację elektroniczną, jeśli KS Somed uważam za super narzędzie zdecydowanie ułatwiające prace tak cała koncepcje nowej wizyty uważam za chybioną. Może i wygląda ona lepiej w znaczeniu bardziej zgodnie z interfejsem Windows w przeciwieństwie do surowego interfejsu starej wersji i to chyba jedyne dobre słowo które można o nowej wersji powiedzieć. Taka dygresja na marginesie  i trochę poza tematem

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2019, 07:45:34 am »
Mi w nowej wersji brakuje 2 elementów:
1. Przeglądanie HZICH jak na starej. Wchodzę na zakładkę i mam wszystkie wygenerowane wizyty. Strzałką przechodzę na kolejne i wszytko wiem o pacjencie. W nowej : kliknij na datę prawym przyciskiem -> przeglądaj -> pokaż HZICH (jak po drodze klikniesz przez przypadek  coś innego, inne komunikaty) yes mam 1 informacje z poprzedniej wizyty, teraz czas na 2 wizytę ... to zajmuje czas ...

2. Wyniki badań, w starej zakłada wyniki badań i mam wszytko w czytelnej formie. Mam możliwość dołączania wyników do HZICH . W nowej wersji jest ta tabelka z wynikami, ale nie można dołączyć wyników do bieżącej HZICH. Niby jest przycisk "nowe dane"  i z przeglądania badań (przy pacjencie który ma dużo badań) ciężko się przewija szuka itp .

Żeby nie było każda wizyta ma plusy i minusy. Bo do wprowadzania bieżących informacji nowa, wydaję mi się lepsza, czytelniejszy interfejs. 2 przyciski dodaj, drukuj, a w starej dodaj, popraw,formularz,usuń, drukuj, czy na pewno jesteś pewny itp.

Oczywiście swoje problemy były zgłaszane do firmy, ale koledzy dostali odpowiedź : nie,bo nie", :nie, bo to można robić inaczej, wprawdzie zajmuje to 10 minut więcej, ale można robić

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2019, 09:44:09 am »
W kwestii zbiorczego oglądania danych - próbowaliście użyć przycisku "Przeglądanie" na górze? Po wypowiedziach wygląda jakby nie, ale może tamta wizualizacja nie spełnia oczekiwań.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 04, 2020, 22:52:47 pm »
Nowa karta jest dla POZ. ... Nie, nie damy karty DILO, jest na pełnej karcie. Właśnie o to nam chodzi, aby ta karta załatwiała 80% przypadków. Nie załatwi 100% i nie chcemy tego. Jeśli coś nie jest wykorzystywane codziennie czy powiedzmy bardzo często, nie powinno tam się pojawić. Bo Pan postuluje o kartę DILO, ktoś o coś innego, kolejny o coś jeszcze innego i tak dalej i tak dalej i w efekcie mamy obecną, pełną kartę. Dlatego będziemy twardzi. Po to jest przejście do pełnej kary, z zachowaniem wszystkich wpisanych danych, aby, gdy będzie potrzeba, przejść do tej brzydkiej, skompilowanej i przeładowanej.

Panie MK, dziękuję za dodanie w jednej z ostatniej aktualizacji, możliwości wystawienia karty dilo w nowej karcie POZ. Dobrze wiedzieć, że jednak czasami wymiękacie ;)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 04, 2020, 23:39:46 pm »
W tym aspekcie popieram - głupio to wyglądało, że na starej karcie bardziej automatycznie lekarz wystawiał DILO niż na nowej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline justyna_wroblewska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 06, 2020, 09:27:00 am »
W temacie nowej karty.
Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć dlaczego czasem zamiast nowej karty otwiera się stara. Powiedzmy w 90% przypadków otwiera się nowa w 10% stara przy zamykaniu usługi.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - nowa karta realizacji usług POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2020, 09:46:09 am »
ale dotyczy to tego samego użytkownika?
Ja czasami jak poprawiam jakieś świadczenia, np. lekarz wystawił kartę dilo, ale wpisał inne icd-10 niż na tej karcie to wyświetla się stara. Tłumaczyłem to tym, że do tej pory wystawiając kartę dilo musiał przejść do starej karty, ale może coś jest na rzeczy. Nikt mi tego nie zgłaszał. Podpytam i jeżeli się potwierdzi to dam znać.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]