collapse

Reklama


Autor Wątek: Certyfikaty dla prywatnej praktyki  (Przeczytany 4554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« dnia: Października 16, 2019, 20:29:55 pm »
Witam,
może ktoś wie czy trzeba oddzielnie na prywatną działalność wygenerować Certyfikaty WSS i TLS, czy można na tych co na umowę z NFZ
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #1 dnia: Października 16, 2019, 20:43:21 pm »
Ze zapytam po "funduszowemu". A do tej pory jak były wystawiane recepty?

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #2 dnia: Października 16, 2019, 21:03:04 pm »
Hej Witam
Dołącze sie do pytania, ale troszeczę inny problem.
EDM jest prowadzona obecnie dla kilku rzeczy...
Rozumiem ze EDM musi byc podpisana koniecznie podpisem kwalifikowanym.?bo chyba nie moze byc podpisana niekwalifikowanym?
a co z prowadzeniem przez lekarzy dokumentacji z wizyty i z badań diagnostycznych jesli nie są podpisywane podpisem kwalifikowanym?  trzeba wtedy dodatkowo prowadzić dokumentację papierową i je dołączać czy wystarczy elektroniczna?
Pozatym taka dokumentacją sluzy głownie przychodni, jak sie wydrukuje przebieg wizyty lub badania  dla pacjenta to chyba musi być pieczątka gdyz chyba nie ma mocy prawnej taki dokument czy się mylę?
Prosze o jakeis wskazówki:)
Pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2019, 21:11:16 pm »
E-recepty muszą być podpisywane: 1) certyfikatem ZUSu, lub 2) ePUAPem, lub 3) podpisem elektronicznym takim jak na certum.pl
To samo dotyczy eZLA, oraz rzeczy wymienionych w tym rozporządzeniu:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000941

Reszta nie musi być podpisywana w powyzszy sposób.
Reszta dokumentacji elektronicznej  musi być podpisana z użyciem "wewnętrznych mechanizmów systemu informatycznego".
Jeżeli trzeba wydrukować, to pieczątka "za zgodność z oryginałem" + data + pieczątka i podpis.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2019, 21:22:52 pm »
Nie chodzi mi o samo podpisywanie e-recepty tylko certyfikaty związane z P1. Lekarz działa zgodnie z umową z NFZ, a potem wieczorkiem przyjmuje pacjentów prywatnie. Program tu i tu jest inny i czy w prywatnym można się posłużyć tymi samymi. Wydawało mi się, że zadałem proste pytanie, ale chyba dzisiaj nie kumam ... :-)
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2019, 21:54:15 pm »
A ja mam taką sytuację: lekarz w ramach spółki jawnej przyjmuje na kontrakt. A później w zupełnie innym miejscu w ramach indywidualnej praktyki przyjmuje prywatnie. Posiada również umowę na recepty prywatne. Jak dla mnie w takiej sytuacji musi podłączyć się do P1 zarówno jako podmiot jak i indywidualna praktyka.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2019, 22:06:47 pm »
Musi podłączyć się  w ramach tego podmiotu, którego pieczątka widnieje na receptach. Jeżeli w tym samym podmiocie przyjmuje rano na NFZ, a wieczorem prywatnie, to generuje raz dostęp do P1.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2019, 22:24:48 pm »
Może uściślę, lekarz przyjmuje na kontrakcie z NFZ jako lekarz POZ, a prywatnie jako diabetolog i w innym miejscu :-) Po mojemu to ... a poczekam na odpowiedzi :-)
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #8 dnia: Października 16, 2019, 22:27:15 pm »
Jaką pieczątkę stawia na recepcie papierowej?

Offline miskorz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #9 dnia: Października 16, 2019, 22:34:52 pm »
Posiada również umowę na recepty prywatne.
Trochę inna beczka, ale umowa świeża czy jakaś wiekowa? Może głupie pytanie, ale w poradniku dla farmaceutów i lekarzy z nfz.gov.pl sprzed kilku dni jest zapisane - cytuję:
Cytuj
23. Aktualnie jeżeli podmiot leczniczy nie ma umowy z NFZ na wystawianie recept  refundowanych, to lekarze kontraktowi mogą indywidualnie wystąpić do NFZ  o takie recepty. Czy w związku z wejściem e-recepty każdy podmiot  lub praktyka zawodowa będzie mogła wystawiać recepty refundowane bez umowy z NFZ?
Od 2015 r. uprawnienie do wystawiania recept refundowanych nie wymaga zawarcia specjalnej umowy z NFZ. Ponadto, w przypadku recept elektronicznych, ich numery nie są nadawane przez NFZ. Natomiast przed wystawieniem  recepty refundowanej należy sprawdzić uprawnienia pacjenta w eWUŚ.

Nie mam jakoś styczności z procesem dogadywania się lekarzy z NFZ jak chodzi o prywatne umowy czy nie umowy i nie wiem jak się te dokumenty tytułują, które w temacie są podpisywane, ale od lekarzy raz na jakiś czas dostaję pulę prywatną do wczytania. Ok - recepta papierowa to numer musi być wcześniej wygenerowany, przy eRecepcie idzie to w locie, ale czy ktoś coś wie na temat nie podpisywania umów jako takich?

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #10 dnia: Października 16, 2019, 22:53:52 pm »
E-recepty muszą być podpisywane: 1) certyfikatem ZUSu, lub 2) ePUAPem, lub 3) podpisem elektronicznym takim jak na certum.pl
To samo dotyczy eZLA, oraz rzeczy wymienionych w tym rozporządzeniu:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000941

Reszta nie musi być podpisywana w powyzszy sposób.
Reszta dokumentacji elektronicznej  musi być podpisana z użyciem "wewnętrznych mechanizmów systemu informatycznego".
Jeżeli trzeba wydrukować, to pieczątka "za zgodność z oryginałem" + data + pieczątka i podpis.
Ok dzieki tez tak rozumiem i to wiem:) ale chce jeszcze uściślić problem.
Czy prowadząc pozostała dokumentację bez podpisu kwalifikowanego tylko "mechanizmy systemu"chodzi mi  o  kartę z wizyt pacjenta mozna zrezygnowac z wersji papierowej? i jej nie drukować podpisując?
pozatym co w przypadku kontroli NFZ? do tej pory sprawdzali wpisy do karty i pieczątki na tej podstawie stwierdzali poprawność prowadzenia dokumentacji i zgodność z SZOI a obecnie jak to jest w systemie to co mogą lub będą kontrolować?
Miał ktoś może juz taka kontrolę?
Mi w NFZ kiedyś Pani powiedziała ze to nie zwalnia z prowadzenia dokumentacji papierowej jeśli brak podpisu certyfikowanego lub innego, a w przypadku braku takiego podpisu tylko mechanizmy systemu to powinno sie wydrukować, podpisać i mieć to zarchiwizowane...
Jak to sie ma do obecnych przepisów?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #11 dnia: Października 16, 2019, 22:58:45 pm »
E-recepty muszą być podpisywane: 1) certyfikatem ZUSu, lub 2) ePUAPem, lub 3) podpisem elektronicznym takim jak na certum.pl
To samo dotyczy eZLA, oraz rzeczy wymienionych w tym rozporządzeniu:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000941

Reszta nie musi być podpisywana w powyzszy sposób.
Reszta dokumentacji elektronicznej  musi być podpisana z użyciem "wewnętrznych mechanizmów systemu informatycznego".
Jeżeli trzeba wydrukować, to pieczątka "za zgodność z oryginałem" + data + pieczątka i podpis.
Ok dzieki tez tak rozumiem i to wiem:) ale chce jeszcze uściślić problem.
Czy prowadząc pozostała dokumentację bez podpisu kwalifikowanego tylko "mechanizmy systemu"chodzi mi  o  kartę z wizyt pacjenta mozna zrezygnowac z wersji papierowej? i jej nie drukować podpisując?
pozatym co w przypadku kontroli NFZ? do tej pory sprawdzali wpisy do karty i pieczątki na tej podstawie stwierdzali poprawność prowadzenia dokumentacji i zgodność z SZOI a obecnie jak to jest w systemie to co mogą lub będą kontrolować?
Można.


Mi w NFZ kiedyś Pani powiedziała ze to nie zwalnia z prowadzenia dokumentacji papierowej jeśli brak podpisu certyfikowanego lub innego, a w przypadku braku takiego podpisu tylko mechanizmy systemu to powinno sie wydrukować, podpisać i mieć to zarchiwizowane...
Jak to sie ma do obecnych przepisów?
Ta pani pewnie na piśmie w życiu tego nie potwierdzi.

Ma się tak jak napisałem. Otwórz dodatkowo rozporządzenie w sprawie dokumentacji medycznej. Jest tam rozdział dotyczący elektronicznej dokumentacji medycznej.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #12 dnia: Października 17, 2019, 10:03:47 am »
Odpowiedź dla karolweksler. Pieczątka nagłówkowa jest taka tu i tu, tylko w prywatnej działalności nie ma nr umowy na udzielanie świadczeń. Czyli nazwa główna świadczeniodawcy jest ta sama, miejsce udzielania świadczeń inne i REGON 14-o cyfrowy różni się końcówką
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #13 dnia: Października 17, 2019, 17:51:02 pm »
W takim razie certyfikat dostępowy do P1 powinien być używany ten sam, bo w obu przypadkach to jest ten sam podmiot - ten sam NIP, ten sam REGON 9-znakowy, ta sama księga (a dostęp do P1 uzyskujesz w kontekście księgi rejestrowej).

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Certyfikaty dla prywatnej praktyki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 12, 2019, 12:54:34 pm »
Może ktoś mnie oświeci. Czy na e-recepcie musi być 14-o cyfrowy REGON, czy może być 9-o cyfrowy. Pytam bo jak indywidualna praktyka lekarska bez jednostki lokalnej to raczej nie musi mieć 14- cyfr. Ostatnio przyczepiła się jedna apteka, że za krótki REGON :-(
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]