collapse

Reklama


Autor Wątek: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym  (Przeczytany 4680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« dnia: Października 09, 2019, 17:11:23 pm »
Wdrażał ktoś EDM w gabinecie stomatologicznym (1 lekarz) i mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Jakie programy, moduły do KS PPS używacie?

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2019, 13:02:07 pm »
Też dostałem takie zadanie. (Deadline to 1.01.2020)
e-Zwolnienia mam opanowane poprzez ZUS.
Czy zostaje mi tylko wdrożenie e-Recepty? (skierowania raczej nie są wystawiane)

Chciałbym to zrobić jak najmniejszym nakładem sił (finanse mnie nie interesują) - ma działać.

1) Mogę kupić moduł EDM do KS-PPS (poproszę K$ o wersję demo do testów)
2) Przeczytałem o Mediporta RX ( https://www.mediporta.pl/mediporta-rx/ ) ale kluczowa będzie treść umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych

Pozdrawiam
mIwony

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2019, 18:25:50 pm »
Wdrożyłem do stomatologii dla jednego lekarza EDM w praktyce dla NFZ.
Moduły minimum wymagane to ta zwykła licencja na ppsa, moduł gabinet i moduł rozszerzony.
Póki co jeszcze się w EDM nie wykazuje pacjentów, ale chcemy przyjść do znajomego co pokaże krok po kroku jak to wpisywać by było w miarę ok i szło do rozliczeń jednocześnie.
E-recepty wdrożone i działa wszystko choć i tak wstrzymujemy się z pełnym wprowadzaniem do systemu aż do 2020 :).
Nie wiem co to będzie w prywatnej praktyce. Myślałem o drożeniu do ppsa modułu komercyjnego by prywatnie wykazywać pacjentów w drugim gabinecie na tym samym laptopie tylko problem jest z samym lekarzem którego jak wiecznie się pytam jak chce to wykazywać to zmienia co chwila zdanie(a to oddzielny powinien być program, a ja nie mam zamiaru uczyć się na nowo wszystkiego więc może pps). No i problem jest że chyba nikt, nawet na forum jak pytałem się o to jak krok po kroku skonfigurować ppsa pod prywatną praktykę czyli drugi gabinet w całkiem innej lokalizacji to cisza a kamsoftu jak się pytałem to mówią że nie mają takiej instrukcji.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2019, 19:43:15 pm »
Dzięki za reakcję, piszesz o module rozszerzonym, coś więcej? Bo nie bardzo rozumiem co to za moduł, 
Jak dzwoniłem do Kamsoftu to mi powiedzieli że do recept i L4 wystarczy standardowy PPS i dodatkowo moduł "KS-PPS - Współpraca z PUE w zakresie wystawiania eZLA oraz podpisywanie podpisem elektronicznym (eRecepta, eZLA, eSkierowanie)" a jak chce prowadzić EDM to może "KS-PPS - Stomatolog" i wtedy jak rozumiem już nie muszę mieć "KS-PPS - Współpraca z PUE ...." i zastanawiam się nad tym KS-PPS Stomatologiem

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #4 dnia: Października 14, 2019, 01:01:13 am »
Powiem tak, od 2020 można powiedzieć że wymóg będzie wpisywanie pacjentów na bieżąco w terminarz, dostęp do terminarza w module stomatolog dostępny jest tylko po zakupie modułu rozszerzonego stomatolog, niby można wejść w terminarz lecz nie da rady zdjąć ich z kolejki czy zapisać ich w kolejkę w terminarzu, chodzi głównie o tych co mają kontrakt z NFZ. U prywatnych nie związanych z NFZ to pewnie by wystarczył zakup modułu komercji i stomatologa tylko też nie mam pewności. Co do podpisów elektronicznych to ze względu na fakt że opłaca się ten ZUS pod przymusem to wykorzystywałbym ich certyfikat do e-recept, e-zwolnień etc.

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 17, 2019, 23:30:00 pm »
Łatwo nie jest. Mogę wystawiać e-recepty przez gabinet.gov.pl.
Kupiony został moduł EDM ale konfiguracja całości to "masakra"  >:( Nawet przeczytałem instrukcję.

Po wprowadzeniu danych w tej chwili mam komunikat :
Odpłatność leku XXXX możliwa tylko dla recepty papierowej
Utworzenie e-Recepty nie jest możliwe.

Czy ktoś wie o co chodzi?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 18, 2019, 20:22:40 pm »
jaką masz wstawioną odpłatność przy tym leku?

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 19, 2019, 19:32:59 pm »
Zauwazyłem że system sam podstawił "Najwyższą"

Teraz mam tylko komunikat "wysłanie recepty zakończony niepowodzeniem" - wysłano pytanie do Kamsoftu.

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2020, 23:37:40 pm »
Generalnie czuję się jak dziecko we mgle.
Pani Doktor może wystawiać recepty przez stronę gabinet.gov.pl. Gdyby nie drobne kłopoty z polskimi literami można spróbować przy pomocy smartfona lub tabletu (będziemy testować).

W module EDM (KS-PPS) konfiguracja według instrukcji Kamsoftu ale recepty nie można podpisać bo według tej firmy "prawo wykonywania zawodu pracownika jest nieaktywne" oczywiście na stronie NIL jak najbardziej jest aktywne. Kamsoft wyznaczył termin odpowiedzi na marzec 2020.

Czy ktoś z większym doświadczeniem może mi wytłumaczyć co dentysta musi robić od 1 stycznia 2020?
1) recepty elektronicznie lub papierowo
2) EDM czy PPS jest wystarczający




Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2020, 00:04:48 am »
Czy na pewno masz wybrany rodzaj personelu "lekarz dentysta" w KS-PPS a nie "lekarz"?

EDM nie jest wymagany od 2020 r.

W przypadku NFZ musisz prowadzić harmonogramy przyjęć (pełen harmonogram raportowany do NFZ tak jak obecnie kolejka oczekujących ale z podziałem na kontynujcych leczenie, przyjętych na bieżąco, oczekujących, a nie tylko oczekujących jak dotąd).

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2020, 11:39:12 am »
Bardzo dziękuję za informacje o EDM.

"Lekarz dentysta" był ustawiany na SZOI w okolicach 2017.
Gdzie jest w KS-PPS nie wiem, ale trudno mi zrozumieć logikę autora programu że jest to konieczne do wystawienia recepty.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: EDM - wdrożenie w gabinecie stomatologicznym
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2020, 12:06:02 pm »
Masz to na karcie pracownika.
Jest to konieczne nie tylko do wystawienia recepty.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 133
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]