Rozliczenia świadczeń > AOS

Błąd - 51690086

(1/1)

Matyldakpr:
Witam.
Wyskakuje mi: Błąd - 51690086 - Nieprawidłowa wartość krotności dla świadczeń rozliczanych z uwzględnieniem współczynnika korygującego.
Czy coś się zmieniło? Nigdzie nic nie mogę znaleźć na ten temat. Wywala wizyty rozliczane z sposobem rozliczenia P01, W01.

Paweł:
ZARZĄDZENIE Nr 132/2019/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 1 października 2019 r.

Edward_B:
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, jak rozumieć współczynnik 1.6 jak zostaną zrealizowane w ciągu 14 i 60 dni. Jak to oznaczać bo jedne wchodzą a inne nie wchodzą ?
Chodzi o zarządzenie nr 132/2019/DSOZ, z 1 października zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna.

Jak uzasadnia NFZ, w związku z faktem zgłaszania się na SOR wielu pacjentów z powszechnymi dolegliwościami narządu wzroku lub z urazami narządu ruchu, które po zaopatrzeniu nie mogą być monitorowane w AOS z powodu trudności w dostępie do świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w poradniach specjalistycznych: ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dorosłych i dzieci, chirurgii dziecięcej oraz okulistycznych dla dorosłych i dzieci, spełniających określone warunki aparaturowe, wprowadzony został nowy zakres skojarzony pn. ambulatoryjna opieka ze wskazań nagłych.

Przy rozliczaniu tych świadczeń NFZ wprowadził współczynnik 1,6, jednak tylko gdy zostaną zrealizowane w ciągu 14 dni od rozpoznania w przypadku świadczeń okulistycznych lub 60 dni - ortopedycznych.

karolweksler:
Krotność i właściwy kod specjalnego rozliczenia, chyba AN1 jeżeli dobrze pamiętam.

Edward_B:
Ale chodzi mi o ten zapis jak zostaną zrealizowane w ciągu 14 i 60 dni jak to zrozumieć, czy to ma związek z terminem zapisu na wizytę.
Tylko dziwne, że przypadek nagły i aż 60 dni, aby przyjąć pacjenta, czy co ???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej